bDzxnmro
bDzxnmrs
bDzxnmrw
programy
kategorie
bDzxnmrp

Koronawirus uderza w rynki. "Mamy do czynienia z pewnym kryzysem"

- To jest zupełnie nowa sytuacja dla biznesu i giełd. Musimy ją obserwować - mówiła w programie "Money. To się liczy" Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego. W ten sposób komentowała spadki na rynkach spowodowane strachem przed koronawirusem. - Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie na ocenę, aczkolwiek już obecna sytuacja pokazuje nam, że mamy do czynienia z pewnym kryzysem - przyznała.

Tranksrypcja:Załamanie, panika, kryzys - to takie słowa z wczoraj. Dzisia...
rozwiń
Nowa sytuacja dla biznesu, dla rynków finansowych, dla giełd - giełdy towarowe, które musimy obserwować.
Zobaczymy. Dzisiaj jest jeszcze za wcześnie do oceny. Musimy na bieżąco monitorować, obserwować sytuację. To pokazuje nam, że mamy do czynienia z kryzysem.
Jednak kryzysem. Nie w takim wymiarze PKB jeszcze, ale rozumiem, że na PKB prędzej czy później się to odbije.
Nie można tego przełożyć na kryzys tak, jak miało miejsce kryzys w 2008/9 rok. Dzisiaj to jest na bieżąco do monitorowania sytuacja. Wszystko zależy, jak będzie się to w czasie rozwijać.
Czy to się zamknie cała sytuacja gospodarcza i przeniesienie na rynki finansowe, giełdy towarowe w okresie krótkim, czy dłuższym?
Za każdym razem to jest inny scenariusz i inny wpływ na gospodarkę, na PKB. Dzisiaj oczywiście każdy prognozuje, że PKB w ogóle globalnie spadnie.
Bo będą zachwiane łańcuchy dostaw chociażby. Spadek sprzedaży w sektorze automotive. To przełoży się na ostateczne wyniki PKB.
One dzisiaj są zgrubnie prognozowane.
7 reakcji
0
7
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDzxnmrB
KOMENTARZE
(0)
bDzxnmsn
bDzxnmru
bDzxnmsu
bDzxnmsv