bGkdeDIQ
bGkdeDIU
bGkdeDIY
programy
kategorie
bGkdeDIR

Koronawirus w Polsce. Beata Kempa o ratownikach medycznych na "śmieciówkach"

- Co powiedziałaby pani tym wszystkim ratownikom medycznym, którzy pracują na umowach śmieciowych i gdy trafiają na kwarantannę, to nie dostają pieniędzy? - pytał europosłankę Beatę Kempę prowadzący program "Tłit" Marek Kacprzak. - Rozumiem te osoby, nie tylko ratowników medycznych, którzy pracują w służbie zdrowia. Rozumiem to, że rozmawiają między sobą, a może i nie, bo większość z nich skupia się na swojej pracy i na służbie, na ciężkiej służbie pomocy drugiemu człowiekowi - mówiła Kempa. - Wielu z nas wie, że tę sytuację trzeba będzie poprawić. Ja tylko proszę, żeby nie wykorzystywać tej trudnej sytuacji wielu grup zawodowych. Właśnie dlatego potrzebna jest odpowiedzialna władza, która nie będzie mówić, że pieniędzy nie ma i nie będzie, jak poprzednia, tylko taka, która będzie podejmować konstruktywne decyzje - dodała. Zapowiedziała, że PiS "chce zajmować się tego typu kwestiami, a nie brutalną walką wyborczą, którą proponuje opozycja".

Tranksrypcja:Dobrze, to w takim razie chciałbym żeby pani, co miałaby pan...
rozwiń
Bo pracują na umowach śmieciowych i jak wysyłani są na kwarantannę, to nie zarabiają pieniędzy.
Wie pan, powiem tak: w tej chwili jest taki czas, kiedy ja też najbardziej rozumiem te osoby.
Przede wszystkim też i ratowników medycznych, i też osoby, które pracują w tym bezpośrednim kontakcie w ochronie zdrowia.
Nie tylko tam gdzie są osoby zarażone, ale i też w szeroko pojętej ochronie zdrowia, bo wszyscy oni są narażeni, bo nigdy nie wiadomo kto jest nosicielem.
I ja rozumiem w tej chwili również to, że rozmawiają między sobą, a może i nie, bo też wielu z nich naprawdę zajmuje się i skupia się na pracy swojej, i na służbie.
Na ciężkiej służbie drugiemu człowiekowi. No tak, tylko, że jak idą na kwarantannę, nie mogą skupić się na pracy tylko na tym, że za chwilę braknie im pieniędzy na życie.
Panie redaktorze, wielu z nas i wielu wie, że tę sytuację na pewno trzeba będzie poprawić. Ja tylko proszę, żeby nie wykorzystywać tej trudnej sytuacji wielu grup zawodowych.
Bo to dotyczy w tej chwili wielu grup zawodowych, też wiele osób traci pracę i właśnie dlatego jest potrzebna odpowiedzialna władza.
Która nie, że będzie mówić, że pieniędzy nie ma i nie będzie jak poprzednia. Prawda? Czy będzie się uaktywniać w sposób niekonstruktywny.
Tylko taka, która będzie mogła podejmować konstruktywne decyzje. I mocno wierzę również, że życie bardzo mocno i ta pandemia zweryfikuje też wiele kwestii, dotyczących ochrony zdrowia w pozytywnym kierunku.
No dobrze, ale przecież władza na razie trwa i ma wszystkie argumenty, i wszystkie narzędzia. Co w takim razie? Kiedy będzie pomoc dla medyków? Którzy nie mogą pracować.
A są na umowach śmieciowych i nie zarabiają pieniędzy. Panie redaktorze, przecież jest pakiet też ten antykryzysowy, też ten głos na pewno dojdzie do strony rządowej.
I ten pakiet też obejmuje osoby, które przede wszystkim są osobami, które mają swoje działalności tak zwane jednoosobowe, czy samozatrudnienie.
Dlatego w tej sytuacji również trzeba będzie objąć pomocą wiele innych osób i z tego sobie zdajemy sprawę.
My się na pewno chcemy zajmować tego typu kwestiami, a nie brutalną walką wyborczą, którą proponuje opozycja.
To w takim razie kiedy będzie tarcza 2.0 z takimi rozwiązaniami dla takich osób? Dlatego, że samozatrudnienie, a umowa śmieciowa to są dwie różne rzeczy.
Tak, to są dwie różne rzeczy - pełna zgoda. Natomiast panie redaktorze, tarcza z tego co wiem teraz 2.0.
Czyli ta druga kwestia, gdzie my mówiliśmy o tym, że po pierwszej tarczy, na pewno będzie trzeba tą pomoc weryfikować i otwarcie o tym rząd mówił.
A także ją poszerzać, powiększać, próbować ogarniać jak najwięcej osób poszkodowanych tą pandemią i nie ze swojej winy w tej chwili przeżywających kryzysy.
I ona jest w tej chwili, z tego co wiem w procesie legislacyjnym, bardzo szybkim. Jest, w ostatnim momencie - czytałam, że jest już w tej chwili konsultowana w bardzo szybki sposób.
Więc myślę, że jak najszybciej będzie można ją przyjąć. Ja wierzę w to mocno, że również obejmie kolejne grupy osób, które są poszkodowane pandemią.
3 reakcje
0
1
2
Podziel się
Komentarze (2)
06-04-2020
Ale się spasłana unijnym wikcie a tak plują na UE.
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

bGkdeDJd
KOMENTARZE
(2)
Ale się spasł...
2 lata temu
na unijnym wikcie a tak plują na UE.
Nikoś
2 lata temu
Full wypas :-)
Najnowsze komentarze (2)
Nikoś
2 lata temu
Full wypas :-)
Ale się spasł...
2 lata temu
na unijnym wikcie a tak plują na UE.
bGkdeDJP
bGkdeDIW
bGkdeDJW
bGkdeDJX