bDmZfqOI
bDmZfqOM
bDmZfqOQ
programy
kategorie
bDmZfqOJ

Jacek Sasin ostro o działaniach opozycji. "Mają to gdzieś"

- Niestety mamy teraz sytuację taką, że opozycja chce odebrać Polakom prawo do tego, żeby decydować, kto będzie prezydentem na następną kadencję. Chcą doprowadzić do destabilizacji państwa. Tylko musimy działać o inne przepisy prawa i działamy i poczta działa w oparciu o decyzję pana premiera - mówił Jacek Sasin w programie "Tłit", komentując złożenie zawiadomienia do prokuratory na żądanie przez Pocztę Polską spisu wyborców. Odniósł się także do działań Senatu ws. wyborów. - Ja rozumiem, że Senat ma prawo przez ten miesiąc tą ustawą się zajmować i tego nie kwestionuję. Ale jest jeszcze kwestia pewnej odpowiedzialności za państwo i bezpieczeństwo obywateli - stwierdził Sasin. Dodał, że ta odpowiedzialność powinna dotyczyć wszystkich polityków, niezależnie, czy rządzą, czy są w opozycji. - Widać, że politycy opozycji uważają, że ich odpowiedzialność za państwo nie dotyczy, że oni mają to gdzieś i przede wszystkim realizują swój partyjny interes - dodał.

24-04-2020
Tranksrypcja:Niestety. Mamy sytuację taką, że opozycja chce odebrać Polak...
rozwiń
Chcą doprowadzić do destabilizacji państwa. Dlatego musimy działać w oparciu o inne przepisy prawa. I działamy.
I Poczta działa w oparciu o decyzję pana premiera. Tłumaczyłem te podstawy prawne. Zarządzanie niemal większością instytucji w państwie, sprawujecie władzę w Polsce.
A dzisiaj kwestia wyborów prezydenckich wisi na jednej osobie - na marszałku Tomaszu Grodzkim. Rozumiem, że to chce pan przekazać.
Nie. Nie na jednej osobie. Panie redaktorze, mamy pewien proces legislacyjny, on nas obowiązuje. Mamy Konstytucję, terminy są, jakie są.
Natomiast ja rozumiem, że Senat ma prawo przez ten miesiąc tą ustawą się zajmować - i tego nie kwestionuję. Natomiast jest Jeszcze kwestia pewnej odpowiedzialności za państwo.
I odpowiedzialności za bezpieczeństwo obywateli. Ta odpowiedzialność powinna dotyczyć wszystkich polityków niezależnie od tego, czy rządzą, czy są w opozycji.
Widać, że politycy opozycji uważają, że ich odpowiedzialność za państwo, odpowiedzialność za bezpieczeństwo obywateli nie dotyczy.
Że oni mają to gdzieś. I przede wszystkim realizują swój partyjny interes.
2 reakcje
0
1
1
Podziel się
Komentarze (1)
24-04-2020
KarolSasin to dobry polityk. Nikt tak jak on nie wspiera swojej partii.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDmZfqOV
KOMENTARZE
(1)
Karol
7 miesięcy temu
Sasin to dobry polityk. Nikt tak jak on nie wspiera swojej partii.
Najnowsze komentarze (1)
Karol
7 miesięcy temu
Sasin to dobry polityk. Nikt tak jak on nie wspiera swojej partii.
bDmZfqPH
bDmZfqOO
bDmZfqPO
bDmZfqPP