bDTdRZVM
bDTdRZVQ
bDTdRZVU
programy
kategorie
bDTdRZVN

Kalifornijski wariant koronawirusa. Niepokojące dane naukowców

To nie są pozytywne informacje. Naukowcy Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco są zaniepokojeni nowym, rodzimym wariantem koronawirusa. Najnowsze badania pokazują, że jest on bardziej zaraźliwy, bardziej odporny na obecne szczepionki i może być bardziej śmiertelny, niż jego wcześniejsze odmiany w Stanach Zjednoczonych. - Diabeł już tu jest - stwierdził dr Charles Chiu, główny autor kalifornijskiego badania. - Chciałbym, żeby było inaczej. Ale nauka jest nauką - dodał. Okazuje się, że szczep nazywany B.1.427 / B.1.429 jest równie niepokojący co warianty z RPA, Wielkiej Brytanii i odmiana z Brazylii. Wariant kalifornijski infekuje ludzkie komórki o 40 proc. skuteczniej, niż wcześniejsze odmiany koronawirusa. Według badań B.1.427 / B.1.429 jest też do 24 proc. bardziej zdolny do przenoszenia, niż jego wcześniejsze warianty w USA. Badania wykazały jego wyższą śmiertelność, ale próba badanych była zbyt mała do ogólnego wniosku. W Kalifornii zbadano łącznie...

rozwiń
213 reakcji
28
91
94
Podziel się
Komentarze (94)
24-02-2021
Dane
Nowy wariant? To naukowcy nie wiedzą, że koronki zawsze mutowały i miały nowe warianty. A nie badali ich do tej pory. Oni nawet dokładnie nie wiedzą co badają bo...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (94)

Programy Wirtualnej Polski

bDTdRZVZ
KOMENTARZE
(94)
Dane
2 miesiące temu
Nowy wariant? To naukowcy nie wiedzą, że koronki zawsze mutowały i miały nowe warianty. A nie badali ich do tej pory. Oni nawet dokładnie nie wiedzą co badają bo właściwie nie ma lab., które jest w stanie hodować te wir. Koronka nie jest już tak śmiertelna jak była, a najważniejsze trzeba się do niej przyzwyczaić, bo koronki jak świat światem powodowały przeziębienia, nawet bardzo ostre, tylko wcześniej nikt ich nie diagnozował. Ot co! Żaden lockdown nie sprawi, że znikną! Zrozumcie to wreszcie!
Syn Prezydęta
2 miesiące temu
Żaden żywy organizm (poza niektórymi ludźmi) nie dąży w kierunku samozagłady. To samo dotyczy wirusów. "Normalny" wirus mutuje po to żeby dłużej utrzymać przy życiu siebie, a co za tym idzie również nosiciela. Raczej "łagodnieje", bo to daje mu większe szanse na powielenie i rozwój. Jeśli dane, które zostały przytoczone w artykule są prawdziwe to znaczy, że nie mamy do czynienia z tradycyjnym wirusem ale z wirusem stworzonym lub "zmanipulowanym" sztucznie w celu wiadomym.
jusio
2 miesiące temu
Skoro nowa mutacja jest odporniejsza na obecne szczepionki to może bardziej niż obecnie skupić się na leku?
bDTdRZWr
H2O
2 miesiące temu
Najpierw straszą wariantami żeby później mogli wprowadzać zakazy i nakazy bez ogranicvzeń. Obudzmy sie to jest zniewolenie ludzi pod nazwą covid19 .... STOP WSZELKIM OGRANICZANIOM WOLNOŚCI LUDZI !!!!!!!!!!!!!! róbcie wszystko dla ludzi a nie przeciwko nim !!!!!!!!!!!!!
fds
2 miesiące temu
ja najbardziej sie obawiam mutacji podlaskiej hehehe, nie osmieszajcie sie prosze tymi newsami!
Najnowsze komentarze (94)
to możliwe
2 miesiące temu
Wyścig z wirusem przegrywamy. Koniec Swiata coraz bliżej.
CZESIO
2 miesiące temu
DBAJMY O SWĄ ODPORNOŚĆ....OZONATORY POWIETRZA TLEN O,3 NISZCZY BAKTERIE ZAWARTE W POWIETRZU
Lux
2 miesiące temu
Wszystkie odmiany będą się mocno rozprzestrzeniać jesli dalej będziemy niby tak się zabezpieczać : przyłbice - bokami wszystko idzie na innych , maseczki z materiału nikłe zabezpieczenie , maseczki pod nosem , chodzący wogóle bez maseczek.
323
2 miesiące temu
proponuje spisywac nazwiska ludzi, ktorzy tworzą te artykuly, bedzie wiadomo kogo pozniej sadzic za zastraszanie spolecznosci!
ewe
2 miesiące temu
najlepsze jest to, ze ci co biora udzial w tym faszyzmie, mysla ze jak ludzie zostaną zniewoleni to oni beda mieli przywileje!! rozstrzelaja was by pozbyc sie niewygodnych swiadkow!!! wiec powodzenia!
ewe
2 miesiące temu
tak tak, a swistak siedzi... nikt wam nie wierzy w te klamstwa, ludzie sie na was poznali przez ostatni rok!! czekam tylko na wasz koniec!
wqed
2 miesiące temu
szczepienia- pierwsza dawka za darmo jak swego czasu heroina na centralnym?? masakra jak nas robią
jozef
2 miesiące temu
to zmowa,aby z ludzi zrobić niewolników
bDTdRZWj
Wariant czy w...
2 miesiące temu
Tak tak, wariant beta itd. To może kosmici nam podesłali covida żeby nas wykończyć? Za 50 lat się okaże, że to wszystko było zaplanowane. Teoria spiskowa okaże się faktem. Tak samo z terrorystami. Terroryści pitu pitu, a w zamachach giną 4 osoby. Heh taaaa... To samochód spuszczony z ręcznego z górki jakieś zabije więcej przechodniów niż w tych pseudo atakach Państwa Islamskiego. I to władza ludzią zgotował ten los bo im się numerki na kontach bankowych nie zgadzają.
ja1
2 miesiące temu
diabel w WUHAN SIEDZI I WIRUSA SLEDZI. TAK NIM POKIERUJE , ŻE KOMUNA SPLAJTUJE
lili
2 miesiące temu
kiedy wariant Papua Nowa Gwinea i San Eskobar?
zxzxzxzxaa
2 miesiące temu
A czy Wy redaktorzy nie macie innych artykułow tylko ciagle o koronapsychozie?!
zxzxzxzx
2 miesiące temu
A czy Wy redaktorzy nie macie innych artykułow tylko ciagle o koronapsychozie?!
zxzxzxzx
2 miesiące temu
A czy Wy redaktorzy nie macie innych artykułow tylko ciagle o koronapsychozie?!
...
Następna strona
bDTdRZWL
bDTdRZVS
bDTdRZWS
bDTdRZWT