programy
kategorie

Kolejny problem z brexitem. Zaostrza się brytyjsko-francuski spór o łowiska

Od czasu brexitu toczy się ostry spór między Brytyjczykami a Francuzami o łowiska. Dotyczy m.in. wód wokół Wysp Normandzkich. Francuski rybak Lauren Navet od ponad 20 lat łowi ryby u wybrzeży wyspy Jersey, jednak ostatnio napotyka na swojej drodze coraz więcej problemów. Brytyjczycy zaczynają blokować statki i kutry rybackie na swoich wodach. – Łowię homary. Jeżeli nie będę już mógł wypływać na angielskie wody, to moje obroty zmniejszą się o co najmniej 70 procent – przekazał rybak. Francuz wyjawił, że problem powstał nagle z powodu brexitu, a do tej pory Brytyjczycy nie mieli nic przeciwko temu. Zrzeszenie rybaków Normandii jest przeciwko wprowadzonej licencji na połów, co określili jako "biurokratyczny bieg z przeszkodami”. Brytyjska wyspa Jersey leży 22 kilometry od Francji, a wody wokół niej są szczególnie bogate w ryby. Materiał Deutsche Welle. Chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę rozwiń

146 reakcji
89
21
36
Podziel się
Komentarze (36)
05-11-2021
USATeren UK, UK nie jest już w UE, więc co tu komentować.
zobacz więcej komentarzy (36)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(36)
USA
3 lata temu
Teren UK, UK nie jest już w UE, więc co tu komentować.
z kamczatki
3 lata temu
W świecie Chin i dużej Ameryki pojedyńcze kraje jak UK czy PL moga się oddać w chińskie lenno conajwyżej , zwłasza my którzy przy Anglii jestesmy żebrakami , jakmi Anglicy sa przy dzisiejszych Chinach . CO najwyżej jeszcze kilka lat mogapotupac nóżką do francuzów w tym czasie obrzydliwie wystawiajac się Ameryce dla której tez już nie sa liczacą sie siłą .
Jarek
3 lata temu
A co unijni komunisci mysleli że za darmo będą sobie grasować po nie swoim
Zeus
3 lata temu
Dokladnie teren UK wiec lewactwo z EU niech sie bawi u siebie
Maniak
3 lata temu
I dobrze żabojadom. Niech sobie łowią na unijnych łowiskach. Skoro robią cały czas pod górkę brytyjczykom to co w tym dziwnego. Żaby niech wpieprzają zamiast homarów, danie narodowe
Najnowsze komentarze (36)
ergbjy
3 lata temu
Francuzy - takie życie. Wy też braliście kraje, wyspy, etc .
mk1
3 lata temu
Mam rodzinkę w WB i większość tych artykułów to zwykłe kłamstwo !!! Nic co tu piszą nie jest prawdą ! Półki ni są puste i nie ma ograniczeń w zakupach przynajmniej na dzień dzisiejszy !!!Mało tego chwalą sobie wyjście z UE !!!! Nie muszą utrzymywać gości Angeli !!!
Roland
3 lata temu
Francuzi to tchórze. Hi tl era przyjęli z otwartymi rękami. Teraz też idą w tukę z Niemcami. Jeżeli łowiska są UK no to nie ma o czym dyskutować. Lewaki i genitaliusze z mumii europejskiej na szczęście nie mają tutaj nic do powiedzenia. Nie mogą stosować swoich metod zagłodzenia fiansowego narodu - to co chcą zrobić Polakom przy wielkim poparciu i radości (p)rzekrętów (o)bywatelskich.
Anna
3 lata temu
Skoro Anglia odeszła od UE ma prawo wprowadzić swoje prawo bez względu na sektor gospodarczy i nie tylko tak samo na rybołówstwo. Bardzo dobrze postępuje Anglia niech UE nie rości sobie bezprawnie tereny które do nich nie należą.
Borys
3 lata temu
France za darmochę chcieli łowić
Polak
3 lata temu
Jak Polska Opuści UE to będziemy handlować z Anglikami
////
3 lata temu
no to fakt że w Szkocji cały czas pada tam piękna jest tylko trwa ale od marchewki po kapustę wszystko trzeba sprowadzić, twardy biznes albo mięsny to tam zafunkcjonuje ale człowiek to nie kamień i trawki jeść nie będzie
Woo
3 lata temu
Wlasnie podniesli minimum za godzine , nadal emeryci dostaja 200 furrow na ogrzewanie ekstra na zime ,przejazdy autobusowe I pociagi od pewnego wieku sa za darmo , ludzie dostaja dofinansowanie do dzieci nawet jak pracuja a w Szkocji nawet wszystkiego recepty wypisane przed lekarza domowego sa za darmo a w Anglii placi sie za nie duuuzo mniej . Polecam zajecie sie nowym ladem a nie ciagle straszenie uk
dario
3 lata temu
sami sobie winni angole głupie ,wcale ich i nie szkoda tak to jest jak jakis narod ma zbyt wysokie mniemanie o sobie
Bob
3 lata temu
Anglia i jej obecny stan gospodarki to wielka przestroga . Nie pozwólmy aby oszołomy zniszczyły Polskę bo oni są bogaci a my staniemy się Rumunią albo gorzej .
Polexit
3 lata temu
co za bzdury.Telewizja i politycy specjalnie tak pisza zeby nastepne kraje nie opuszczaly Uni!Norwegia nie jest w Uni i tam sie zyje dobrze!Unia jest okropna!Nie byla na takich fundamentach zalozona!Mial byc taki dobrobyt a co sie robi w Unii?syf i bieda i zakazy i nakazy!Precz z Unia!
kkk
3 lata temu
Niech sobie walną wojnę stuletnią 2.0
Zagwost
3 lata temu
A wszyscy mówili że to anglicy stracą na brexicie?
AnJa
3 lata temu
Brexit ma działać w obydwie strony. Moja córka i my cierpimy przez to, ale prawa trzeba przestrzegać.