programy
kategorie

Ławrow: Kijów jest coraz bardziej bezczelny. NATO ostrzega Rosję

- Siły zbrojne Ukrainy zwiększają obecność wojskową, koncentrując pojazdy opancerzone i personel. Niektóre szacunki mówią o 125 tys. ukraińskiego kontyngentu w rejonie konfliktu [z separatystami, na wschodzie kraju - red.] - ogłosiła w środę (1 grudnia) na konferencji prasowej rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych, Marija Zacharowa. Sam szef resortu dyplomacji, Siergiej Ławrow ocenił, że "Kijów staje się coraz bardziej bezczelny w swojej agresywności". Tymczasem to armia rosyjska już od kilku tygodni gromadzi się przy granicy z Ukrainą. NATO ostrzegło we wtorek (30 listopada) Rosję, że każda próba dalszej destabilizacji Ukrainy będzie dla Moskwy kosztownym błędem. Kreml upiera się, że nie ma takiego zamiaru i oskarża Ukrainę oraz jej zachodnich sojuszników o eskalowanie konfliktu w celu ukrycia własnych, rzekomo agresywnych, planów. Ławrow powiedział w swoim wystąpieniu, że Rosja zachowa "opanowanie" wobec "agresywnych" zachowań Ukrainy.

235 reakcji
42
84
109
Podziel się
Komentarze (109)
02-12-2021
JacekNo patrzcie gołąbek pokoju przemówił !!!
zobacz więcej komentarzy (109)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(109)
Jacek
3 lata temu
No patrzcie gołąbek pokoju przemówił !!!
piotr
3 lata temu
Nikt na świecie nie potrafi tak łgać w żywe oczy jak Siergiej Ławrow. nawet Putin go nie przebije.
sasasas
3 lata temu
Ruskie kłamią do końca...
Analityk
3 lata temu
Co sie dziwić Ukraińcom, nie chcą nowych niespodzianek. Mieli już zielonych,,ludzików,, więc nie chcą już nowych niespodzianek. Teraz dmuchają na zimne.
Siur
3 lata temu
"Złodziej krzyczy łapać złodzieja". Hipokryzja ruskich przekracza wszelkie granice. Napadają na kogoś a w świat idzie informacja, że zostali napadnięci.
Najnowsze komentarze (109)
Margarette BR...
3 lata temu
Ukrainy nigdy nie bylo, to byla Rus.
bezrolny
3 lata temu
Łże jak nasz Morawiecki o postępującym dobrobycie Polaków
ciek
3 lata temu
Kiedyś prawdę oznajmiał światu komunikat "Agencja TASS podaje - dziś "Ławrow mówi". Prawda objawiona.
js1
3 lata temu
Ławrow to Mołotow Putina.
Aleksy
3 lata temu
Ukry drażnią niedźwiedzia
jack
3 lata temu
dla rosji zachod jest be ale dolary i euro cacy za duzo jest na swiecie tych chciwych co to chca rzadzic calym swiatem i nie licza sie z ludzmi i zamiast pilnowac sobie swojego podworka zeby jego mieszkancom zylo sie normalnie to chca zagarnac jeszcze cudze chocby dla wlasnego widzimisie
max
3 lata temu
Stare dziadki u Ruskich chce przejsc do historii i newazne ze beda mowili zle byle mowili. Putin chce dorownac Stalinowi a Lawrow wzoruje sie na Ribentropie.
Dana
3 lata temu
Zełeński nie ma już wyboru. Jego notowania spadają na łeb na szyję. W kraju drożyzna, inflacja, kryzys. Ukraińcy masowo wyjeżdżają z kraju. A USA i NATO nie chcą utrzymywać 41 milionów Ukraińców (w roku 2014 było ich 55 milionów) bez efektów. Zbroją i szkolą wojska ukraińskie, ale żądają otwartego konfliktu z Rosją. Zełeński musi zaatakować Donbas Łamiąc porozumienia mińskie, albo odejść. Celem ostatecznym jest Krym i odcięcie Rosji od basenu Morze Śródziemnego i Adriatyku, a bliżej od Syrii i Libii, które Amerykanie chcą podporządkować by szantażować Azję. Ropa do Europy przez Syrię i Turcję może płynąć z Iranu i Iraku lub z Arabii Saudyjskiej, Bahrainu, Kataru. Wojna w Syrii miała dać USA możliwość decydowania. Teraz użyją Zełeńskiego i Ukrainy do osłabienia Rosji, choć tak naprawdę sami nie wierzą, że klęska Ukrainy cokolwiek tu zmieni.
iio
3 lata temu
zaraz przypomina mi z filmów dokumentalnych jak hitler szukał pretekstu do wojny. putin robi to samo.w rosji nikt inteligentny nie uwierzy ,ze nieporównywalnie słabsza ukraina chce napaść na rosję to komunikat tylko do ciemnej masy. gdy zachód ostrzegł ruskich to teraz głosza ,ze nie dadza sie sprowokowac ukraińcom. putin to gangster i judasz , przykro mi tylko ze cała europa go bogaci i kupuje surowce
hehhe
3 lata temu
Ławrow wie że Rosja na początek weźmie sobie wszystko po Dniepr, bo to taka logiczna łatwa do utrzymania granica , potem zastanowi się czy i kiedy zabrać resztę. Ukraińcy potrafią tylko robić dużo hałasu i przy okazji lamentu, nie wkładając zaangażowania do obrony . Będzie powtórka z 2015 . Myślicie że Rosja nie liczy się ze stratami ? mimo to bilans będzie im plus a pole już jest przygotowane .
Derka
3 lata temu
Przed okupacją Krymu to samo mówił.Gęba jak akumulator tylko ładować.
Natalia
3 lata temu
Dlaczego politykierzy rosyjscy zawsze prezentują światu prostacką i chamską siłę?
UA stan umysł...
3 lata temu
ukraińcy to akurat robią przegrupowanie przed masowym zdaniem sprzętu i poddaniem bez wystrzału, podobnie jak w 2014/15 . Cytując klasyka poddają się z całym inwentarzem
janusz
3 lata temu
Tylko chiński mur na naszych wschodnich granicach na 20 metrów wysoki i 10 metrów gruby.
...
Następna strona