programy
kategorie

Ks. Isakowicz nie zajmie się sprawą pedofilii. "Nie wykluczam, że głosowałbym inaczej"

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie uzyskał wymaganego poparcia w Sejmie - stało się to nie tylko dzięki głosom PiS, ale także PO. Tym samym duchowny nie będzie uczestniczył w pracach komisji ds. pedofilii w Kościele. - Nie znam rozmów kuluarowych z Sejmu, nasza senacka kandydatka gładko przeszła przez debatę na temat tego problemu, bo to on jest najistotniejszy (…). Traktuję ostatnią aktywność księdza poważnie i z szacunkiem. Zdaję sobie sprawę, że mu zdecydowanie trudno jest prowadzić taką aktywność, w której najpierw wskazuje problem, a potem próbuje go rozwiązać – mówił w programie "Tłit" Bogdan Zdrojewski. Senator PO nie wykluczył, że głosowałby inaczej niż jego klub, gdyby był posłem.

Tranksrypcja:Panie senatorze, dlaczego Koalicja Obywatelska wespół z Praw...
rozwiń
Ta decyzja - no taka ponad partyjna, bo jednak utworzyła się tutaj taka swoista koalicja PO i PiS - była krytykowana powszechnie przez komentatorów, przez obserwatorów życia publicznego.
Dlaczego tak się stało? Nie wiem. Akurat jeżeli chodzi o Senat mamy bardzo dobrą kandydatkę, która gładko przeszła przede wszystkim debatę na temat właśnie tego problemu, bo problem jest najistotniejszy.
Natomiast nie znam rozmów kuluarowych. Nie znam tych uwarunkowań. A gdyby pan był posłem, to jakby pan zagłosował w sprawie kandydatury księdza Isakowicza-Zaleskiego?
Któremu - tu chyba nikt nie ma wątpliwości - zależy na tym, żeby kościół oczyścić z tych no haniebnych przypadków pedofilii.
Ja traktuję ostatnią aktywność księdza niezwykle nie tylko poważnie, ale z pewnym szacunkiem.
Zdaję sobie sprawę z tego, że mu zdecydowanie trudniej prowadzić taką aktywność, w której wskazuje po pierwsze istniejący problem.
A po drugie stara się jednak go rozwiązać nagłaśniając wszystko to, co jest przedmiotem jego obserwacji.
Czyli pan jako poseł oddałby pan głos inaczej niż politycy Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości w sprawie księdza? Nie wykluczam takiej sytuacji.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)