bESHBDpg
bESHBDpk
bESHBDpo
programy
kategorie
bESHBDph

Kryzys przy granicy z Białorusią. "Wiemy, że ci ludzie przechodzą"

Gmina Michałowo położona jest zaraz przy granicy z Białorusią. Jak wygląda sytuacja w tym miejscu? - Nie mamy innych statystyk niż Straż Graniczna o próbach przekroczenia granicy ani o osobach zatrzymanych. Wiemy, że ci ludzie przechodzą. Dostajemy sygnały z pinezkami Google, gdzie ci ludzie są i potrzebują pomocy. Proszą o ubrania, jedzenie. Wiemy, że spora część osób trafia do szpitala chociażby w Hajnówce. Wczoraj mieliśmy prośbę ze Straży Granicznej w Narewce o to, abyśmy wsparli ich darami, które do nas napływają. Przekazujemy kurtki, jedzenie, suchy prowiant, buty, czapki, szaliki - mówił w programie "Newsoom WP" Konrad Sikora, wiceburmistrz gminy Michałowo.

256 reakcji
43
100
113
Podziel się
Komentarze (113)
21-10-2021
Zbigniew Żadnej pomocy tylko aresztować, obciążać kosztami za zniszczenie mienia na granicy i deportować za nielegalne przekroczenie tej granicy obciążając wszelkimi kosztami
zobacz więcej komentarzy (113)

