bCZPBZfo
bCZPBZfs
bCZPBZfw
programy
kategorie
bCZPBZfp

Koronawirus a ceny noclegów. Szykują się promocje

- Nie widzimy jakiejś wielkiej różnicy w cenach, jeśli chodzi o noclegi przed rokiem i dziś - mówi w programie "Money. To się liczy" Anna Kryjer, dyrektor sprzedaży w portalu rezerwacyjnym Nocowanie.pl. Ile trzeba zapłacić za nocleg? Pokój dwuosobowy lub apartament w hotelu to wydatek rzędu 150 złotych, a domek to nawet 300-500 złotych za nocleg. tu jednak wiele zależy od tego, czy goście chcą mieć obiekt na wyłączność, czy są w stanie współdzielić dom z innymi turystami. Zdaniem gościa programy "Money. To się liczy" pewne promocje mogą pojawić się pod koniec sierpnia. - Mowa tu o obiektach nadmorskich, bo tam sezon powoli będzie się kończył - dodała.

04-08-2020
Tranksrypcja:A jeżeli chodzi o ceny? To znaczy jak w tym roku to wygląda?...
rozwiń
Nie zmieniło się wiele. Tak jak rozmawialiśmy pewnie kilka miesięcy temu przedstawialiśmy naszym słuchaczom informacje, jak wyglądają ceny, one się w tym momencie nie zmieniły.
Ani nie windują w górę, ani nie są jeszcze na ten moment obniżane. Spodziewamy się tego, że może z końcówką sierpnia obiekty noclegowe będą robiły promocje na ceny, żeby własnie zapełnić te ostatnie miejsca noclegowe.
Musimy mieć świadomość tego, że głównie takie promocje pojawiają się nad morzem, ponieważ ten sezon turystyczny nad morzem, czy właśnie nad jeziorami jest zdecydowanie krótszy.
Tutaj też istotne jest to, jak dochodzą informacje do turystów, jak mocno się obawiają właśnie tego, co może się wydarzyć czy we wrześniu, czy z końcówką sierpnia.
Więc tutaj na pewno to ma ogromny wpływ. No, ale fakt taki, że pojawił się bon turystyczny też wpływa na to, że turyści chętniej decydują się na takie urlopy.
Za chwilę na pewno porozmawiamy o bonie turystycznym, ale chciałem jeszcze dopytać o tego koronawirusa, bo widzimy, że w wielu miejscach, na przykład usługowych, pojawia się opłata COVID-owa, jakiś dodatek.
Rozumiem, że wy w ofertach tego nie widzicie, by gospodarze miejsc doliczali jakąś ekstra stawkę za sprzątanie, za bezpieczeństwo i za co tylko się da.
Nie. Takiej mocnej tendencji u nas nie ma. Tym bardziej, że turysta, który wchodzi na stronę Nocowanie.pl widzi już cenę całościową.
I te informacje, które ja podaję jak najbardziej odnoszą się do takiej już ceny całościowej.
Wiadomo, one się różnią w zależności od tego, co taki obiekt noclegowy u siebie oferuje.
Również wyżywienie ma wpływ na to, czy ta cena jest w jednym obiekcie wyższa, a w drugim obiekcie, w którym takie wyżywienie nie jest serwowane, jest oczywiście niższa, ponieważ stanowi ona tylko i wyłącznie cenę noclegu.
Ale jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa, myślę, że tu już jest ten moment, kiedy spokojnie możemy powiedzieć, że jest to typowy standard obsługi.
O tyle, o ile jeszcze kilka miesięcy temu taka higiena była standardem głównie w dużych obiektach noclegowych, takich jak hotele.
O tyle teraz niezależnie od tego, jaka to jest działalność noclegowa, te warunki są zachowywane i traktowane jako standard.
Chciałbym, żebyśmy jeszcze podali może konkretne stawki. To znaczy ile mniej więcej, tak średnio za dobę w apartamencie, ile w kwaterze prywatnej, ile może w hotelach, które można znaleźć u was. Jak to się kształtuje?
Hotele oczywiście ze względu na usługę pakietową są droższe - tutaj ceny jeżeli chodzi o noc w pokoju dwu-osobowym sięgają od 80-150 złotych.
W przypadku apartamentów jest cena podobna, aczkolwiek tutaj musimy wziąć pod uwagę to, że takich osób w tym apartamencie może po prostu nocować więcej.
Jest innego typu komfort takiego noclegu. Ogromną popularnością cały czas cieszą się domki i tutaj oczywiście te ceny za noc są od 100 do 350 złotych. Czasami do 500 złotych.
W zależności od tego czy taki domek ktoś chce mieć na wyłączność, czy też nie. Oczywiście cały czas mówię o cenach za jedną dobę.
1 reakcja
0
0
1
Podziel się
Komentarze (1)
04-08-2020
RumburakLudzi przybywa, zwłaszcza w Afryce i Azji. Statystyka jasno mówi, że każdy kolejny kataklizm będzie zabierał ze sobą coraz więcej ludzi.
zobacz więcej komentarzy (1)
bCZPBZfB
KOMENTARZE
(1)
Rumburak
2 miesiące temu
Ludzi przybywa, zwłaszcza w Afryce i Azji. Statystyka jasno mówi, że każdy kolejny kataklizm będzie zabierał ze sobą coraz więcej ludzi.
Najnowsze komentarze (1)
Rumburak
2 miesiące temu
Ludzi przybywa, zwłaszcza w Afryce i Azji. Statystyka jasno mówi, że każdy kolejny kataklizm będzie zabierał ze sobą coraz więcej ludzi.
bCZPBZgn
bCZPBZfu
bCZPBZgu
bCZPBZgv