programy
kategorie

Kardynał George Pell o pedofilii w Kościele. "To rak"

W kwietniu 2020 roku kardynał George Pell podczas procesu w Australii został oczyszczony z zarzutów wykorzystania seksualnego nieletnich. Pell, zanim trafił do aresztu, był skarbnikiem Watykanu. Spędził 13 miesięcy w więzieniu, a jego proces komentowany był niejednokrotnie na arenie międzynarodowej. Kardynał przyznaje, że Kościół powinien ustosunkować się do zarzutów, jakie są mu stawiane. Jego zdaniem instytucja musi przyznać się do złego postępowania niektórych ludzi Kościoła, którzy mieli nadzorować, a tuszowali sprawy związane z pedofilią. Jak sam podkreśla, jedynym długoterminowym lekarstwem są prawda, miłość i przebaczenie. Kardynał Pell jest wdzięczny papieżowi Franciszkowi za ogromne wsparcie. Duchowny właśnie wydał książkę "Prison Journal" opowiadającą o pobycie w więzieniu.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
09-12-2020
przywalmi"jedynym długoterminowym lekarstwem są prawda, miłość i przebaczenie" a gdzie nieuchronność kary?
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(38)
przywalmi
4 lata temu
"jedynym długoterminowym lekarstwem są prawda, miłość i przebaczenie" a gdzie nieuchronność kary?
GOSC
4 lata temu
W kwietniu 2020 roku kardynał George Pell podczas procesu w Australii został oczyszczony z zarzutów wykorzystania seksualnego nieletnich.A CO Z TYMI KTÓRZY GO OSKARŻALI,CZEMU JESZCZE NIE SIEDZĄ.
arbiter
4 lata temu
Nie ma nic gorszego od oszczerstwa!!! Siedział za niewinność!
lola
4 lata temu
a gdzie kara ?
Kapitan
4 lata temu
Bzdury Pan wypowiada Panie Kardynale! Jedynem jest lekarstwem likwidacja celibatu i zakonów! Niema nic innego na to co działo się,co dzieje się i co będzie się nadal dziać wKK.Opamietac się i spojrzeć prawdzie w oczy!
Najnowsze komentarze (38)
miroslaw5
4 lata temu
A gdzie jest mowa o karze?
jacekkk
4 lata temu
Pamiętacie co wtedy na WP pisaliście? Ktoś przeprosił za powtarzanie kłamstw?
kmac
4 lata temu
Arcy Pell uzbierał sobie przez te lata taką kasę, że może za nią kupić "niewinność", miłość i przebaczenie.
słuszne
4 lata temu
Powinno być tak ; chcesz zostać zostać klerykiem ,obcinamy ci ,,ptaka ".
kiks
4 lata temu
posiedział za kumpli z polszy , albo na "zaś"
Wirmiński
4 lata temu
Źle bo winny, a jeszcze gorzej bo niewinny.
jelen
4 lata temu
każdy spedałowany przez księdza czy innej sekty np . rydzyka . z urzędu powinien otrzymać po mil . zł. na dzisiejszy czas . i się skonczy amen
Ciekawe
4 lata temu
czy gdyby mieli swoje dzieci to też by je wykorzystywali?
sylwester c
4 lata temu
kazde srodowisko ma czarne owce a obecne polowanie na czarownice przekracza wszelkie normy dzisiaj mozna opluc kazdego na stronach spolecznosciowych to ze kler znalazl sie w takiej sytuacji to nie znaczy ze wszyscy sludzy boga sa lotrami mojego proboszcza ze sw jadwigi takze znieslawiono i opluto po czym okazalo sie ze jest niewinny wiec nalezy podchodzic do spraw bardzo ostroznie
polak
4 lata temu
Jedynym lekarstwem jest obcięcie genitaliów, łap i wyrwanie języka.
fragles
4 lata temu
Wszystkim zaślepionym, co piszą o karze. On mówił o sobie i o tym, że wybacza swoim oprawcom i oszczercom, którzy go pomówili. A jeśli chodzi i o pedofilię, to każdy powinien za nią siedzieć, czy to papież, czy prezydent a nawet przewodniczący lewicowej partii, jeśli im się udowodni winę. Ale od tego jest władza świecka i ona powinna sadzać do pierdla, od tego są sądy. Nie zastanawia was to, że od lat wiadomo było o pedofillii w KK choć by z akt IPN (stamtąd informację wziął Sekielski) i nikt nic z tym nie robił? KK to jedno, ale władze świeckie to drugie. I łaskawie przypominam, że jednym z pierwszych "badaczy" akt SB, jeszcze przed planowym niszczeniem i przekazaniem mikrofilmów Moskwie, był Nie kto inny jak Adaś Michnik.
Nie On jeden
4 lata temu
Takich fałszywie oskarżonych jest mnóstwo; są odsuwani od posługi w trybie natuchmiastowym , bez żadnych dowodów, a jedynie na podstawie fałaszywych ofiar-oszczerców opłacanych bez wrogów KK Z powodu braku twardych dowodów są po jakimś czasie wypuszczani i uniewinniani, ale media już o tym milczą, a oni, pomimo uwniewinnienia nie wracają na poprzednie stanowiska, żyją w skrajnej nędzy w głodzie i chłodzie. Może to też jest walka o wpływy i stanowiska w Kościele, ale głównie by dokopać Kościołowi.
Jesusek
4 lata temu
Kk to największe zło tego ŚWIATA religia to oszustwo tych watykańskich pasożytów i zboków ta qrewska watykańska banda morderców więcej popełniła więcej morderstw niż faszyzm i komunizm razem wzięte krzyż to narzędzie zbrodni go4sze niż swastyka ten symbol powinien zniknąć z przestrzeni publicznej!?????????
Monter
4 lata temu
Zadośćuczynienie!!!