Programy Wirtualnej Polski

bESHBDpt
KOMENTARZE
(113)
Zbigniew
miesiąc temu
Żadnej pomocy tylko aresztować, obciążać kosztami za zniszczenie mienia na granicy i deportować za nielegalne przekroczenie tej granicy obciążając wszelkimi kosztami
ratek
miesiąc temu
ci "wspaniali" wolontariusze to im rozdają a oni to potem w lesie wyrzucają
Ciekawe
miesiąc temu
skąd ci "biedni" migranci mają numery telefonów wiceburmistrza? Sam im podaje? w chwili ich wyjazdu z Iraku czy Syrii? Coś tu śmierdzi
bESHBDpL
asas
miesiąc temu
oby zima ostra już jak najszybciej
stan
miesiąc temu
Zrobić kanapki i wyposażyć w bilet do Reichu.
Najnowsze komentarze (113)
Daro
3 tyg. temu
Jak można przenocować kogoś kto popełnił przestępstwo? Czy ludzie o tym wiedzą, że dając emigrantom schronienie i nie informując służb popełniają również przestępstwo? Czy o tym im mówicie?
Andrzej61
miesiąc temu
Wy jesteście chorzy i nienormalni.Jak można po agać przestępcom nieleglnie niszczącym granicę i próbującym ją przejść? Za to sięnależy kara więzienia,Ludzie czy wy zwariowaliście. Ja muszę przechodzić po przejściu na ulicy inaczej robię wykroczenie.
Polak
miesiąc temu
Dlaczego nie próbują emigrować do bogatych krajów arabskich - do braci islamskich? Deportować ich obciążając kosztami!
Róża
miesiąc temu
wójt Białorusin gra na naiwności Polaków i chce za pewne otwarcia granicy w Michałowie - NIE !!! po przekroczeniu granicy deportacja i koniec !!! PRZEJŚCIA GRANICZNE SĄ PO TO ABY LEGALNIE MOGŁY PRZEKRACZAĆ TE OSOBY CO ZOSTAŁY ZWERYFIKOWANE I ZOSTAŁA WYRAŻONA ZGODA STRAŻY GRANICZNEJ I POLSKICH URZĘDÓW !
brawo
miesiąc temu
tak sobie poczytalam wypowiedzi " porzadnych" Polakow... zapomnialo sie jak sie zwiewalo na zachod i czekalo tam na zasilki i inne pomoce po prostu wstyd. Rzeczywiscie- dzieciaki na granicy to smiertelne niebezpieczenstwo dla wyborcow PIS
P/L
miesiąc temu
NIE ma naszej zgody na przyjmowanie uchodźców do Polski ! Te panie jak widać bardzo mało wiedzą jak się żyje teraz W Niemczech, Francji, Szwecji gdzie jest pełno uchodźców. Strach wyjść wieczorem na ulice, strach jechać metrem, pociągiem, autobusem. Porozmawiajcie z rodzinami tymi gdzie zginął ktoś z ich bliskich. Czy wy tego chcecie w Polsce ? Uchodzcy mają tylko oczekiwania w zamian nic nie będą robić. Po drugie panie macie pałace, domy, apartamenty, mieszkania więc nie widzę problemy abyście ich nie przyjęli do siebie ? Warunek meldujcie ich u siebie, utrzymujcie ich za swoje pieniądze, żywicie ich , płaćcie ubezpieczenie i leczcie ich , nie oczekujcie, ze my Polacy będziemy za nich płaćic . Popieramy polski rząd, nie przeszkadzjcie mu, nie działajcie wbrew większości Polaków !
Jan
miesiąc temu
Żałosny spektakl w wydaniu byłych emerytowanych prezydentowych i osób je popierających. PYTANIE co wy tam robicie ? Jesteście tak naiwnie pojedzcie do Niemiec, Szwecji, Francji porozmawiajcie tam z mieszkańcami i zobaczycie co wam tam powiedzą ? Porozmawiajcie z rodzinami tymi gdzie „ migrancji „ zasztyletowali ludzi, dzieci, obcięli głowy i wy tego chcecie w Polsce ? Posłowie z opozycji latający na granicy z plecakiem, dziennikarka z TVN z paczką ciastek ,teraz wy itp. ? Żałosny widok ! Kompromitacja ! Zajeliście się uchodźcami zobaczcie ilu w Polsce jest bezdomnych tu ich los was nie interesuje ? Proponuje tym chcącym udzielać pomocy niech ich przyjmą do własnych domów , żywią ich, płaca za nich ubezpieczenie itp. Pracować oni nie będą biali na nich msza pracować ! Oni są mądrzejsi od was wiedzieli jak i gdzie kupić bilety, gdzie wylądować i wiedza gdzie są nielegalne przejścia i tam idą. Dlaczego nie korzystają z legalnych przejść? Na litość was biorą na dzieci ? My to znamy , mieszkaliśmy za granica i wiemy jacy oni są ! Nigdy nie poprzemy waszych działań one są wymierzone w nas Polaków i Polskę ! W tym przypadku popieramy rząd, premiera ! Nie mam zamiaru jako polski podatnik ich utrzymywać !
P.K.
miesiąc temu
Wczoraj jak przeczyłałam , że Kwaśniewska czuje się zdradzona i mówi, ze nie będzie stać bezczynnie ? To żarty z Polaków ! To my czujemy się zdradzeni i oszukani. Przeciwko komu pani występuje przeciwko Polakom, polskiemu rządowi ? 80 % Polaków nie chce uchodźców ? Kogo pani chce wspierać ? Ku przypomnieniu jakiej pomocy i wsparcia dostały od pani 44 wdowy, dzieci, matki polskich żołnierzy którzy zginęli w Afganistanie na wojnie na którą wysłał ich pani mąż z Millerem ? Co dla nich zrobiliście pytam ? Fundacje prowadzić za pieniądze sponsorów to żaden problem, pokazać się w szpitalu wśród chorych dzieci , na proteście pielęgniarek w białym miasteczku , a teraz na granicy ? Do czego dążycie ? O co wam chodzi, działacie wbrew prawu, wbrew decyzjom polskiego rządu ! To skandal !
bESHBDpD
taki tam
miesiąc temu
Moim zdaniem już czas by postawić Łukaszence zarzuty Zbrodni przeciw Ludzkości - przed międzynarodowym trybunałem w Hadze .
zjz
miesiąc temu
a jak polacy na swiecie zostana aresztowani, obciazeni kosztami i spalowani, bo nie przestrzegamy prawa miedzynarodowego ani chrzescjanskiego /p. Biblia - azyl/
obserwator
miesiąc temu
Wczoraj to był żałosny spektakl w wydaniu żon byłych prezydentów, maja tyle kasy , przykleiły podwyżki od PISu , kto wie czy nie będą się same ubiegac o miejsca w sejmie i dlatego chcą zaistnieć . Nie widzę problemu aby same nie przyjęly do siebie kilku migrantów pod swój dach, mają domy, apartamenty, pałace , aby ich żywiły i ich i utrzymywały. Rozrabiać to potrafi kazdy i krytykowąc rząd, a od siebie nic nie dać . One chcą zaistniec, pokażac sie i myślą, ze my polscy podatnicy bedziemy płacic za utrzymanie zdrowych, młodych nierobów, żadnych mieszkań i socjalu . Te panie bardzo mało wiedzą , widac , ze nie mieszkały za granicą, tzn. rząd bedzie ich utrzymywał kosztem pracujących, chorych i emerytów, będą utrzymywali ich ci których nie stać na życie, opłaty i leki . Zastanówcie się poczytajcie, pojedzcie i porozmawiajcie co tam na zachodzie się dzieje zanim urządzicie następny spęd. Oni wszędzie powołują się na dzieci i kobiety. to jest znane.
wolontariusz
miesiąc temu
dlaczego nie chcą na Białorusi zostać tam są bezpieczni a to tez Europa. Jak sobie Łukaszenko ich ściągnął to niech ich karmi, my możemy wysyłać dary dla nich.Jedzenie odzież koce itp.
hm tusk
miesiąc temu
ściąga sowich, więc niech płaci na ich utrzymanie i leczenie ---z tak zbierają i wysyłają do Rosji lub bezpośrednio do ich kraju ---oni nam za dobre serca odpłacają wirusami ---chorobami
żenada
miesiąc temu
sterylizować ich z kopyta---do tego przenoszą do nas wirusy hm już na zebrach, jak by było mało potrzebujących w kraju
...
Następna strona
bESHBDqf
bESHBDpm
bESHBDqm
bESHBDqn