programy
kategorie

Leszek Balcerowicz tłumaczy fenomen PiS. "Niesamowity fart"

- Na popularność PiS zapracowało kilka czynników, które wcześniej nie wystąpiły; są to: boom dzięki ożywieniu w UE, bezwstydne wykorzystywanie tego boomu dla celów partyjnych, kłamliwa propaganda, wsparcie Kościoła - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz.
10-02-2020
Tranksrypcja:Takich polityków Polacy wybrali. I takich wybierają. Proszę ...
rozwiń
Po czym to były ostatnie wolne wybory. I były kolejne wybory i znów Polacy nie naprawili tej "wpadki przy pracy", jak mówi pan profesor.
Dlatego, że PiS miał 5 czynników, które nigdy nie wystąpiły na korzyść żadnej partii.
Po pierwsze, boom dzięki ożywieniu w Unii Europejskiej, zwiększonego napływu Ukraińców. I to się kończy. Czyli było dużo szczęścia?
No niesamowity fart. Nikt nie miał takiego fartu. I to jest główna przyczyna.
Po drugie, bezwstydne, bezwzględne wykorzystywanie gospodarki, tego boom'u oraz wszystkiego co państwowe dla polityki partyjnej.
Po trzecie to, że nigdy nie było takiego rodzaju kłamliwej propagandy, skierowanej do społeczeństwa i na oponentów. Po czwarte kościół.
Żadna partia nie korzystała. I to jest haniebne z punktu widzenia chrześcijaństwa. Żadna partia nie korzystała z takiego poparcia kościoła, jak PiS.
Jeżeli się weźmie pod uwagę te 4 czy 5 czynników, to nie dziwi to, że im mniej spadło niż w normalnych czasach.
Ale jednocześnie widać, jakie wielkie rezerwy ma demokratyczna opozycja, która może poprawić i powinna poprawić profesjonalizm.
12 reakcji
5
6
1
Podziel się
Komentarze (1)
13-05-2020
wyborcaByle co je i byle co gada.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

Napisz komentarz
13-05-2020

wyborcaByle co je i byle co gada.

Rozwiń komentarze (1)