bEqxYylg
bEqxYylk
bEqxYylo
programy
kategorie
bEqxYylh

Kontrola ciężarówki w Poznaniu. Prawda o kierowcy zaskoczyła nawet inspektorów

Przestępca za kierownicą. Z takim nietypowym przypadkiem nieświadomie zmierzyli się inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego z Gniezna. Zatrzymali oni na wschodniej obwodnicy Poznania ciężarówkę polskiego przewoźnika, która transportowała dwa gigantyczne słupy betonowe. Kontrola wykazała, że ich długość (23 m) przekraczała normy o 6,5 m. Także waga była niezgodna z przepisami – 43,3 t przy wadze dopuszczalnej do 40 t. Kierowca ciężarówki nie miał przy sobie zezwolenia na przejazd takiego pojazdu. Mężczyzna nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów. Okazało się, że nieprzypadkowo. Po ustaleniu jego tożsamości szybko wyszło na jaw, że to skazany do odbycia kary więzienia przestępca, który był poszukiwany. Na miejsce natychmiast wezwano policję, która aresztowała kierowcę. Inspektorzy Transportu Drogowego rozpoczęli procedurę ukarania także samego przedsiębiorcy – właściciela firmy transportowej. Grozi mu kara w wysokości 28 tys. zł.

218 reakcji
149
39
30
Podziel się
Komentarze (30)
25-05-2021
jurasTytuł co najmniej jakby zatrzymali szefa włoskiej mafii, a być może to był uchylający się od wyroku alimenciarz. :)
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

bEqxYylt
KOMENTARZE
(30)
juras
2 miesiące temu
Tytuł co najmniej jakby zatrzymali szefa włoskiej mafii, a być może to był uchylający się od wyroku alimenciarz. :)
pyrsk
2 miesiące temu
jak wam nie pasuje że facet pracuje--to teraz nie będzie pracował a utrzymanie zapewnią mu podatnicy.
Marcin
2 miesiące temu
A od kiedy policja kogokolwiek może aresztować? Zatrzymanie to zupełnie inna instytucja. Warto je odróżniać podając się za dziennikarza.
bEqxYylL
pyzdra
2 miesiące temu
w tym kraju karza za przeladowanie nawet jak busa przeladujesz tez cos niszczysz ,jak pracujesz to kara lepiej gnic w posredniaku albo u niemca na szparagach
Prażanin
2 miesiące temu
Nie ma czegoś takiego, jak długość ładunku. Jest długość całkowita pojazdu, która nie może przekraczać 17 ,5m.
Najnowsze komentarze (30)
01nick
2 miesiące temu
Oj dziennikarz/autor tego tekstu to kabareciarz tworzy wirtualną sensację jakby Tuska zatrzymali...
qqq
2 miesiące temu
Policja to niech raczej aresztuje Morwieckiego i Sasina za przestępstwa i przekraczanie uprawnień,bo RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY.
doktor jacek
2 miesiące temu
nie rozumiem to tylko transport samochodowy...nie płynął przecież statkem i nie miał beczek z kokainą...ani kartonów z bananami i koką..zwykły Irek iracki ...co transportował rurociąg
mik
2 miesiące temu
postanowił wejść na uczciwą drogę, poprawić sie i zaczął uczciwie pracować to go schwytali.....
ultras
2 miesiące temu
tirowiec - i wszystko jasne.
Jaaal
2 miesiące temu
Chociaż pracował ,za co tu karać ? Może nie dali mu szansy na normalne życie wiec ratował się jak mógł.ciekawe za co poszukiwany był, pewnie za brakujące 30gr w zeznaniu podatkowym bo nie wierze ze rasowy przestępca by się praca zajął.
Kinga
2 miesiące temu
28 tysięcy za 3 tony nadwagi oraz przekroczenie ładunku to chyba zbyt wysoka kara? Mamy zarobki polskie a kary europejskie wolałbym by było odwrotnie
mar
2 miesiące temu
Dno, totalne dno, on przynajmniej pracował. Teraz bedziemy płacić na jego utrzymanie. Dlaczego nie napisali za co miał wyrok? Pewnie za jakaś bzdurę ITD chyba najbardziej nepotyczna służba z wszystkich.
bEqxYylD
Komenda
2 miesiące temu
Sądy w RP są głupsze od pacjentów w szpitalu psychiatrycznym. W UNII również. Grupa debili po szkołach prawniczych. Sędzia zawsze wydaje właściwe wyroki nawet jak się pomyli. Jest bezkarny. Głupoty sędziowskiej nie można naprawić.
krzyszto
2 miesiące temu
Nie samochód był za ciężki tylko "papier za lekki".
SamJo !!
2 miesiące temu
To jest właśnie szara strefa Kara może być nawet za mała !!
dziadek do or...
2 miesiące temu
Dlaczego nie ma takich kar dla osobówek?
loki
2 miesiące temu
No rzeczywiście przestępca mafii i kartelu, facet pracował by żyć i jeść, a nie żeby kraść sensacja na skalę światową. Teraz na pewno nakręcą o nim film godny oscara.
bhp
2 miesiące temu
opiszę jak załatwia się pozwolenie na transport gabarytów ,, dziś nie bo nie ma tej osoby będzie za 2 tygodnie, kto zastępuje nikt bo pandemia złożyć wniosek i czekać. Jak długo nie wiadomo odpiszemy na email lub oddzwonimy. I bardzo dużo przewożników nie czeka. A oto skuytki
bEqxYymf
bEqxYylm
bEqxYymm
bEqxYymn