programy
kategorie

Koronawirus kontratakuje. Emilewicz zapewnia: nie ma rozmów o lockdownie

Czy biznes nie musi obawiać się powrotu ostrzejszych restrykcji związanych z epidemią? - Od czasu, gdy nowych zakażeń pojawia się więcej, nie wprowadzamy ogólnopolskich restrykcji, nie mówimy o lockdownie. Staramy się raczej prowadzić działania interwencyne i profilaktyczne - mówiła w programie "Money. To się liczy" wicepremier Jadwiga Emilewicz. - Dwa tygodnie temu zostały przeprowadzone badania przesiewowe w dużych zakładach pracy na południu Polski, gdzie zakażeń pojawiło się więcej. Będziemy robić wszystko, żeby nie wprowadzać nowych restrykcji. Nie licząc tych powiatów i gmin, w których pojawi się nagle duże ognisko. Apeluję do pracodawców, by przestrzegać wytycznych. Tam, gdzie wytycznych się przestrzega, zakażeń nie ma. Dziś rozmów o lockdownie nie ma - wyjaśniła.

Tranksrypcja:Pani premier, skoro w szkołach bezpiecznie, to biznes też ni...
rozwiń
Tak jak państwo widzą od czasu, kiedy nowych zakażeń pojawia się więcej, my nie wprowadzamy restrykcji ogólnopolskich, nie mówimy o lockdown-ie.
Staramy się raczej prowadzić takie działania interwencyjne, profilaktyczne. Przypomnę - dwa tygodnie temu badania przesiewowe w dużych zakładach pracy na południu Polski tam, gdzie tych zakażeń pojawiło się dużo.
Tutaj dziękując przedsiębiorcom naprawdę za zrozumienie i za to, że mogliśmy w tak sprawny sposób badania wszystkich pracowników tych zakładów przeprowadzić testy.
To jest wyraz ogromnej odpowiedzialności. A zatem chciałabym powiedzieć, że będziemy robić wszystko, aby żadnych nowych restrykcji nie wprowadzać.
Nie licząc tych pewnie powiatów, gmin, gdzie nagle pojawi nam się jakieś duże ognisko, ale apeluję, zachęcam pracodawców, przedsiębiorców do tego, aby przestrzegać wytycznych.
Wiemy dobrze - no, to doświadczenie kilku miesięcy pokazuje jasno. Tam gdzie wytycznych się przestrzega, tam gdzie ta profilaktyka jest wdrożona w sposób odpowiedni, tam takich zakażeń po prostu nie ma.
Pani premier, ale to dobrze rozumiem, że rozmów w rządzie o ogólnokrajowym lockdown-ie nie ma i nie było? Nawet pomimo tych rekordowych wyników?
I nie ma takich planów nawet z nowym ministrem zdrowia?
Dziś takich rozmów nie ma.
170 reakcji
38
132
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)