bGkalTgA
bGkalTgE
bGkalTgI
programy
kategorie
bGkalTgB

Kryzys na Litwie. Wprowadzili kontrowersyjne prawo, umacniają granicę

Litwa w ostatnim czasie mierzy się z ogromnym napływem imigrantów. Według Frontexu (Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej) w czerwcu tego roku liczba nielegalnych przejść z Białorusi wzrosła sześciokrotnie, a lipcu zjawisko jeszcze bardziej przyspieszyło. Setki ludzi żyje w trudnych warunkach w obozie namiotowym, przy południowej granicy Litwy. - To jest więzienie. Litewska policja zabrała wszystkie telefony. Jedzenie jest raz dziennie. Toaleta nie jest czysta. Nie ma lekarza – mówi jeden z uchodźców z Iraku. Litewski parlament, we wtorek (13 lipca) uchwalił ustawę mającą na celu ograniczenie "agresji hybrydowej" poprzez przyjęcie procedury umożliwiającej przyspieszenie deportacji osób, które nielegalnie przekraczają granicę. Krytycy zwracają uwagę, że nowe prawo może naruszać prawa człowieka. Rząd odrzucił jednak te twierdzenia. Minister spraw zagranicznych Litwy, Gabrielius Landsbergis, ma wkrótce odwiedzić Turcję i Irak. Liczy na otwarcie...

rozwiń
14-07-2021
47 reakcji
12
7
28
Podziel się
Komentarze (28)
14-07-2021
JerryWracajcie do domu chłopaki. Nikt was tu nie chce.
zobacz więcej komentarzy (28)

Programy Wirtualnej Polski

bGkalTgN
KOMENTARZE
(28)
Jerry
rok temu
Wracajcie do domu chłopaki. Nikt was tu nie chce.
prophete
rok temu
Naruszenie praw człowieka. Ale nielegalne przekroczenie granicy jest OK? Dopóki nie zaczną strzelać, to się nigdy nie skończy.
adam
rok temu
byky kiedys zasieki z minami, tak tez powinno byc. kto ma palcic za wyzywienei uchodzcow, za lekarzy? przeciez ktos musiz a to placic, to Liwini maja odjac swoje wypracowane pieniadze i zabrac ze skzol, przedszkoli, szpitali, emerytom i dac najezdzcom? stac ich bylo na lot do Minska to dalczego nie lecieli do krajow arabskich? podobny ejzyk, kultura itd a nei pchaja sie do Europy i rozwalaja kraje.
bGkalThf
Niestety.
rok temu
To oni nie wiedzą, że przekraczają granicę NIELEGALNIE ! Jak ich zaprosił Łukaszenka to niech siedzą na Białorusi. Dlaczego Litwini mają ich utrzymywać?
Mirosława
rok temu
A zapytali, czy Litwa ich przyjmie? Wpychają się bezczelnie i jeszcze narzekają, a potem zaczną domagać się wprowadzenia szariatu i kultura gospodarza zacznie ich mierzić. Bezczelna nacja!
Najnowsze komentarze (28)
bserwer
rok temu
Trzeba było na zleconko SzatanówZjednoczonych baćkę denerwować , rewolucję mu robić bo pandemii nie chciał a hahahahahah
Nachodźca
rok temu
powiedział, że nie dba o granicę! On się liczy!
Jabol
rok temu
Niech Litwini kozy pozamykają lub dobrze pilnują, a to są uchodźcy, a gdzie dzieci i kobiety?
wqrwiony
rok temu
Zachciało się szkalować Łukaszenkę.On wam pokaże gdzie raki zimują.Autobusami pod granicę chętnych będą podwozić.hahah.
j..........
rok temu
Nasz pejsaty rząd bałby się płot postawić ze strachu przed Brukselą i ciapaków nikt by nie kontrolował.
ewa
rok temu
Dlaczego Litwini nie strzelają ???
Brawo
rok temu
Litwini !! Stara Unia nie pomoże...ale krytykować bardzo lubi ! 1) Nielegalne przekroczenie granicy to...przestępstwo ! 2) Proszących o azyl odsyła się do pierwszego bezpiecznego kraju, gdzie nie ma wojny i nic im nie grozi...czyli kierunek Białoruś !!
Brawo
rok temu
Litwini !! Stara Unia nie pomoże...ale krytykować bardzo lubi ! 1) Nielegalne przekroczenie granicy to...przestępstwo ! 2) Proszących o azyl odsyła się do pierwszego bezpiecznego kraju, gdzie nie ma wojny i nic im nie grozi...czyli kierunek Białoruś !!
bGkalTgX
aaa
rok temu
Powiedzcie mi, po co nam układy z Szengen skoro granice może przekraczać każdy. a my musimy się prosić i płacić?
no tak
rok temu
i jeszcze mówi, że myśli tylko o sobie, że nie obchodzą go władze tych czy tamtych krajów. Co za tupet. Kibli palcem nie ruszą, aby po sobie posprzątać, już po tym widać, że chcą być całkowicie obsłużeni przez tubylców. Szok, nachalni roszczeniowcy, bez lojalności i skrupułów wobec gospodarzy, do których na chama się wpychają bez pytania.
Jedrek
rok temu
A Kałasznikow co na to ?
NRD
rok temu
Nie podoba się? To zlikwidować tych nielegalnych najeźdźców na miejscu!
veto
rok temu
Jak tak im źle to niech wracają do siebie. Tam same luksusy mają. Czemu je porzucili?
retro
rok temu
Brawo Litwa...... tylko deportacja.......same zdrowe byczki, sami inzynierowie
bGkalThz
bGkalTgG
bGkalThG
bGkalThH