bHnirJJw
bHnirJJA
bHnirJJE
programy
kategorie
bHnirJJx

Koronawirus w Polsce. Konfederacja nie chce maseczek. Tomasz Dzieciątkowski: ukarać mandatami

Dr Tomasz Dzieciątkowski stwierdził, że posłów Konfederacji nie powinno się wpuścić na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Kilku polityków ugrupowania zadeklarowało, że nie zamierza zakładać obowiązkowych maseczek podczas czwartkowego Zgromadzenia Narodowego w Sejmie. - Jeśli koniecznie chcą być na sali, powinni później być spisani przez odpowiednie służby i ukarane mandatami - przekonuje wirusolog. Jego zdaniem zwłaszcza poseł powinien świecić przykładem, jeśli chodzi o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa epidemicznego. - To, że posłowie Konfederacji mają - oględnie mówiąc - dziwne poglądy na temat pandemii koronawirusa (...) to jest zupełnie inna kwestia - powiedział Dzieciątkowski. Wirusolog nie zgadza się też, że noszenie maseczki w miejscach publicznych jest "ostentacją". Więcej w materiale wideo.

Tranksrypcja:No, ale minister Szumowski tłumaczył premiera, że ten nie po...
rozwiń
Radziłby pan taką nadmierną ostentację w takim razie?
Ja może akurat jestem nadmiernie ostentacyjny, bo mimo tego, że nie ma w tej chwili nakazu noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, noszę maseczki stale na ulicy.
Ja tego nie oceniam jako ostentację, tylko deklarację swojego zaangażowania na rzecz zdrowia publicznego.
No, a jutro ma być zaprzysiężenie prezydenta, zgromadzenie narodowe - uroczystość wielka i bardzo dużo wielkich i ważnych osób. A Konfederaci mówią, że nie założą maseczek.
Czyli dla przykładu należałoby ich nie wpuścić na salę?
Tutaj należałoby albo ich nie wpuścić na salę, albo jeżeli koniecznie chcą być na sali, to później każdy z tych Konfederatów powinien przy wyjściu być spisany przez odpowiednie służby.
I obciążony stosownym mandatem. No, ale są posłowie. I tak mają immunitet, więc generalnie kary im raczej nie grożą.
W każdym razie poseł - nie poseł. Może zwłaszcza poseł powinien świecić przykładem.
To, że posłowie Konfederacji mają oględnie rzecz biorąc bardzo dziwne poglądy na temat pandemii i koronawirusa i też potencjalnej wolności - to jest zupełnie inna kwestia.
16 reakcji
3
13
0
Podziel się
bHnirJJz
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bHnirJJJ
KOMENTARZE
(0)
bHnirJKv
bHnirJJC
bHnirJKC
bHnirJKD