programy
kategorie

Koszmarne małżeństwo Jadwigi. Jagiełło był okropnym mężem

Małżeństwo Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełło wyprowadziło Polskę z dziesięcioleci kryzysu. Jednak ceną było toksyczna atmosfera i zupełny brak uczucia. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Jadwiga i Jagiełło. Toksyczny związek, który niesłusznie upudrowano.

388 reakcji
182
145
61
Podziel się
Komentarze (61)
08-01-2021
Józwa
Co to za kuchenna psychoanaliza? Skąd szanowny autor wie, jak czuła się Jadwiga w małżeństwie z Jegiełłą? Skąd wie, że nie było między nimi miłości? Fakt jest taki, że...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(61)
Józwa
3 lata temu
Co to za kuchenna psychoanaliza? Skąd szanowny autor wie, jak czuła się Jadwiga w małżeństwie z Jegiełłą? Skąd wie, że nie było między nimi miłości? Fakt jest taki, że Jagiełło, choć miał jeszcze trzy żony, do końca życia nosił na małym palcu obrączkę po Jadwidze.
liki
3 lata temu
CO JAKIŚ CZAS NA TYM PORTALU JEST OŚMIESZANY POLSKI KRÓL,KOMU NA TYM AŻ TAK ZALEŻY,POLACY SĄ DUMNI ZE SWOICH WŁADCÓW,A ZWŁASZA TYCH,KTÓRZY DOPROWADZILI DO ZWYCIĘŚTW JAK NP. JAGIEŁŁO NAD NIEMCAMI!!!
rycerz
3 lata temu
Ten co opluł Jagiełłę dostaje premię od Niemców.
Józwa
3 lata temu
Po polsku pisze się: "Władysława Jagiełły", nie "Jagiełło...".
kasandra
3 lata temu
Po pierwsze była dzieckiem. To jak się miała czuć?
Najnowsze komentarze (61)
pykpykpyk
1 tyg. temu
Słyszę tyle różnych opinii o "jakości" małżeństw Władka Jagiełły, że aż kartofle w piwnicy gniją. Wiem, że to dawniejsze dzieje, niż XX wiek, więc trudno o spójne oceny. Ale na dłuższą metę może to irytować.
płytkie
3 lata temu
i pełne niedopowiedzeń "opracowanie" zrobione chyba tylko by zareklamować przedstawioną na końcu książkę stanowiącą "źródło wiedzy"
nie ważne
3 lata temu
Król Jadwiga została świętą i za sam wkład w naukę jej się należy .
co tu pisać
3 lata temu
Królowie i królowe miały mężów ,a na boku kochanków ,kochanki .Te oficjalne żony to były mariaże a kochanki nie liczyły się i tak to było .
jacek
3 lata temu
Jest znane powiedzenie: "Historię piszą zwycięscy". A Naszą Historię w tamtych czasach pisali naukowcy z Rosji i Niemiec, nie dziwmy się się więc , że jest taka. Przecież nie mogli napisać o: szczęśliwych królewskich małżonkach , o Narodzie który szanuje i uwielbia swoich władców , o niezwykłym wzroście gospodarczym i ludnościowym, o sile militarnej tworzącego się Słowiańskiego Imperium. A jest to kraj , który właśnie w XIX w ,oni jako zaborcy okupują. Okupantom zależy na tym by ludność tego kraju pozbawić dumy , godności , historii.... , a nie na tym , by pisać prawdę.
edwardzic
3 lata temu
jak czytam niektóre komentarze to jestem przerażony wiedzą ludzi o historii Polski a artykuły Pana Janickiego powinno się zakazać..
edwardzic
3 lata temu
Jak wam nie wstyd publikowac takie artykuły :( Oczerniac najwiekszych Z władców... STOP HEJTOWI
Izpiotrek
3 lata temu
widzę, ze plotka krzyżacka po dziś dzień jest silna i plotka habsburgów Pan Janicki powinien miec zkaz jakichkolwieg publikacji
Izka
3 lata temu
jak można takie bzdury publikowac komus bardzo zalezy oczerniac naszego największego władcę i św. Krolową
janka
3 lata temu
koszmarny to jest ten artykuł jak i wypociny Pana Janickiego,, powinien pod stołem odszczekc te swoje oszczerstwa.
tzn
3 lata temu
Jagiełlo został zmuszony przez polskich możnych do publicznej konsumpcji małżeństwa z 12-letnią Jadwigą podczas nocy poślubnej .Wyglądało to tak, że możni i damy dworu zgromadzili się wokół łoża królewskiego i obserwowali, jak Jagielło rozdziewicza Jadwigę. Taki obyczaj był wówczas powszechny i nazywał się "pokładzinami". 12-letnia Jadwiga byłą dziewczynką otyłą i dobrze już rozwiniętą fizycznie, więc przeżyła ten stosunek seksualny z dorosłym facetem bez żadnych skutków zdrowotnych dla siebie. Jagiełło jednak był tak wściekły, ze zmuszono do do seksu z dzieckiem, że po tym jednorazowym stosunku nie zbliżał się do Jadwigi przez 17 lat i dopiero gdy była wieku 29 lat, zaszła z nim po raz pierwszy w ciążę.
Kasia
3 lata temu
Ludzie, to był XIV wiek. Za mąż nie wychodziło się z miłości w zadnym stanie, a tym bardziej nie robili tego władcy. Rolą królowej było urodzenie męskiego potomka. I to wszystko. Komuś mylą się czasy i ... filmowe czy też literackie pojęcie miłości. a swoją drogą rzeczywiście jakoś w ostatnich latach ciągle ktoś szuka bzdurnych rewelacji na temat życia intymnego ważnych w naszej historii ludzi.
wiol
3 lata temu
Z tej miłości umarła tak młodo. Układ a nie miłość. Kochała Habsburga.
mojsze
3 lata temu
to ta co miala 12 lat? grubo...
...
Następna strona