bDTmgULE
bDTmgULI
bDTmgULM
programy
kategorie
bDTmgULF

Izrael rozbudowuje centrum jądrowe. Chcieli utrzymać to w ścisłej tajemnicy

Według zdjęć satelitarnych, izraelskie Centrum Badań Jądrowych Negev przechodzi największy projekt rozbudowy od dziesięcioleci. Izrael od wielu lat posiada broń atomową, jednak nie przystąpił do żadnych międzynarodowych traktatów regulujących jej ilość. Oznacza to, że tak naprawdę nie wiadomo, ile posiada głowic nuklearnych. W kraju znajduje się kilkanaście centrum jądrowych. Jedno z nich w pobliżu miasta Dimona właśnie przechodzi sporą rozbudowę. Na zdjęciach satelitarnych widać coś, co przypomina kopalnię wielkości boiska piłkarskiego, głęboką co najmniej na 4 piętra. Około dwóch kilometrów od wykopu znajdują się skrzynki, ułożone w dwóch, prostokątnych otworach. Opinie ekspertów są podzielone. Avner Cohen z instytutu w Middlebury w USA twierdzi, że ponieważ w centrum znajduje się reaktor jądrowy, dół może służyć jako jego sarkofag, gdy już obiekt zostanie wycofany z użycia. Jednak eksperci mniej przychylni Izraelowi, jak irański minister spraw zagranicznych,...

rozwiń
102 reakcje
9
57
36
Podziel się
Komentarze (36)
25-02-2021
realistaIzrael to kochające pokój państwo które w sposób pokojowy bombarduje inne państwa.
zobacz więcej komentarzy (36)

Programy Wirtualnej Polski

bDTmgULR
KOMENTARZE
(36)
realista
2 miesiące temu
Izrael to kochające pokój państwo które w sposób pokojowy bombarduje inne państwa.
o co kaman?
2 miesiące temu
Izrael ma broń jądrową i to dobre jest, a Iran też chce mieć i to jest niedobre. Ktoś mi prostemu człowiekowi wytłumaczy o co tu chodzi.
jan
2 miesiące temu
Iran Powinien zbombardować to centrum !
bDTmgUMj
Paris
2 miesiące temu
skoro sa tacy niewinni???? to po co im to potrzebne...........Lepiej niech oddadza palestynczyka ziemie,ktora ukradli.................zakala historii...............tfu
Jankiel
2 miesiące temu
To jest WYMIERZONE w IRAN. Wiec IRAN ma prawo to dziadostwo ZBOMBARDOWAĆ totalnie......................Iran ślij rakiety.................. Jestem za !!!
Najnowsze komentarze (36)
lechita
2 miesiące temu
no i wiadomo skąd bierze się antysemityzm!! oszukańcza nacja!!
Kjkmnv
2 miesiące temu
Naucz się interpunkcji panie dziennikarzu.
January
2 miesiące temu
Dla świata zachodniego najważniejszy jest Nawalny.
Bieszczadzki
2 miesiące temu
No cóż ...Arabowie też mają glowice to dlaczego Izrael ma ich nie mieć ? Kraj który nie daje sobą pomiatać . Polacy powinni brać z nich przykład , a nie liczyć na sojuszników . Sojusznicy już pokazali w 39tym.
karolek
2 miesiące temu
przecież dziwnym trafem nikt głośno nie mówi o broni atomowej w posiadani Izraela a USA tylko okłąmuje o zagrożeniu ze strony Korei Płn czy Iranu typowa metoda oszustów czyli bandytów z USA
theo king
2 miesiące temu
Izrael bombrduje inne kraje w ścisłej współpracy ze swoim przyrodnim bratem USA. I nei mam tu mowy o terroryzmie, łamaniu praw człowieka, holokauście. Tak jakby nic się nie działo.
edd
2 miesiące temu
to jest wlansie to, jak iran czy korea buduja bomby to nazywa ich sie terrorystami choc nie atakuja nikogo!!! ale jak zydki, amerykance czy inne zaklamana nacje tworzą bombki to wszystko ok!!!
Rebe..
2 miesiące temu
Ajajajaj !!! Ja Rebe Srul wam powiem tak !! My żydzi jesteśmy wspaniałym narodem !! Co ja mówie wspaniałym!! Jesteśmy super. Mówią na nas że mamy długie gęby jak konie z brodami. Ja Rebe stwierdzam , im dłuższa gęba tym przystojniejszy. Natomiast zapach czosnku bijący od nas , jest jak zapach róż o poranku pokrytych kroplami rosy. Ajwaj , jak my kochamy wszystkich ludzi, pochylami się nad nimi sprawdzając czy nie zgubili portfela lub ich ktoś nie okradł. Jeździmy najnowszymi samolotami i czołgami w odwiedziny do Palestyńczyków i reszty sąsiadów. Witają nas serdecznie wymachując pięściami i rzucając kamieniami. Jakieś inne zwyczaje serdecznego powitania. A co do bomby !! Jaka bomba atomowa ??? A po co !!??? Może chodzi o zimne ognie przewidziane na szabas. Ajajaj ja Rebe nic nie rozumiem o co tu chodzi !!! Antysemityzm !!!!!!!!!!!!!?????????
bDTmgUMb
Wyszło na jaw
2 miesiące temu
Czas na sankcje i całkowite embargo na ten kraj , czas zerwać wszelkie kontakty dyplomatyczne , bo to nie Iran , nie Irak , nie Liban , nie Syria , i nie Korea Północna, a Izrael produkuje bomby atomowe od wielu lat , produkuje również bomby biologiczne i chemiczne !!! Czas natychmiast zbombardować ten teren , Irańska i Syryjskich armia winna wkroczyć do Izraela i zniszczyć te wszystkie laboratoria !!! Unio Francjo, Anglia , Ameryko czas wysłać tam wojska i zniszczyć tą produkcję broni atomowej , chemicznej i biologicznej , to Izrael użył broni chemicznej w Syrii, Iraku , Libi !!! Czas by Wojska Tureckie weszły do Izraela
cvvcv
2 miesiące temu
Przecież to na pewno pomyłka , jak można żydów o coś takiego oskarżyć . Przecież to gołąbki pokoju , a że mordują -to tylko w imię sprawiedliwości
pi.
2 miesiące temu
A my Polacy na co czekamy, że ktoś będzie nas bronił i za nas umierał. Czas działać wrogowie nie śpią i mają już swoje brygady w Polsce.
dosmucacz
2 miesiące temu
Czy dyskutanci na forum WP to analfabeci historyczni? Większość państw arabskich ma za cel unicestwienie państwa Izrael i nowy holocaust. Czy wam też o to chodzi? W wielu krajach arabskich wydawany jest Mein Kampf i jak myślicie w jakim celu? Iran jest głównym rozgrywajacym i jego bojówki działają w państwach sąsiadujących z Izraelem. Ja podziwiam Izrael za skutecznoą obronę swojej państwowości i życzę mu jak najlepiej.
Mat
2 miesiące temu
I po co na to czytam?.....kretynstwo, idiotyzm.....to polacy....ktos was nazwal zakala Europe......100 % racji.....
realista
2 miesiące temu
I raptem bez skrupułów odpala gojom np. bombę kobaltową
bDTmgUMD
bDTmgULK
bDTmgUMK
bDTmgUML