bDJBEZSI
bDJBEZSM
bDJBEZSQ
programy
kategorie
bDJBEZSJ

Irlandia Północna. Sekundy od kolizji - aż włos jeży się na głowie

O krok od tragedii znalazł się kierowca białego vana, który musiał zjechać na trawiaste pobocze, aby ominąć jeden z samchodów. Do zdarzenia doszło 12 stycznia w pobliżu miejscowości Aughnacloy w Iralndii Północnej. Do ruchu chciał włączyć się czerwony hatchback, jednak nie zauważył, że z naprzeciwka manewr wyprzedzania rozpoczął biały van. Kierowca czerwonego samochodu dosłownie zamarł na środku pasa. Na szczęście więcej przytomności umysłu zachował kierujący vanem, który szybko odbił na pobocze i przejechał za przeszkodą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdarzenie jednak wywołało burzę w angielskich mediach, a internauci kłócą się o to, kto w tym przypadku zachował się prawidłowo. A wy, jak sądzicie, który z kierowców miał w tym wypadku pierwszeństwo?

105 reakcji
19
31
55
Podziel się
Komentarze (55)
22-01-2021
emil
Biały co najwyżej dostałby mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Wina jednak byłaby tego czerwonego bo był na drodze podporządkowanej i nawet jakby biały jechał cały...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (55)

Programy Wirtualnej Polski

bDJBEZSV
KOMENTARZE
(55)
emil
miesiąc temu
Biały co najwyżej dostałby mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Wina jednak byłaby tego czerwonego bo był na drodze podporządkowanej i nawet jakby biały jechał cały czas pod prąd to jednak był na drodze z pierwszeństwem.
zeo
miesiąc temu
Mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu dla białego pojazdu a dla czerwonego mandat za wymuszenie pierwszeństwa (zakładam, że wyjeżdżał z drogi podporządkowanej). Szczęście, że nie doszło do zderzenia.
muj nik
miesiąc temu
przeciez widac, kto sie wlaczal do ruchu, co to za glupie pytanie
bDJBEZTn
mw.78
miesiąc temu
W UK nie zawsze skrzyżowania są oznakowane. Kierowca vana mógł ten manewr wykonać natomiast kierowca czerwonego w momencie kiedy dojechał do skrzyżowania biały van był już dla niego widoczny on wjeżdżał z drogi podporządkowanej. Na skrzyżowanie można wjechać tylko jeśli jest to możliwe (bezpieczne).
Jan
miesiąc temu
Winny kolizji byłby czerwony - wyjeżdża z podporządkowanej. Biały dostałby mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. W Polsce policjant mógłby ew. orzec współwinę. Przegrani byliby obydwaj, bo bez szwanku z tego by nie wyszli.
Najnowsze komentarze (55)
Elin
miesiąc temu
Kierowca czerwonego "zamarł" !!? A ja mam wrażenie, że niczego nie zauważył bo włośnie gapił się w komórkę. Bez jakiegokolwiek stresu pojechał sobie dalej.
krzysiek
miesiąc temu
niestety ale biały nie miał ciągłej linii więc wina czerwonego dość oczywista
kkkkk
miesiąc temu
Ten co jechał po lewej stronie
azyren
miesiąc temu
No, w Irlandii burza po takim zdarzeniu a u nas codzienność.
qwer
miesiąc temu
Takie sceny z zachodnie Europy, gdzie włos się jeży na głowie, to ja oglądam często u mnie na wsi !
Dziadek
miesiąc temu
Co na to doktor Grzesiowski ???
interpretacja
miesiąc temu
Tu powinien jednoznacznie wypowiedzieć się przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości. Nie w ten sposób ,jak to zrobił swego czasu rzecznik policji w programie telew. twierdząc ,że przepis mówi jednoznacznie- zabrania się korzystania z tel. ,,podczas jazdy,, . A Sąd skazuje kierowcę ktory przed skrzyżowaniem trzymał w ręku telefon oczekując na zmianę światel . czyli w czasie w którym nie mógł stwarzać zagrożenia w.
zza
miesiąc temu
dwóch kołków się spotkało ,ale mieli szczęście.
bDJBEZTf
***** ***
miesiąc temu
niesamowite,jestem w szoku,ten film całkowicie zmienił moje życie i podejście do wszystkiego. w polsce takie sytuacje są na codzień tylko w pisslandii kamer brak
Bomberdriver
miesiąc temu
A co wy tam wiecie o przepisach w UK :P. Wg polskich bardziej winny czerwony, ale obaj by mieli wtopę - jeden wymuszenie drugi, wyprzedzanie. Nie wiem jednak czy tak samo jest w przepisach UK czy w Irlandii i sądzę, że większość komentujących tu też nie wie :P. Jak zaglądnąć do konwencji wiedeńskiej z 68-go to niby odnośnie wyprzedzania stoi tam coś takiego: a) bezpośrednio przed skrzyżowaniem lub na skrzyżowaniu innym niż skrzyżowanie z ruchem okrężnym, z wyjątkiem przypadku: i) przewidzianego w ustępie 1 lit. b) niniejszego artykułu; ii) gdy droga, po której porusza się wyprzedzający, ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu; Hm, czyżby punkt ii) pozwalał na wyprzedzanie ;) jak jedziesz po drodze z pierwszeństwem ? Jeżeli przepisy w UK nie doprecyzowują tego w taki sposób jak polskie to może ten biały jedzie prawidłowo :) ? A w ogóle to załamał mnie ten artykuł :) - tyle mamy krajowych zdarzeń, a tu 'co ja paczę' - no artykuł o niezmiernej ważności - na skrzyżowaniu gdzieś tam hen na drugim końcu Europy zdarzył się incydent, no ja nie mogę :P.
tadek
miesiąc temu
podstawowa wina jest tego białego bo wyprzedzał na skrzyżowaniu
janusz 58
miesiąc temu
A ja bardzo lubię bardzo długie reklamy przed filmami .
xxx
miesiąc temu
winny był kierowca wyprzedzanego tira, bo blokował wyprzedzanie i zwiększał prędkość
pa76
miesiąc temu
reklama=nie ogladam
bDJBEZTH
bDJBEZSO
bDJBEZTO
bDJBEZTP