bDAHEEGI
bDAHEEGM
bDAHEEGQ
programy
kategorie
bDAHEEGJ

Koszmarne małżeństwo Jadwigi. Jagiełło był okropnym mężem

Małżeństwo Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełło wyprowadziło Polskę z dziesięcioleci kryzysu. Jednak ceną było toksyczna atmosfera i zupełny brak uczucia. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jadwiga i Jagiełło. Toksyczny związek, który niesłusznie upudrowano.

365 reakcji
178
136
51
Podziel się
Komentarze (51)
08-01-2021
Józwa
Co to za kuchenna psychoanaliza? Skąd szanowny autor wie, jak czuła się Jadwiga w małżeństwie z Jegiełłą? Skąd wie, że nie było między nimi miłości? Fakt jest taki, że...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (51)

Programy Wirtualnej Polski

bDAHEEGV
KOMENTARZE
(51)
Józwa
2 tyg. temu
Co to za kuchenna psychoanaliza? Skąd szanowny autor wie, jak czuła się Jadwiga w małżeństwie z Jegiełłą? Skąd wie, że nie było między nimi miłości? Fakt jest taki, że Jagiełło, choć miał jeszcze trzy żony, do końca życia nosił na małym palcu obrączkę po Jadwidze.
liki
2 tyg. temu
CO JAKIŚ CZAS NA TYM PORTALU JEST OŚMIESZANY POLSKI KRÓL,KOMU NA TYM AŻ TAK ZALEŻY,POLACY SĄ DUMNI ZE SWOICH WŁADCÓW,A ZWŁASZA TYCH,KTÓRZY DOPROWADZILI DO ZWYCIĘŚTW JAK NP. JAGIEŁŁO NAD NIEMCAMI!!!
rycerz
2 tyg. temu
Ten co opluł Jagiełłę dostaje premię od Niemców.
bDAHEEHn
Józwa
2 tyg. temu
Po polsku pisze się: "Władysława Jagiełły", nie "Jagiełło...".
kasandra
2 tyg. temu
Po pierwsze była dzieckiem. To jak się miała czuć?
Najnowsze komentarze (51)
tzn
2 tyg. temu
Jagiełlo został zmuszony przez polskich możnych do publicznej konsumpcji małżeństwa z 12-letnią Jadwigą podczas nocy poślubnej .Wyglądało to tak, że możni i damy dworu zgromadzili się wokół łoża królewskiego i obserwowali, jak Jagielło rozdziewicza Jadwigę. Taki obyczaj był wówczas powszechny i nazywał się "pokładzinami". 12-letnia Jadwiga byłą dziewczynką otyłą i dobrze już rozwiniętą fizycznie, więc przeżyła ten stosunek seksualny z dorosłym facetem bez żadnych skutków zdrowotnych dla siebie. Jagiełło jednak był tak wściekły, ze zmuszono do do seksu z dzieckiem, że po tym jednorazowym stosunku nie zbliżał się do Jadwigi przez 17 lat i dopiero gdy była wieku 29 lat, zaszła z nim po raz pierwszy w ciążę.
Kasia
2 tyg. temu
Ludzie, to był XIV wiek. Za mąż nie wychodziło się z miłości w zadnym stanie, a tym bardziej nie robili tego władcy. Rolą królowej było urodzenie męskiego potomka. I to wszystko. Komuś mylą się czasy i ... filmowe czy też literackie pojęcie miłości. a swoją drogą rzeczywiście jakoś w ostatnich latach ciągle ktoś szuka bzdurnych rewelacji na temat życia intymnego ważnych w naszej historii ludzi.
wiol
2 tyg. temu
Z tej miłości umarła tak młodo. Układ a nie miłość. Kochała Habsburga.
mojsze
2 tyg. temu
to ta co miala 12 lat? grubo...
minag
2 tyg. temu
To żadna nowość, od wielu lat istnieją publikacje wskazujące na kłopoty i problemy w tym związku, zresztą dość oczywiste, zważywszy różnicę wieku, uprzednie narzeczeństwo Jadwigi z kim innym, zerwane wbrew jej woli itd.
Kabaret.pl
2 tyg. temu
Lubiła turnieje, bo kobiety uwielbiają seriale, a to wtedy był jedyny naprawdę długi serial, zupełnie jak M jak Miłość.
sovixx
2 tyg. temu
Tak ten wschodni redaktorzysta lepiej nie sie zainteresuje problemami swojego kraju......
to już nudne
2 tyg. temu
Ta historia jest tak dobrze zbadana, że nawet widać kto się opiera na insynuacjach Długosza, który był mistrzem zmyślania i nie lubił Starego Litwina.
bDAHEEHf
Pięknie
2 tyg. temu
Ciekawe czy ludziska wiedzą, że Jagiełło to imie litewskie.
Jessica
2 tyg. temu
Już myślałam , ze Jagiełło była kobieta .
Sanderus
2 tyg. temu
Stek Bzdur! Jadwiga była Królem Polski. Był też dzieckiem...takie były czasy. Jagiełło musiał zaprowadzić porządek po okresie bezkrólewia. Wymagało to nieustannych objazdów po kraju.
Realista
2 tyg. temu
Mściwi Niemcy do dzisiaj nie mogą darować królowi Jagielle pogromu jaki im sprawił pod Grunwaldem i gdzie tylko mogą starają się go zohydzić Polakom ...
dyzio
2 tyg. temu
Takie bzdury mógł napisać wyłącznie ignorant!! Proszę najpierw poczytać trochę historycznych opracowań, a później pisać!!!!!
oj widzę to
2 tyg. temu
, zemsta ówczesnego wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego zza grobu ?
bDAHEEHH
bDAHEEGO
bDAHEEHO
bDAHEEHP