bDzxshXE
bDzxshXI
bDzxshXM
programy
kategorie
bDzxshXF

Koronawirus w Polsce. Adam Bielan o wyborach prezydenckich 2020. Podał datę powrotu do normalności

Koronawirus w Polsce. Jak długo potrwa epidemia w naszym kraju? - Zakładamy, że po Wielkanocy Polska zacznie wracać do normalności, do pracy. Jednocześnie, jeśli chodzi o system edukacyjny, będą mogły być przeprowadzone egzaminy ośmioklasistów czy matury. To wszystko odbywa się na przełomie kwietnia i maja - mówi rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy Adam Bielan. Europoseł PiS odniósł się również do wyborów prezydenckich 2020. - Jeśli chodzi o bezpieczeństwo komisji to Krajowe Biuro Wyborcze i Państwowa Komisja Wyborcza przekonują, żę środki bezpieczeństwa będą zapewnione. Ostatnio odbyły się wybory uzupełniające i tam była jak na ten charakter wyborów w wielu miejscach bardzo wysoka frekwencja - skomentował.

Tranksrypcja:Rząd zapewnia, że jest przygotowany na kilka tygodni w przód...
rozwiń
Ale zastanawiam się, czy już w obozie rządzącym są jakieś plany, są jakieś rozmowy, rozważania, jak zapewnić bezpieczeństwo choćby członkom komisji?
To jest 200 tysięcy osób, które będzie pracowało nad tymi wyborami w dniu tychże wyborów. No i bezpieczeństwo obywateli. Czy już takie prace, takie rozmowy w rządzie się toczą?
Jeszcze na chwilkę wrócę do pańskiego poprzedniego pytania. My zakładamy, że po świętach Wielkiej Nocy, Polska zacznie wracać do normalności.
To znaczy zaczniemy wracać do pracy. Też nowa normalność - tak to nazwał premier Morawiecki.
A jednocześnie będą mogły być, jeśli chodzi o system edukacyjny przeprowadzone egzaminy ósmoklasistów, będą mogły być przeprowadzone matury.
To wszystko odbywa się na przełomie kwietnia i maja. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo komisji - tak. Zarówno Krajowe Biuro Wyborcze, jak i Państwowa Komisja Wyborcza.
Odpowiedzialne w Polsce za proces wyborczy zapewniają, że te środki bezpieczeństwa będą przygotowane. Zresztą w Polsce odbyły się wybory uzupełniające w ostatnią niedzielę.
Te środki były zabezpieczone dla wszystkich komisji, w których odbywały się wybory uzupełniające. I tam w tych wyborach uzupełniających była jak na ten charakter wyborów w wielu miejscach bardzo wysoka frekwencja.
W województwie świętokrzyskim ona przekroczyła 40%, więc jak na wybory uzupełniające ona była często wyższa.
4 reakcje
0
3
1
Podziel się
Komentarze (1)
25-03-2020
Jaro
Bielan ty albo głupi jesteś albo tak perfidny.Nie widzisz , że nie można prowadzić kampanii wyborczej? Teraz trzeba byc wyjątkowo podłym żeby wmawiać Polakom konieczność...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDzxshXR
KOMENTARZE
(1)
Jaro
10 miesięcy temu
Bielan ty albo głupi jesteś albo tak perfidny.Nie widzisz , że nie można prowadzić kampanii wyborczej? Teraz trzeba byc wyjątkowo podłym żeby wmawiać Polakom konieczność wyborów w maju.
Najnowsze komentarze (1)
Jaro
10 miesięcy temu
Bielan ty albo głupi jesteś albo tak perfidny.Nie widzisz , że nie można prowadzić kampanii wyborczej? Teraz trzeba byc wyjątkowo podłym żeby wmawiać Polakom konieczność wyborów w maju.
bDzxshYD
bDzxshXK
bDzxshYK
bDzxshYL