bFZnJIFw
bFZnJIFA
bFZnJIFE
programy
kategorie
bFZnJIFx

Jak zachować się, kiedy spotkamy agresywnego psa? Ekspert podpowiada

Lubelska policja prowadzi dochodzenie wobec właściciela czterech psów, które zagryzły w miejscowości Elizówka niewielkiego maltańczyka. Policja sprawdza również hodowlę, z której pochodziły zwierzęta. W rozmowie z wideo.wp.pl mł.asp. Kamil Karbowniczek powiedział, że policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że cztery amstaffy zagryzły mniejszego psa. Właścicielka zagryzionego psa próbowała go ratować, niestety, bezskutecznie. Właściciel amstaffów został przesłuchany. - Agresja nie ma żadnego związku z rasą psa. Ona zależy od wielu czynników - tłumaczy Paweł Lachowicz, trener szkolenia psów i behawiorysta z "Psiedszkola". Jego zdaniem, jednym z kluczowych czynników jest wychowanie psa, to, jak jest traktowany przez właścicieli, a nawet, jak przebiega socjalizacja z innymi psami. Policja i trenerzy psów przypominają również, jak zachować się, kiedy spotkamy agresywnego psa. Sprawdź, o czym należy pamiętać.

15-06-2021
715 reakcji
74
414
227
Podziel się
Komentarze (227)
15-06-2021
hmmCzyli jak mamy się zachować ? temat nie dokończony !
zobacz więcej komentarzy (227)

Programy Wirtualnej Polski

bFZnJIFJ
KOMENTARZE
(227)
hmm
rok temu
Czyli jak mamy się zachować ? temat nie dokończony !
KAND
rok temu
Tytuł nie ma nic wspólnego z artykułem.
Anna W.
rok temu
Nic się nie dowiedziałam z tego artykuliku
bFZnJIGb
asd
rok temu
W Anglii zakazano rozmnażania takich ras, a tu jakiś spec twierdzi, że rasa nie mam nic wspólnego z charakterem psa. Tylko, ze te rasy wyhodowano do walk wzmacniając geny agresji i nawet jeśli wiele osobników jest łagodnych, to zawsze trafić się może bestia, która zagryzie dziecko!
Ginger
rok temu
Moim zdaniem takie psy nie są dla każdego i stanowią niebezpieczeństwo, gdy trafia w ręce nieodpowiedzialnych ludzi. Niestety u nas takie psy najczęściej kupują niedowartościowane dzbany z niskim ilorazem inteligencji. Tego typu rasy powinny być „na pozwolenie”. Jak broń.
Najnowsze komentarze (227)
janusz
6 miesięcy temu
Najlepszą obroną jest atak - jesli jesteśmy na tyle silni psychicznie . Kilka razy byłem zaatakowany przez psy najczęściej pojedyncze , raz przez grupę psów . I stwierdzam że najlepszą obroną jest atak - pies który mnie zaczął gonić po chwili był goniony - nigdy nie uciekajmy - nigdy ! Nie okazuj strachu - walczysz o zdrowie a może i życie
Ola
rok temu
Najbardziej przerażają mnie takie psy w rekach podpitych, agresywnych 20-30 latków.
Ola
rok temu
Prawda jest taka że przez wiele lat można mieć "takiego" psa, który jest potulny jak baranek. Ale wystarczy mu jeden bodziec by zaatakował. Dlaczego słyszy się o atakach amstafów a nie golden retriwerów.
Feli
rok temu
Ekspert podpowiada. Litości. Me(n)dia nie zauważyły jeszcze, że to słowo oznacza już tylko brak kompetencji.
jerzy
rok temu
po prostu, gdy w okolicy są agresywne psy, trzeba nosić ze sobą broń a przynajmniej bagnet i w razie ataku użyć zdecydowanie tego arsenału, nie czekać, nie zwracać głowy tym co mówi ten facet.
weterynarz
rok temu
w takiej sytuacji trzeba wlascicielowi uciac glowe, a psy uspic
Maxx
rok temu
Agresywny pies to broń! Nawet gorzej, bo chyba każdy wolałby dostać kulkę, niż zostać zagryziony przez psa. To właściciel jest w 100% odpowiedzialny za swojego zwierzaka i powinien odpowiadać jak za użycie broni. Ba, nawet za szczególne okrucieństwo. To by nauczyło niektórych idiotów odpowiedzialności i nałożyło im kaganiec na pysk. W drugiej kolejności psom.
krowe weźcie ...
rok temu
Ktoś kto potrzebuje psa ma coś z głową. Ludzie od nich uciekają to bierą psa który nie ucieknie.
bFZnJIFT
123A
rok temu
"Agresja nie ma żadnego związku z rasą psa." Nigdy nie czytałem, aby jamnik czy ratlerek zagryzł człowieka! DLACZEGO?
lelek elemele...
rok temu
Ja walę z 44-ki. Do właściciela, a jak go nie ma , to niestety do psa.
lelek elemele...
rok temu
Ja walę z 44-ki. Do właściciela, a jak go nie ma , to niestety do psa.
lol
rok temu
co za głupoty - agresja nie ma nic wspólnego z rasa hahahaha
Iga
rok temu
Czekam na ciąg dalszy ;-)
Joanna Jurewi...
rok temu
W latach 80-tych obwinialiście dobermany, w latach 90-tych owczarki oraz rotki, w latach 2000 obwiniacie amstaffy. Kiedy ludzie spojrzycie na siebie ? Pies nie jest samodzielną jednostką. To My, ludzie za pieski odpowiadamy. Pozdrawiam.
...
Następna strona
bFZnJIGv
bFZnJIFC
bFZnJIGC
bFZnJIGD