bCYKOIyc
bCYKOIyg
bCYKOIyk
programy
kategorie
bCYKOIyd

Jak pozbyć się kreta? Sprawdzone sposoby na szkodnika

Możesz nawet najlepiej dbać o swój trawnik lub ogród, lecz jeden szkodnik niepostrzeżenie może spędzać ci sen z oczu. Chodzi oczywiście o kreta, który może w jeden dzień obrócić twój trawnik lub uprawy w ogródku w ruinę. Gdy pojawią się na naszym terenie, wyniosą się wtedy, gdy zabraknie im pożywienia, ale to oznacza, że twoje rośliny i gleba zostaną splądrowane. Kreta nie jest łatwo się pozbyć, ale są sposoby, aby móc się przed nimi obronić. Oto kilka sprawdzonych, domowych i prostych sposobów na pozbycie się tych szkodników z naszego sąsiedztwa. Część z nich posłuży ci do pozbycia się ich kiedy się pojawią, natomiast można również zabezpieczyć się, aby krety omijały twoje podwórko lub ogródek z daleka.

358 reakcji
148
160
50
Podziel się
Komentarze (50)
06-08-2020
Agata
do autora tego śmiesznego artykuliku: nie powielaj bzdur i nie pisz na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Zachęcam żebyś założył trawnik, a jak wejdzie ci tam...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (50)
bCYKOIyp
KOMENTARZE
(50)
Agata
2 miesiące temu
do autora tego śmiesznego artykuliku: nie powielaj bzdur i nie pisz na tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Zachęcam żebyś założył trawnik, a jak wejdzie ci tam kret to przećwicz to na własnym
kaj
2 miesiące temu
co za bzdury , wszystko to już próbowałem i nic nie pomaga. co roku na wiosnę około 100 nowych kopców , Rekord 128 kopców. Jedynie w miarę dobre efekty daje karbit na kreta i srodki na basie fosforu. Cala reszta to bzdury bez efektu.
Loko
2 miesiące temu
Bzdura totalna bzdura piszecie sami nie wiecie co,po drugie kret nie jest szkodnikiem,tylko pożytecznym ssakiem
bCYKOIyH
Najnowsze komentarze (50)
Jasiu
2 tyg. temu
ja to ide i nasikam na kopczyk wyprobowane i pomaga tylko #zona sie ciagle wydziera ze znowu lejesz po ogrodku jak by nie bylo innego miejsa
maria
miesiąc temu
Tani i sprawdzony sposób, który przetestowałam na swojej działce: wrzucić do kretowiska woreczek kunagone i zasypać ziemią. Kret się boi wydzielanego zapachu i się wynosi do sąsiada :)
dekta
2 miesiące temu
Kupić czteropak piwa, usiąść obok kopczyka kreta. Po czwartym piwie złość na kreta mija...
Jakiś gość
2 miesiące temu
Ja osobiście używam pułapki tunelowej działa w 100% ok 3 dni i kret złapany ;) Kret zwykle kopie na wprost wkopujesz mu to w tunel i krecik złapany żywcem a potem out z działki .
staś
2 miesiące temu
To tak jak z wybawieniem tasiemca z organizmu człowieka. Trzeba nalać ciepłego mleka z miodem do miski , ściągnąć spodnie i czekać. Jak tasiemiec zacznie chłeptać mleko to go cabas i po problemie.
zibi
2 miesiące temu
Karbit włożyć do dziury zalać wodą gazeta na długim kiju i podpalić. Efekt 200%
bea
2 miesiące temu
Kreciki są kochane, no i są pożyteczne, wyjadają larwy pędraków z ziemi które potrafią narobić o wiele więcej szkód roślinności niż kreciki.. Nie mordujcie ich
MJ
2 miesiące temu
Łopata to dobry sposób, ale trzeba cierpliwości. Stosowałem różne sposoby, ale ostatnio (od 2 lat) nie mam problemu. Zakładam petardy KRETOŁAP. Inwestycja nie jest najtańsza, ale skuteczność potwierdzam :-)
bCYKOIyz
zohan
2 miesiące temu
Wystarczy zagłębić się w zachowanie kreta i sposoby aktywności i po kłopocie jak jesteś lepszy o krok od kreta który chce ciebie przechytrzyć
Blondi
2 miesiące temu
Chłop żywemu nie przepuści....A czy nie lepiej mieć naturalny trawnik, taki jak łąkę? Kopce przecież można rozgarniać a krety są pod ochroną, są pożyteczne bo wyjadają pędraki i przewietrzają ziemię a deszczówka kanałami szybciej wnika w głębsze warstwy gleby i lepiej nawadnia działkę.
emeryt ogrodn...
2 miesiące temu
By odstraszyć kreta z ogródka wystarczy wbić w ziemię pręt metalowy i zawiesić na nim kawałek płyty metalowej , którą wiatr będzie poruszał a blacha będzie wydawała dzwięki i wstrząsy w wstrząsy w gruncie odstraszające kreta .
oj tak
2 miesiące temu
Nigdy nie było nie ma i nie będzie łaski boskiej , miłosierdzia pana , czy zmartwychwstania jest życie i jest śmierć koniec kropka , ten krzyż też zabija tym razem mu się udało bo był młody nasz biskup nie miał by szans .
DLACZEGO usun...
2 miesiące temu
expert (nie ekspert)
Lolo
2 miesiące temu
Jedyny skuteczny sposób to dobrze nastawiona dobra pułapka sprężynowa na krety/nornice. I rano truchło z pułapki do śmietnika. W ciągu 15 lat na swojej działce pozbyłem się chyba ze 40 szt. Przez pierwszy rok padło chyba z 10 potem pojawiają się nowe, ale co roku sukcesywnie coraz mniej. I chyba już od 4 lat nie pojawił się ani jeden. A niech tylko spróbuje się jakiś pojawić, to pułapka wciąż czeka w garażu.
bCYKOIzb
bCYKOIyi
bCYKOIzi
bCYKOIzj