bDzOrVTo
bDzOrVTs
bDzOrVTw
programy
kategorie
bDzOrVTp

Koronawirus w Polsce. Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

Największy samolot świata przyleciał we wtorek do Polski ze sprzętem medycznym - Rząd polski popełnił masę błędów, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem - uznał mimo to Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem An225 Mrija powinien wylądować na Okęciu "z miesiąc temu". - Są takie państwa, które są mniejsze od Polski, jak np. Czechy, do których przyleciał, ten czy inny, samolot z zabezpieczeniem - zauważył wicemarszałek Sejmu. I zarysował kolejny problem - brak 50-procentowego dodatku do pensji dla lekarzy i pielęgniarek. - To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie. Czy pan myśli, że lekarz albo pielęgniarka się ucieszy, że pan Duda, Morawiecki czy Szumowski ich pochwali, będąc 96 godzinę na dyżurze? - pytał Czarzasty.

Tranksrypcja:Panie marszałku, będzie nam łatwiej teraz już walczyć z koro...
rozwiń
Wreszcie Polska zaczęła poważnie traktować i ściągać sobie różnego rodzaju sprzęt, żeby było łatwiej walczyć?
Proszę pana, rząd polski zrobił masę błędów, jeżeli chodzi o tą chorobę i o walkę z tą chorobą.
Wie pan, ja potrafię pochwalić niektóre elementy tarczy i potrafię powiedzieć, co jeszcze powinno być wprowadzone. To jest linia Lewicy.
Nie można po prostu wszystkich opluwać tylko dlatego, że się inaczej nazywają albo są w innych partiach. Ale jeżeli chodzi o rząd polski, to ten samolot pewnie mógłby przylecieć z miesiąc temu.
Bo są takie państwa, które są mniejsze od Polski - jak Czechy, do których przyleciał ten samolot. Nie wiem czy ten, czy inne, ale z Chin, z tym zabezpieczeniem.
Przecież przypominam sobie półtora miesiąca, kiedy mówiliśmy, że jesteśmy cudownie zabezpieczeni.
Gdyby nie aktywność ludzi - społeczeństwo polskie zresztą zawsze w takich sytuacjach jest bardzo aktywne - i pomoc dla szpitali, pomoc ze strony ludzi, byłoby o wiele gorzej.
Tym ludziom zresztą się należą wielkie dzięki. Ale na przykład rząd polski - nie rozumiem tego - nie chce dać 50% dodatku do pensji dla pielęgniarek, dla lekarzy.
Dla ludzi, którzy dzień i noc walczą z tym koronawirusem. To jest tak nierozsądne, to jest tak nieetyczne, to jest tak głupie.
Czy pan myśli, że lekarz albo pielęgniarka się ucieszy, że pan Duda albo pan Morawiecki, albo pan Szumowski w telewizji ich pochwali?
Będąc 96-tą godzinę na dyżurze? Wie pan, to jest przecież bez sensu.
15 reakcji
8
5
2
Podziel się
Komentarze (2)
15-04-2020
KierowcaNie szanują nikogo
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

bDzOrVTB
KOMENTARZE
(2)
Kierowca
9 miesięcy temu
Nie szanują nikogo
PZPR
9 miesięcy temu
Czarzasty????
Najnowsze komentarze (2)
PZPR
9 miesięcy temu
Czarzasty????
Kierowca
9 miesięcy temu
Nie szanują nikogo
bDzOrVUn
bDzOrVTu
bDzOrVUu
bDzOrVUv