bEgeOGiI
bEgeOGiM
bEgeOGiQ
programy
kategorie
bEgeOGiJ

Katastrofa RMS Titanic. Kolejna przyczyna tajemniczego zatonięcia

Czy na katastrofę Titanica w 1912 roku mogła mieć wpływ siła natury? Według Mili Zinkovej - niezależnej meteorolog i programistki z Kalifornii, to możliwe. Wcale nie chodzi jednak o górę lodową. Na podstawie swoich analiz danych pogodowych z 15 kwietnia 1912 roku, czyli dnia katastrofy Titanica, Zinkova dowiedziała się, że miała miejsce wtedy silna burza geomagnetyczna. Spowodowały ją rozbłyski słoneczne, które przy ich dużej intensywności i sile, mogą wyrządzić poważne zakłócenia i zniszczenia urządzeń elektrycznych i sieci elektrycznej. Według Zinkovej burza geomagnetyczna mogła zakłócić działanie kompasu i skierować statek wprost na górę lodową. Na potwierdzenie swoich badań sprawdziła również, co o dniu katastrofy mówili jej świadkowie. Okazało się, że widzieli oni tamtej nocy na niebie zorzę polarną, która jest charakterystycznym skutkiem właśnie burzy magnetycznej.

277 reakcji
46
112
119
Podziel się
Komentarze (119)
16-09-2020
TiaaZnajdowanie nowej przyczyny zatonięcia Titanica to już chyba dziedzina sportu. Takich faktów pobocznych są tysiące
zobacz więcej komentarzy (119)

Programy Wirtualnej Polski

bEgeOGiV
KOMENTARZE
(119)
Tiaa
9 miesięcy temu
Znajdowanie nowej przyczyny zatonięcia Titanica to już chyba dziedzina sportu. Takich faktów pobocznych są tysiące
LEM
9 miesięcy temu
Za chwilę się dowiemy, że Titanic zatonął bo to kosmici opanowali statek , a przez to że zrobili kapitanowi lewatywę z gwiezdnego pyłu nie mógł on nawigować i schodząc z kursu spowodował, że statek przywalił w krę lodową. kaszana i mirabelki.
kupkęwiedzą
9 miesięcy temu
Parówki eksplozywne i sztuczna mgła jakby ktoś jeszcze nie wiedział.
bEgeOGjn
Mój dziadek
9 miesięcy temu
był na Titanicu i od początku mówił że statek zatonie. Niestety po pół godziny obsługa wyrzuciła go z kina...
malek
9 miesięcy temu
Tak, oczywiście. Zaburzenia magnetyczne spowodowały, że szwankował GPS, a radar przekłamywał.
Najnowsze komentarze (119)
Antoni
9 miesięcy temu
Ktoś kto pisał te banialuki nie miał w szkole ani jednej godziny nauki fizyki. Aby papier zaczął się palić potrzeba temperatury około 700stopni Celsjusza. Czy w takim razie operatorzy telegrafów, którzy wówczas siedzieli tuż obok papieru przechodzącego pod elektromagnesem z tuszem wytrzymywali te temperatury? Ale odporni. Nawet poparzenia skóry nie mieli. A tusz jaki odporny 700 stopni i się nie zagotował i nie odparował. Takie wieści to na pierwszego kwietnia każdego roku proszę.
Piter
9 miesięcy temu
No powoływanie się na zorzę polarna jako poparcie swojej tezy jest wyjątkowo naiwne, tam zorze są dość powszechnym zjawiskiem.
Marcin
9 miesięcy temu
A ja znam nazwisko człowieka, który potrafi dowieść, że katastrofę Titanica spowodowała eksplozja bomby termobarycznej...
kapitan
9 miesięcy temu
Ten artykuł jest dowodem na to że w Internecie można napisać i znaleźć wszystko. Ja bym sprawdził czy kapitan Titanica Edward John Smith nie miał niestrawności i nie męczyły go wiatry. To w oczywisty sposób mogło wpłynąć zarówno na kolizję z górą lodową jak i na akcję ewakuacji. Stan jonosfery oczywiści maił wpływ na komunikację radiową w tych pionierskich czasach łączności. Ale przekazanie sygnału wzywania pomocy na Carpathię poszło dość sprawnie, i jedynym problemem była jej mała prędkość oraz odległość od Titanica. Inne wnioski wiązania tras dryfu gór lodowych i kursu Titanica z bioprądami i pochodnymi mogą jedynie śmieszyć.
BadaczNetu
9 miesięcy temu
Pierwotną przyczyną zatonięcia Tytanica, było jego zbudowanie.
tokarz
9 miesięcy temu
to już zostało wiele razy powiedziane że palił się węgiel na dnie ładowni. Stal się musiała nawęglić a nawęglona i przechłodzona staje się krucha. Potem już wiadomo.
ewdfscvx
9 miesięcy temu
ELITY chcialy uruchomic FED . Na pokłądzie Titanica byla śmietanka elicka PRZECIW uruchomieniu FED . Dzien po zatonięciu, umowa FED została podpisana. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lech
9 miesięcy temu
posłać MAćka on wszystko wyjaśni
bEgeOGjf
Panacetamol
9 miesięcy temu
"Wcale nie chodzi jednak o górę lodową." "burza geomagnetyczna mogła zakłócić działanie kompasu i skierować statek wprost na górę lodową." Proponuje żeby autorów opracowania i artykułu oraz redaktora wydania, policja sprawdziła alkotestem.
kapitanstatku
9 miesięcy temu
Zatrudnić komisję Macierewicza i wszystko nareszcie będzie jasne, tyle, że to parę lat potrwa
gojgoj
9 miesięcy temu
- im dluzej czasu od pewnych wydarzen , im wiecej uczonych ekspertow i badaczy tym wiecej hipotez , domyslow . w sumie to oglupianie ludzi ...
Kiś
9 miesięcy temu
Prognozy pogody na jutro są niewiarygodne, a co dopiero wydarzenia z 1912
menhir
9 miesięcy temu
Może zbyt wielu socjalistów nim płynęło i statek tego nie wytrzymał?
no jeej
9 miesięcy temu
Ci co sie uratowali mowili ze to jakis podwodny okret atomowy sowietow tam zabladzil i to jest przyczyna zatoniecia - albo moze Magelan ich napadl i zatopil........
...
Następna strona
bEgeOGjH
bEgeOGiO
bEgeOGjO
bEgeOGjP