bDzoevdw
bDzoevdA
bDzoevdE
programy
kategorie
bDzoevdx

Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

Jacek Kurski wrócił na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej, ale z Pałacu Prezydenckiego listu z gratulacjami raczej się nie doczekał. - Pan raczy sobie teraz żartować, że będą wysyłane jakieś gratulacje. To jest wewnętrzna sprawa spółki - stwierdził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski Andrzej Dera, minister w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, pytany o powrót Kurskiego do TVP. - Decyzje zapadają zgodnie z prawem. Z pewnością nie było ingerencji Pałacu w to, kto i kiedy będzie prezesem, i kto jest w zarządzie - powiedział Dera, po tym, jak prowadzący program Marcin Makowski przypomniał doniesienia o tym, że prezydent Andrzej Duda miał oponować przeciw szefowaniu TVP przez Jacka Kurskiego.

Tranksrypcja:W piątek Jacek Kurski wrócił na stanowisko prezesa TVP. Czy ...
rozwiń
Nie, panie redaktorze. Pan raczy żartować sobie w tej chwili, że będą wysyłane jakieś gratulacje.
To jest sprawa wewnętrzna spółki. Ale dlaczego pan mówi o żartach? Przecież to była sprawa - Wirtualna Polska o tym pisała, donosiła, media to potwierdzały.
Też bardzo istotna dla samego prezydenta, który miał według naszych informacji oponować przeciwko Jackowi Kurskiemu na stanowisku prezesa TVP.
Więc Pałac Prezydencki chyba był w tą sprawę zaangażowany. Nie.
Jeżeli chodzi o Pałac Prezydencki, to nie jest zaangażowany w zmiany w spółkach, w tym w spółce telewizyjnej, w TP S.A.
Więc te decyzje zapadają zgodnie z prawdą. TVP. TVP S.A. Tak, jeżeli dobrze pamiętam. Przepraszam, usłyszałem TP S.A, to kiedyś była taka spółka, teraz jej już nie ma.
Nie, nie. TVP S.A. TVP S.A - tka spółka jest, która zajmuje się telewizją publiczną, więc na pewno nie było tu żadnej ingerencji ze strony Pałacu w to kto i kiedy będzie prezesem, kto jest w zarządzie.
Czyli rozumiem stoicki spokój, nic się nie zmieniło, wszystko pozostaje po staremu? No widocznie tak ma być.
1 reakcja
0
1
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDzoevdJ
KOMENTARZE
(0)
bDzoevev
bDzoevdC
bDzoeveC
bDzoeveD