bDAvvZsQ
bDAvvZsU
bDAvvZsY
programy
kategorie
bDAvvZsR

Kości najstarszych Europejczyków. Zadziwiające odkrycie w bułgarskiej jaskini

Archeolodzy pracujący w Bułgarii odkryli kości ludzi, którzy mogli być pierwszymi homo sapiens w Europie. Szczątki mają ponad 45 tys. lat i znajdują się w jaskini Bacho Kiro, w środkowej Bułgarii. W jaskini znaleziono kilka kości oraz ząb trzonowy z którego udało się pozyskać materiał DNA. To właśnie na podstawie DNA określono, że kości należą do gatunku homo sapiens.

170 reakcji
95
22
53
Podziel się
Komentarze (53)
11-05-2020
sagittarius
"do zrozumienia w jaki sposób homo sapiens doprowadzili do wyginięcia swoich neandertalskich kuzynów" - najprawdopodobniej w żaden sposób - wcale nie przyczyniliśmy się....Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (53)

Programy Wirtualnej Polski

bDAvvZtd
KOMENTARZE
(53)
sagittarius
9 miesięcy temu
"do zrozumienia w jaki sposób homo sapiens doprowadzili do wyginięcia swoich neandertalskich kuzynów" - najprawdopodobniej w żaden sposób - wcale nie przyczyniliśmy się. Prawdopodobnie na skutek wybuchu superwulkanu, (którego pozostałością jest kaldera tzw, Pól Flegryjskich koło Neapolu) sprzed 40 tyś lat na terenie Europy wyginęli zarówno neandertalczycy jak i homo sapiens sapiens (potworna zima wulkaniczna). Tyle tylko. że homo sapiens sapiens, w przeciwieństwie do neandertalczyków zamieszkiwali nie tylko Europę, więc jego następne fale z Afryki i Bliskiego Wschodu zasiedliły nasz kontynent. Jakaś niewielka część populacji neandertalczyka żyła na Bliskim Wschodzie (przykładem jaskinia Shanidar w irackim Kurdystanie) i może dlatego mamy około 1 % genów neandertalczyków?
leon
9 miesięcy temu
ci badacze to jednak cieniasy na okrągło ich coś zaskakuje ,powoduje oniemienie
aaa!
9 miesięcy temu
To redaktorkowi ciągle opada-wypada szczęka, zamiera ze zdziwienia - a naprawde to tylko z głupoty!
bDAvvZtv
oniemiacz
9 miesięcy temu
Ja też oniemiałem.Nie mogę mówić,dlatego piszę.
Hehe
9 miesięcy temu
Sądząc po zdjęciu na głównej to o(d)padła im szczęka!
Najnowsze komentarze (53)
oldie
6 miesięcy temu
a czy my mamy dna pana boga? tak sie biedak nameczyl tworzac swiat a my nic nie wiemy o jego genach
artyyyyyyyy
9 miesięcy temu
Bog powiedzial i sie stalo. Bog uksztaltowal swiat w 6 dni. Swiat nie ma milionow lat. Ewolucja to nie nauka ale religia. Ewolucja kupy sie nie trzyma i sie trzesie w posadach juz od wielu lat.
alik
9 miesięcy temu
ząbi kilka kostek, misio był pewnie głodny
Wisus54
9 miesięcy temu
"może dlatego mamy około 1 % genów neandertalczyków?" O przepraszam Prezes ma 0,5%.
MWDPO
9 miesięcy temu
Nierzetelny artykuł, pomijający neandertalczyków wśród nas! Proszę się przyjrzeć czaszce z profilu, pana BB z PO!
240255
9 miesięcy temu
A szczeka jak tam nie opadla ?
spoko
9 miesięcy temu
Te "artykuły" chyba pisze facet "od pasków". Co rusz rewelacje - dla kogo? Chyba dla NIEGO. Kompletny cienias. Powinien jak już musi - pisać z dystansem, bez idiotycznych "uniesień".
pol
9 miesięcy temu
Ale sensacja!!!. DNA dwóch gatunków do pobrania na Nowogrodzkiej.
bDAvvZtn
ZENON
9 miesięcy temu
NAUKOWCY TO NIE CIENIASY ,TO KOMENTATOR WP PISZE NA POZIOMIE NIE DOKONCZONEJ SZKOLY PODSTAWOWEJ.
Gosc
9 miesięcy temu
Juz kiedys istnialo zycie na ziemi.przed milionami lat.Tylko ludzkosc doprowadzila do wojen nuklearnych.Ziemia zamienila sie wplynnom magme.I znowu zaczelo powstawac nowe zycie.Osiedlili sie na ziemi giganci, wszystkie odkryte do tej pory artefakty na to wskazuja.Co nauka niechce otym ani pisac ani mowic.MECHANIZM Z ANTEKIRY KILOF BLOKI SKALNE OBRABIANIE Z PRECYZJOM,PIRAMIDY STARSZE OD DYNASTI FARAONOW.---KLER ZNISZCZYL 30 TABLIC--NA KTORYCH BYLO SPISANE. DZIEJE CIWILIZACJI---I JAK DOSZLO DO UPADKU
Definicja
9 miesięcy temu
Naukowcy – źródło wszystkich absolutnych prawd o świecie. Dodanie „naukowcy dowiedli, że…” na początku zdania zmienia je w odwieczną i niepodważalną prawdę. Naukowcy najczęściej lubią myśleć i robią to bardzo często, ale rzadko im to dobrze wychodzi. Na przykład kiedy Oniemieli lub ich Zamurowało wtedy przestają myśleć i publikują co popadnie.
bkz
9 miesięcy temu
."...........doslownie oniemieli ...." czyli w doslownym tego slowa znaczeniu......no i w sieci wrze, zeby nie wykipialo !!
pawel
9 miesięcy temu
no jak się cieszę ,niestety po dokładniejszych badaniach okaże się że to tyko homo a nie sapiens
zee
9 miesięcy temu
W sieci wrze.
bDAvvZtP
bDAvvZsW
bDAvvZtW
bDAvvZtX