bGMlcfjE
bGMlcfjI
bGMlcfjM
programy
kategorie
bGMlcfjF

Jarosław Kaczyński ma mówić o ekologii? Robert Biedroń: próbuje ratować skórę Andrzejowi Dudzie

Prezes Jarosław Kaczyński powinien najpierw wywiązać się ze swoich obietnic, które złożył w sprawie praw zwierząt i zlikwidować farmy zwierząt futerkowych czy ubój rytualny, który PiS podtrzymuje - stwierdził w programie "Tłit" Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta. Tak odniósł się do informacji, że prezes PiS Jarosław Kaczyński ma w środę na konwencji Forum Młodych PiS mówić m.in. o ekologii i prawach zwierząt. - Próbuje ratować skórę Andrzejowi Dudzie, bo wie, że większość Polaków dzisiaj chce szacunku dla przyrody, chce mieć takie miasta jak Słupsk, zielone i piękne, z czystym powietrzem, gdzie szanuje się zwierzęta - mówił Biedroń. - Pewnie pozazdrościł Słupskowi i próbuje to skopiować. Tylko kto dzisiaj uwierzy w to, że Macierewicz, Sasin, Pawłowicz i Kaczyński zrobią cokolwiek, żebyśmy żyli w takiej przestrzeni, jak widzicie państwo za mną? - dodał. - Przecież to oni psuli powietrze, to oni stawiali na węgiel, między innymi to oni są winni tego,...

rozwiń
Tranksrypcja:Pytanie jakie karty dzisiaj rozda Jarosław Kaczyński. Pan ws...
rozwiń
Z tego co ja wiem dzisiaj na konwencji wyborczej organizowanej przez młodzieżówkę Prawa i Sprawiedliwości o tych kwestiach związanych z ekologią ma być sporo.
Ma o tym również mówić Jarosław Kaczyński, którego będzie to jedno chyba z najważniejszych wystąpień w tej kampanii - prawdopodobnie ostatnie.
Z tego co mi mówili współpracownicy Kaczyńskiego, Jarosław Kaczyński ma się odnosić na przykład do zielonego konserwatyzmu, do praw zwierząt.
Czyli wszystkich tych tematów, które tak stereotypowo kojarzyły się do tej pory z Lewicą. A dzisiaj Prawica te tematy chce podjąć.
I to przy udziale samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jak pan się do tego odniesie?
Prezes Jarosław Kaczyński najpierw powinien wywiązać się ze swoich obietnic, które złożył na przykład w sprawie prawa zwierząt i zlikwidować farmy zwierząt futerkowych. Tego nie zrobił.
Walczę o to od lat, tak jak walczę z ubojem rytualnym, który PiS utrzymuje. I wiele innych kwestii dotyczących praw zwierząt.
Są cztery, pięć dni przed wyborami - to już jest za późno, żeby pokazywać się jako pro-zwierzęcych, kiedy przez lata nie zrobiono nic w tej sprawie.
Przyzna pan, że to jest dość oryginalne, bo zwykle było tak, że przed wyborami, przed kluczowymi wyborami - właściwie każde wybory są kluczowe - prezes Kaczyński wychodził i wypowiadał się albo ostro, albo tak łagodził przekaz.
Ale cały czas poruszał się w obrębie takim czysto polityczny. A tutaj jest konwencja wyborcza stricte tematyczna - to jest zaskoczenie można powiedzieć. I to w otoczeniu młodych. Tego też wcześniej nie było.
Próbuje ratować skórę Andrzeja Dudy. Dobrze wie, że większość Polaków dzisiaj chce szacunku dla przyrody i chce mieć takie miasta jak Słupsk właśnie - zielone i piękne.
Jak państwo widzicie z dobrym powietrzem. Gdzie szanuje się zwierzęta. Jadę właśnie za chwilę do nowoczesnego, jednego z najnowocześniejszych schronisk w Polsce, które wybudowaliśmy dla zwierząt.
Pewnie pozazdrościł Słupskowi i próbuje skopiować. Tylko kto uwierzy dzisiaj, że Macierewicz, Sasin, Pawłowicz i Kaczyński zrobią cokolwiek, żebyśmy żyli w takiej przestrzeni, jak widzicie państwo za mną.
Przecież to oni psuli powietrze, to oni stawiali na węgiel. Między innymi oni są winni tego, że 45 tysięcy ludzi każdego roku w Polsce umiera z powodu smogu.
Bo nie mieli odwagi politycznej, żeby postawić na odnawialne źródła energii. Ja o to walczę od lat i dlatego proszę państwa o głos także w tej sprawie.
4 reakcje
1
2
1
Podziel się
bGMlcfjH
Komentarze (1)
24-06-2020
olobełkot komuszego pomyleńca!!!
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bGMlcfjR
KOMENTARZE
(1)
olo
3 lata temu
bełkot komuszego pomyleńca!!!
Najnowsze komentarze (1)
olo
3 lata temu
bełkot komuszego pomyleńca!!!
bGMlcfkD
bGMlcfjK
bGMlcfkK
bGMlcfkL