bGyPyxFg
bGyPyxFk
bGyPyxFo
programy
kategorie
bGyPyxFh

Korea Północna pręży muskuły. Wystrzelenie rakiety z pociągu

Rządowa telewizja pokazała ćwiczenia pułku rakietowego. Władze Korei Północnej o demonstracji potęgi militarnej poinformowały w czwartek ( 16 września ). W komunikacie Koreańskiej Centralnej Agencji Informacyjnej Pjongjangu z górzystego terenu wystrzelono dwa pociski balistyczne. System uzbrojenia znajdował się w jednym z wagonów pociągu. Rakiety trafiły w cel oddalony o 800 km. Jak donosi agencja AP, koreański pokaz wiąże się z rosnącym napięciem na linii USA-Korea Północna. Amerykanie chcą ukrócić program jądrowy Koreańczyków. I choć pokaz robi wrażenie, to jednak eksperci podkreślają, że infrastruktura kolejowa kraju jest niewielka. Co więcej, przy jakimkolwiek konflikcie zostałaby szybko zniszczona przez wrogów.  

83 reakcje
20
25
38
Podziel się
bGyPyxFj
Komentarze (38)
17-09-2021
J23Nic nowego, podobne "rakietowe" pociągi jeździły już po Syberii za czasów ówczesnego ZSRR, także w USA.
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bGyPyxFt
KOMENTARZE
(38)
J23
rok temu
Nic nowego, podobne "rakietowe" pociągi jeździły już po Syberii za czasów ówczesnego ZSRR, także w USA.
jaka to nowin...
rok temu
Rosjanie od dawna mają takie pociągi a w nich rakiety w wagonach "chłodniach". i to kilka składów
JW-5612
rok temu
Nic nowego...Sam ostatnio prężyłem muskuły zwodb. aby wystrzelić kloc-rakietę w kierunku porcelany...
bGyPyxFL
KOWAL
rok temu
Amoże by tak artykulik o jankeskich rakietach , mordujących setki cywilów .
tetra
rok temu
jak amerykanie strzelają z rakiet na codzień to oczywiscie nie prężą muskuł ale korea jak wystrzeli jedną to już mamy jazgot w mediach o prężeniu muskułów.
Najnowsze komentarze (38)
EKO
rok temu
Na rzecz współpracy i pokoju między narodami niech Niemcy zapłacą za zniszczone miasta, spalone wioski, zburzoną doszczętnie Warszawę, rozwalony przemysł, skradzione i wywiezione dział sztuki i wiele innych cennych przedmiotów oraz miliony zamordowanych Polaków. Przyznaję, że mordowali też a może przede wszystkim Żydów, ale nie piszę żeby płacili Żydom, bo Żydzi się nami nie przejmują i sami załatwiają interesy z Niemcami mimo że to Polacy z narażeniem życia im pomagali.
jojo
rok temu
Korea może i to tak małe państewko, z ograniczonym przemysłem. Polska nic nie posiada. Trzęsie portkami przed Białorusią i Rosją. I to się nazywa, wstawanie z kolan.
gość
rok temu
A może tak o Izraelskich rakietach codziennie mordujących arabskie dzieci w Betlejem i okolicy napiszecie?
buzdygan
rok temu
Amerykusy po ostatniej akcji w Australii mogą się zdziwić, jak Chińczycy pomogą KRLD zrobić takie systemy, których nie będzie można łatwo unieszkodliwić. Np na okrętach podwodnych.
Marek
rok temu
Wyglada to dosc banalnie ale, czy przypadkiem ten pociąg nie jest podwodny ?
Kali
rok temu
Czekam na wieści kiedy Korea Północna wynajdzie komputer :) bo z tego co widzę lubią wynajdywać koło na nowo. No ale tak to jest jak się jest zamkniętym na świat i trzeba wynajdywać rzeczy od dawna istniejące. Szkoda tylko, że koncentrują się na zbrojeniówce skoro naród głoduje. Zajęli by się elektryfikacją, budową instalacji kanalizacyjnych i systemów wodnych to może udałoby się uniknąć z jednej strony suszy, z drugiej powodzi - a co za tym idzie utraty rocznych plonów. Korea Południowa aż tak nie cierpi z tych powodów a różnicy klimatu nie ma aż tak dużej pomiędzy nimi.
Bazyli
rok temu
A Polska pręży dupeeee i jest wasalem. Przypuszczam że elicie rządzącej to pasuje, ważne aby kasa się zgadzała bo przecież żyjemy tylko raz a co mnie tak obchodzi reszta. Mój dziadek Niemiec mówił tak : najpierw ja i moja rodzina potem mój kraj i mój sąsiad, potem mój pies i potem ten obcy. I tyle w tym temacie.
wacek
rok temu
Amerykanie będa musieli posłać im parę piguł,jesli tego nie zrobią to zrobi to koreański dyktator.
bGyPyxFD
Wow!!!
rok temu
Gdyby pociski kolejowe były amerykańskie, tylko by je zachwalały, prawda?
szarak
rok temu
A gdzie to spadło?
więc tak
rok temu
jak nie ma chleba to są Igrzyska
Rakietolino
rok temu
Kima...
gosc
rok temu
Wielkie mi co. Gdyby napisali że z roweru wodnego to już by było coś.
Yankożerca
rok temu
Dobrze że mają rakiety i atom . Inaczej mieli by tam juz Afganistan albo Irak !
bGyPyxGf
bGyPyxFm
bGyPyxGm
bGyPyxGn