bDIrRNmI
bDIrRNmM
bDIrRNmQ
programy
kategorie
bDIrRNmJ

Koronawirus. Problemy kadrowe w spółkach skarbu państwa. "Nie możemy zawiesić aktywności"

- Spółki skarbu państwa nie mogą zawiesić swojej działalności. Obok niej aktywnie przekazują środki, uczestniczą w pozyskiwaniu zakupów, aby odciążyć inne, powołane do tego instytucje, jak np. szpitale. Spółki przekazały 60 mln zł na zakup potrzebnego sprzętu, mamy LOT, który organizuje powrót Polakom. A te firmy same borykają się z absencjami. Wielu pracowników z własnej inicjatywy chce pozostać w domu. Tymczasem nie możemy zawiesić aktywności państwa — mówił w programie "Tłit" Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Tranksrypcja:Jak będą się przekształcać, jaką działalność zaczną organizo...
rozwiń
Spółki Skarbu Państwa obok normalnej działalności, którą przecież muszą prowadzić, bo przecież to jest oczywiste, że nie mogą zawiesić tej swojej działalności, mają swoje plany działania.
Te plany muszą być realizowane. Natomiast obok tego bardzo aktywnie robią to, o czym mówiłem przed chwilą, chociażby przekazując środki.
I uczestnicząc również w pozyskiwaniu, w zakupach - żeby odciążyć powołane do tego instytucje, czy szpitale - sprzętu medycznego. To są ogromne nakłady.
Same fundacje spółek Skarbu Państwa przekazały ponad 60 milionów złotych w tej chwili na zakup tego najpotrzebniejszego sprzętu medycznego.
Mamy działania chociażby ze strony Polskich Linii Lotniczych LOT, które organizują powrót Polaków do kraju. Mamy to, o czym mówiłem przed chwilą w Orlenie, czy w Lotosie.
A same te firmy też borykają się z problemami. Chociażby związanymi z absencjami. Bo tych absencji dzisiaj jest bardzo dużo.
Bo nie tylko część firm - duża część firm wysyła swoich pracowników na tak zwaną pracę zdalną, ale wielu pracowników również w tej chwili z własnej inicjatywy chce pozostać w domu.
Musi być zorganizowana praca tak, aby firmy działały, ponieważ my nie możemy zawiesić działalności państwa. Również w tym obszarze gospodarczym.
86 reakcji
53
32
1
Podziel się
Komentarze (1)
18-03-2020
obywatel....a kogo to obchodzi
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDIrRNmV
KOMENTARZE
(1)
obywatel
12 miesięcy temu
....a kogo to obchodzi
Najnowsze komentarze (1)
obywatel
12 miesięcy temu
....a kogo to obchodzi
bDIrRNnH
bDIrRNmO
bDIrRNnO
bDIrRNnP