programy
kategorie

Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Czarzasty: Wszystkie komitety zdawały sobie sprawę, że po wyborach zakażeń będzie więcej

O sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Polsce mówił w programie WP "Tłit" Włodzimierz Czarzasty. - Wszyscy wiedzieliśmy, że po wyborach liczba zachorowań się zwiększy. Głupie było to, co pan premier powiedział, że koronawirusa mamy już za sobą. Powinien za to przeprosić - stwierdził jeden z liderów Lewicy. Polityk przyznał, że winni są wszyscy politycy. - Wszystkie komitety wyborcze mówiły: idźcie do wyborów. Myśli pan, że tacy ludzie jak Czarzasty, jak Budka, jak Kosiniak, czy też Kaczyński nie wiedzieli, że jak ludzie pójdą do komisji wyborczych, to tych zakażeń będzie więcej? - mówił wicemarszałek Sejmu. Polityk Lewicy podkreślił, że Polacy, w tym politycy, nie uczą się na błędach. - A 1000 osób w czwartek w Sejmie to mądry pomysł? A ja w tym uczestniczę. Ludzie podejmują decyzje sprzeczne z oczywistymi prawdami (…). Ludzie są ułomni - zaznaczył Włodzimierz Czarzasty.

Tranksrypcja:I ten rząd na ten temat na pewno będzie jeszcze rozmawiał. Z...
rozwiń
Kryzys dopiero się rozpoczyna, koronawirus się jeszcze nie zakończył. Minister Szumowski już zapowiada kontrole w sklepach. Dzisiaj rzecznik rządu w TVN-ie mówi, że rząd szykuje nowelizację.
I ma doprecyzować, kto musi nosić maseczki, kto nie musi ich nosić. Myśli pan, że rząd zorientował się po wyborach, że trzeba na nowo wziąć się za walkę z koronawirusem?
Proszę pana, ale to tak jak z tym terminem wyborów. To też, że tak powiem, emocje postaram się rozładować.
Wszyscy wiedzieliśmy, że po wyborach koronawirus i liczba zachorowań się zwiększy. Przypomnę o tym.
Głupie było to, co pan premier Morawiecki mówił, że zagrożenie minęło i wygraliśmy walkę - powinien za to przeprosić.
Ale proszę pana, przecież wszystkie komitety wyborcze - wszystkie, powtarzam wszystkie - mówiły idźcie do wyborów.
Proszę pana, czy tacy ludzie jak Czarzasty, jak Budka, jak Kosiniak, czy jak Kaczyński nie wiedzieli, że jak będzie więcej spotkań, że jak ludzie pójdą do komisji wyborczych, to tych zakażeń nie będzie więcej?
Ale widać nie uczymy się na błędach. Chociażby 1 sierpnia Godzina W dziki tłum. 15 sierpnia szykowana jest wielka defilada z wielką publicznością.
Czyli co? Nie uczymy się na błędach? Jakby prosimy się o tragedię?
Proszę pana, a tysiąc osób w czwartek w Sejmie to jest mądry pomysł?
A uczestniczę w tym. Ludzie po prostu chwilami się - pomimo tego, że dochodzą do nich oczywiste prawdy - podejmują decyzje sprzeczne z tymi oczywistymi prawdami.
Bo są rzeczy dla nich ważniejsze, bo chcą wychodzić z domu, bo już mają dosyć siedzenia w domu, bo nie chcą nosić maseczek wszędzie dlatego, że jest to niewygodne.
Proszę pana, są różne motywacje. Ludzie są ułomni. W związku z tym tak to jest. No, ale na pytanie czy się uczymy na błędach?
Nie uczymy się na błędach, bo jakbyśmy się uczyli na błędach, to byśmy pana Dudę na prezydenta po raz drugi nie wybierali i nie głosowalibyśmy na PiS.
4 reakcje
1
1
2
Podziel się
Komentarze (2)
03-08-2020
allanBravo dla pani!
zobacz więcej komentarzy (2)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(2)
allan
4 lata temu
Bravo dla pani!
jo
4 lata temu
ale smartfona ukradł
Najnowsze komentarze (2)
jo
4 lata temu
ale smartfona ukradł
allan
4 lata temu
Bravo dla pani!