bGjiSURM
bGjiSURQ
bGjiSURU
programy
kategorie
bGjiSURN

Koronawirus. Kierowcy w potrzasku. "Sytuacja na granicach jest trudna"

- Zamknęliśmy granice nie dla fikcji, ale by ograniczyć ilość zachorowań. To, co dzisiaj jest przedmiotem naszego niepokoju, to kolejki na granicy niemiecko-polskiej. Uruchamiamy dodatkowe przejścia, aby rozłożyć ten ruch na kilka punktów, wysyłamy do pracy kolejnych funkcjonariuszy. Mam nadzieje, że kolejki się skrócą. Do tego poprosiliśmy pracowników niemieckich stacji Orlenu, aby dostarczyli oczekującym jedzenie i napoje - mówił w programie "Tłit" Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Tranksrypcja:A czy zostanie uruchomiony tranzyt przez Polskę dla kierowcó...
rozwiń
Panie redaktorze, ta sytuacja na granicach jest rzeczywiście sytuacją trudną. Ten tranzyt jest uruchomiony. My dyskutowaliśmy jeszcze przedwczoraj o rozwiązaniach.
Które miałyby spowodować, że obywatele innych krajów, krajów bałtyckich - Ukrainy, Białorusi - będą mogli bezpiecznie przejechać przez Polskę.
Bezpiecznie, czyli w sposób monitorowany, bo przecież my zamknęliśmy granice nie dla fikcji, nie dla komunikatu medialnego.
Tylko dlatego, bo jesteśmy absolutnie przekonani, że to jest niezbędne do tego, żeby ograniczyć ilość zachorowań.
Stąd ogromnym wysiłkiem również służb państwowych, policji i innych służb ten tranzyt pod nadzorem tych służb się się odbywa.
Natomiast to, co dzisiaj jest przedmiotem naszego niepokoju i naszych działań, to rzeczywiście są te kolejki na granicy niemiecko-polskiej.
Uruchamiamy dopiero dodatkowe przejścia graniczne, które umożliwią rozłożenie tego ruchu na więcej punktów.
Kierujemy dodatkowych funkcjonariuszy, usprawniamy procedury. Mam nadzieję, że to da szybki efekt w najbliższych godzinach i spowoduje, że te kolejki będą krótsze.
Ale również - to już z mojego obszaru działania - uzgodniłem również wczoraj z panem prezesem Danielem Obajtkiem, prezesem Orlenu.
Który posiada swoje stacje benzynowe na terenie Niemiec - spółkę Orlen Deutschland, że pracownicy włączą się również w pomoc dla tych osób oczekujących na granicy.
Dla tych Polaków, którzy chcą wrócić do Polski, będą dostarczać im wodę, żywność. I ulżą w tym ciężkim losie.
4 reakcje
2
2
0
Podziel się
bGjiSURP
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGjiSURZ
KOMENTARZE
(0)
bGjiSUSL
bGjiSURS
bGjiSUSS
bGjiSUST