bDJSachw
bDJSachA
bDJSachE
programy
kategorie
bDJSachx

LGBT i kontrowersyjne słowa kuratora. Aleksander Kwaśniewski ostrzega przed wojną domową

- Chciałbym wierzyć, że w obozie władzy jest więcej ludzi rozsądnych i może ktoś się puknął w czoło i uznał "enough is enough”, "dość" nakręcania tej spirali - powiedzial w programie "Tłit" Wirtualnej Polski były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując stanowisko posłów Solidarnej Polski, którzy bronią polityków i urzędników obozu PiS za wypowiedzi uznane za homofobiczne. Odwołany kurator oświaty z Łodzi mówił m.in. o wirusie LGBT. - Jeśli wygra stanowisko Solidarnej Polski, czyli atak i wzmaganie agresji, to będzie straszliwy błąd, który będzie nas kosztował wzmożeniem fali nienawiści, nie mówiąc o konsekwencjach dla wizerunku Polski - ostrzegał były prezydent. - Jeżeli chcemy wojny domowej, to są to właśnie takie kroki, ale nie widzę powodu, abyśmy robili takie straszliwe polityczne głupstwa - mówił Aleksander Kwaśniewski, pytany o temperaturę sporu wokół praw środowisk LGBT.

Tranksrypcja:Pan mówi o tej części rządu, która jest jak pan to powiedzia...
rozwiń
I to ona najbardziej domaga się wyjaśnień w sprawie tego kuratora.
No, ale jeżeli zwycięży myślenie Solidarnej Polski, czyli atak na te środowiska i wzmaganie tej agresji, to mówię, to będzie straszliwy błąd.
To nie będzie tylko błąd polityczny, to będzie również błąd, który nas kosztował wzmożenie fali, fali nienawiści - już nie mówię o konsekwencjach, czyli jakie to ma znaczenie dla wizerunku Polski i tak dalej.
Więc ja bym chciał wierzyć, że jednak w obozie władzy jest więcej ludzi rozsądnych i Solidarna Polska nie jest wiodącą siłą tej koalicji.
I może jednak ktoś puknął się w czoło i uznał, że enough is enough. Że dość, że już nie można jak mówię, tej spirali rozkręcać.
I taka sytuacja jaką wczoraj oglądaliśmy na Śląsku, ten hail-ujący młody człowiek nie zatrzymany przez policję, idący w marszu przeciwko LGBT, to jest właśnie taki bardzo mocny sygnał alarmowy?
To jest jeden z sygnałów alarmowych, wie pan - tu się dzieje dużo więcej rzeczy.
Pamiętajmy, że dodatkowo jeszcze agresja wzbudza agresję również po drugiej stronie. Moim zdaniem to co dzieje się w tych sprawach jest niezwykle niebezpieczne.
Ja akurat tego obrazka ze Śląska nie widziałem, ale wie pan, mi pozostaje w pamięci ten obrazek, który był w mediach społecznościowych z kampanii.
Gdzie jakaś pani wywiesiła na swoim płocie plakat Rafała Trzaskowskiego czy baner z jego nazwiskiem, jest brutalnie atakowana przez mężczyznę, który wygaduje straszne rzeczy.
Grozi podpaleniem tego domu i tak dalej. Co prawda on się później krajał, przepraszał, ale wie pan - takie pokłady myślenia w Polsce są.
I teraz jest pytanie, czy one będą okiełznane, czy one będą eksploatowane? Czy będziemy dawali ludziom więcej jakby zachęt, żeby szli w tą stronę.
To znaczy właśnie takiej słownej, a za chwilę nie tylko słownej agresji wobec mniejszościowego, bardzo mniejszościowego środowiska LGBT albo szerokiego środowiska tych, którzy wykazują się zrozumieniem dla problemów LGBT.
Więc wie pan, jeżeli chcemy wojny domowej, no to to są wszystko kroki w stronę takiej wojny domowej.
Tylko moim zdaniem nie ma żadnego powodu, żebyśmy robili aż takie straszliwe polityczne głupstwa.
3 reakcje
1
1
1
Podziel się
Komentarze (1)
24-08-2020
julekNajnowsze osiągnięcia a na filmie poczciwe T-34 i krótka migawka T80 Armata. Zabawne
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bDJSachJ
KOMENTARZE
(1)
julek
6 miesięcy temu
Najnowsze osiągnięcia a na filmie poczciwe T-34 i krótka migawka T80 Armata. Zabawne
Najnowsze komentarze (1)
julek
6 miesięcy temu
Najnowsze osiągnięcia a na filmie poczciwe T-34 i krótka migawka T80 Armata. Zabawne
bDJSaciv
bDJSachC
bDJSaciC
bDJSaciD