programy
kategorie

Kiedy otwarcie granic? Minister podaje państwa, do których pojedziemy na początku

- Rozmawiałem z minister z Bułgarii, która bardzo prosi, aby Polska otworzyła swoje granice. Bułgaria otworzyła granice dla wielu krajów w ostatnich dniach i Polacy mogliby bez obowiązkowej kwarantanny tam podróżować. W najbliższych dniach MSZ opublikuje listę krajów, do których Polacy będą mogli jeździć bez zbędnych formalności. Wydaje się, że poza krajami najbliższymi, takimi jak kraje bałtyckie i państwa Grupy Wyszehradzkiej, Bułgaria jest brana pod uwagę. Przyszły tydzień to będzie czas decyzji dotyczących otwarcia granic - mówił w programie "Newsroom" WP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Tranksrypcja:Co z otwarciem granic dla wyjeżdżających i dla przyjeżdżając...
rozwiń
No cóż - pół godziny temu rozmawiałem z panią minister Bułgarii, która bardzo, że tak powiem, usilnie prosi, aby Polska otworzyła swoje granice.
Przypomnę, że Bułgaria w ostatnich dniach otworzyła granicę dla wielu krajów europejskich.
I Polacy mogliby bez kwarantanny podróżować w tej chwili do Bułgarii.
Zapewne w najbliższych dniach Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikuje listę krajów, gdzie będziemy mogli podróżować bez koniecznej kwarantanny.
I wydaje się, że oprócz krajów, nam najbliższych krajów bałtyckich, krajów grupy wyszehradzkiej - takie kraje jak Bułgaria są brane pod uwagę.
Aby można było tam podróżować bez zbędnych procedur związanych z kwarantanną.
Oczywiście proszę zrozumieć Ministerstwo Rozwoju może tylko postulować i prosić o pewną wyrozumiałość oczywiście w interesie branży turystycznej.
Natomiast decyzje należą do Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. I rozumiem, że o tę wyrozumiałość dla branży turystycznej prosicie.
Ale to też jest wyrozumiałość dla Polaków, którzy chcieliby wyjechać. To znaczy, kiedy mogą się spodziewać tych decyzji? To jest kwestia tego tygodnia, przyszłego tygodnia?
Z tego co mam informacje z Ministerstwa Spraw Zagranicznych przyszły tydzień, to będą takie dni, kiedy będą jakieś dodatkowe decyzje dotyczące otworzenia granic.
Ale rozumiem, że tam jakaś oferta turystyczna też będzie? To nie będą kraje, do których zwykle Polacy nie jeżdżą, bo nie mają powodów?
Panie redaktorze, oferta turystyczna przychodzi po zlikwidowaniu pewnych barier administracyjnych i zdrowotnych.
Dlatego branża tylko czeka, aby można było gdziekolwiek podróżować.
I decyzje są w rękach ministra zdrowia i ministra spraw zagranicznych. Ale panie ministrze, ja właśnie dlatego podpytuję, czy to będzie jednak kilka krajów.
Czyli taka dosyć krótka lista, krótka ławka. Czy może to będzie kilkadziesiąt krajów, do których będziemy mogli wyjechać?
Panie redaktorze, naprawdę proszę umówić się na rozmowę z ministrem spraw wewnętrznych lub z ministrem spraw zagranicznych.
216 reakcji
70
146
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)