programy
kategorie

Jechał Teslą na autopilocie. Nagle zobaczył ją przed sobą

Samochody Tesli zaprojektowane są tak, aby maksymalnie pomagać kierowcom w podróży. Komputer pokładowy może nawet przejąć kierownicę i samemu nawigować auto. Nic więc dziwnego, że ta Tesla Model 3 pomogła swojemu kierowcy w uniknięciu wypadku. Podczas jazdy na autopilocie jedną z amerykańskich autostrad, nagle z naprzeciwka nadleciało koło. Według słów kierowcy, samochód pomógł mu w uniknięciu opony oraz wywróceniu się na następne pasy ruchu, dzięki autopilotowi oraz szybkiej stabilizacji po skręcie. Wspólne działanie człowieka i maszyny pozwoliło uniknąć tragedii. To kolejny powód do dumy firmy Elona Muska.

300 reakcji
193
63
44
Podziel się
Komentarze (44)
15-07-2020
januszSamochody , telefony , komputery , telewizory, lodówki coraz inteligentniejsze a ludzie coraz głupsi. Wolę myśleć samodzielnie.
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(44)
janusz
3 lata temu
Samochody , telefony , komputery , telewizory, lodówki coraz inteligentniejsze a ludzie coraz głupsi. Wolę myśleć samodzielnie.
i tak nigdy
3 lata temu
nie kupie żadnego samochodu z autopilotem
Polak
3 lata temu
Wymieńce SOP na Tesle. Jąkała i Polacy na drogach będą bezpieczniejsi.
uch
3 lata temu
Do tej pory nie mogę zrozumieć tego fenomenu, dlaczego w Polsce kierowcy nie boją się kar, ani konsekwencji łamanie przepisów.
figo
3 lata temu
Wysoki mandat np. 1000zl,10 punktow,moze to nauczy ich rozumu.
Najnowsze komentarze (44)
Edwin
3 lata temu
Biedactwo....://///// znowu w życiu Jej nie wyszło ?
gość
3 lata temu
ARTYKUŁ ciekawy,ale wydaje się,że to są mumie osób ,które żyły przed wiekami,a nie mumie żyjące przed laty
comt
3 lata temu
A dlaczego ta Tesla nie widzi włączonego od dawna lewego kierunkowskazu i przyczepy w połowie już na swoim pasie ruchu ???
kierowca
3 lata temu
przecież był włączony kierunkowskaz więc każdy dobry kierowca już wcześniej był zareagował zwalniając i zachowując ostrożność . Komputer nie uwzględnił włączonego kierunkowskazu i dlatego musiał gwałtownie hamować w ostatnim momencie. Ale sam manewr wykonał sprawnie. Człowiekowi pewnie by zdążył odbić w lewo ale już opanowanie i powrót na tor jazdy bez stuknięcia tego drugiego samochodu z lewej byłoby bardzo trudne.
Kierowca
3 lata temu
Ta firma to porażka, niektórzy kierowct z tej firmy maja jakieś nie spełnione ambicje rajdowe, podjeżdżają pod tyl z pelba predkoscia i mruganie światłami. To sa kierowcy zawodowi?, z pasazerami na pokładzie, trj firmie powinni zabrac licencje
realista
3 lata temu
Najlepsze, że autopilot pomógł w wywróceniu się na następne pasy ruchu! Ale mi pomoc!
scania
3 lata temu
Miesiąc temu z tej firmy kierowca busa prawdopodobnie przysnął za kierownicą i otarł cały bok busa o barierki, jechałem za tym busem.
Gość
3 lata temu
GTV i wszystko jasne.
Bobo
3 lata temu
No i gdzie to zagrożenie? Chyba, że ten co nagrywał siedział busowi na zderzaku, to jest owszem karygodne.
Lucki
3 lata temu
To są te słynne zielone busiki , pelne ludzi 170km/h na autobanie
figo
3 lata temu
Wysoki mandat np. 1000zl,10 punktow,moze to nauczy ich rozumu.
P.
3 lata temu
W Polsce istnieje jakaś dziwna skłonność do rozkręcania burzy w szklance wody. Po jakiego diabła się tym przejmować? Trzeba zwolnić i zaczekać, póki nie strzelają, nikomu się wielka krzyda nie dzieje. Świat nie jest doskonały, połowa ludzi ma IQ nie większe niż 100 - z definicji.
wrona
3 lata temu
Duzo jest takich osób na świecie którzy postrzegaja świat zupełnie odwrotnie, przykładem jest kierowca z busa i kilku komentujących powyższy artykół, wstydzimy się że za was...
roben
3 lata temu
ja spisalbym nr rejstracyjny tego po lewej i zadzwonil na policje