bCFIcdpM
bCFIcdpQ
bCFIcdpU
programy
kategorie
bCFIcdpN

Koronawirus w Polsce. Krzysztof Śmiszek o apelu ws. mszy: Kościół musi puknąć się mocno w głowę

Krzysztof Śmiszek odniósł się do apelu abpa Stanisława Gądeckiego, który poprosił o "zwiększenie liczby niedzielnych mszy świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych". To wszystko jest postawione na głowie. Polski Kościół musi puknąć się mocno w głowę - stwierdził polityk. Poseł wystosował własny apel do hierarchów.
Tranksrypcja:Skoro ewentualnie może państwo podjąć decyzję o zamknięciu s...
rozwiń
Czy spodziewa się pan też takiej decyzji albo wyobraża pan sobie taką decyzję, że państwo podejmuje decyzję o zamknięciu kościołów w Polsce?
To pewnie byłaby potwornie kontrowersyjna decyzja. Ale we Włoszech ona zapadła. Wie pan, są takie sytuacje, przewiduje je także polska Konstytucja.
Że w wyjątkowych sytuacjach można czasowo ograniczyć pewne wolności obywatelskie, a wolność religijna jest wolnością obywatelską, ale nie absolutną.
Ona także podlega ograniczeniom. Dziwię się, że polski episkopat zamiast wziąć przykład ze swoich włoskich kolegów.
Którzy zdecydowali się w trosce o zdrowie publiczne i życie ludzkie czasowo zawiesić organizowanie mszy. Nasz episkopat robi wręcz przeciwnie.
Rzecz zupełnie zadziwiającą - nawołuje do organizowania jeszcze większej liczby mszy. To jest wszystko postawione na głowie. Polski kościół musi naprawdę puknąć się mocno w głowę.
A właściwie biskupi i ci, którzy rządzą tym całym interesem, bo namawianie ludzi do tego, żeby przychodzili w skupiska co niedzielę ludzkie, jest świadomym albo nieświadomym narażaniem tych ludzi na utratę zdrowia lub nawet życia.
Apeluję do polskich biskupów - można przecież odprawiać mszę przez radio i także przez telewizję. Mamy już takie przykłady od lat.
Niech ludzie zostaną w domu, kiedy nie muszą wychodzić, a nie zachęcać ludzi do brania udziału w mszach, bo to jest akurat działanie na szkodę interesu publicznego.
11 reakcji
8
1
2
Podziel się
Komentarze (2)
11-03-2020
LEO31
"modlitwą chcą ujarzmić wirusa - średniowieczem pachnie na odległość",niedawno jeden z szyickich duchownych głosił ,że jest to kara boska,czy dzisiaj ,kiedy się...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

bCFIcdpZ
Napisz komentarz
11-03-2020

LEO31"modlitwą chcą ujarzmić wirusa - średniowieczem pachnie na odległość",niedawno jeden z szyickich duchownych głosił ,że jest to kara boska,czy … Czytaj całość

12-03-2020

macBEŁKOT drobnego pętaka

Rozwiń komentarze (2)
bCFIcdqL
bCFIcdpS
bCFIcdqS
bCFIcdqT