bGNMwhiY
bGNMwhjc
bGNMwhjg
programy
kategorie
bGNMwhiZ

Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon mówi o starszych osobach. "Nie mogą być narażani"

- Ludzi po 60. roku życia w kraju, a więc najczęściej z jakimiś chorobami, jest prawie 9 mln. Nie można tego faktu pominąć. A ludzi powyżej 70 roku - 4,5 mln. To są fakty demograficzne. Oni nie mogą siedzieć całkowicie w domu, muszą wyjść z domu, ruszać się. I nie mogą być narażani przez inne osoby na zakażenie - uznał ordynator oddziału zakaźnego szpitala we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon. Jego zdaniem liczba zakażeń np. Na Dolnym Śląsku nie jest na tyle duża, by izolowano tę część kraju. Ale model szwedzki w jego ocenie nie sprawdził się. - Śmiertelność jest zdecydowanie wyższa niż w Polsce. Anglia zrobiła to samo i skończyło się to zupełną katastrofą - zaznaczył.

Tranksrypcja:Może trzeba osoby starsze po prostu odciąć? I zakazać im wyc...
rozwiń
I powiedzieć: przez dwa, trzy miesiące wy po prostu z domów nie wychodzicie. To jest jakaś koncepcja.
Chciałem panu powiedzieć, że zamknięto region Lombardii, prawda? I były takie posunięcia. Nie ma tyle zakażeń na Górnym Śląsku, żeby była potrzeba izolowania tej części kraju w ogóle.
Przecież kopalnie są też gdzie indziej, prawda? I być może są tam zakażenia - tego nie wiemy. Ale to jest tak: mówi pan modelu szwedzkim. Tam zrobiono w ten sposób.
Puszczono wszystko na żywioł, mając bardzo dobrą służbę zdrowia i duże zaplecze finansowe. Stwierdzono, że będą walczyć o te 20% ludzi, którzy się muszą izolować.
Ale jak się ewentualnie zakażą, to służba zdrowia sobie da radę. I nie dali sobie rady. Owszem gospodarka się uratowała, większość ludzi zachorowała albo nie wie o tym wszystkim.
Natomiast śmiertelność jest zdecydowanie wyższa niż w Polsce. Anglia zrobiła to samo i skończyło się zupełną katastrofą, jako taką.
Także trzeba do tego różnie podejść. Ludzi po 60 roku życia w tym kraju, a więc najczęściej z jakimiś chorobami, jest prawie 9 milionów ludzi, proszę państwa.
Nie można tego faktu pominąć. A ludzi powyżej 70 roku 4,5 miliona. To są fakty demograficzne.
Oni nie mogą wszyscy siedzieć w domu, izolować się całkowicie. Muszę wyjść, ruszać się i nie mogą być narażani przez inne osoby na zakażenie.
23 reakcje
15
8
0
Podziel się
bGNMwhjb
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bGNMwhjl
KOMENTARZE
(0)
bGNMwhjX
bGNMwhje
bGNMwhke
bGNMwhkf