bDJgCqjU
bDJgCqjY
bDJgCqkc
programy
kategorie
bDJgCqjV

Lodowce topnieją coraz szybciej. Greenpeace z nową akcją informacyjną

Globalne ocieplenie to poważny problem, o którym wiemy od dziesięcioleci. Niestety, światowe rządy wciąż zdają się ignorować zagrożenie ze strony zatrutego powietrza, topniejących lodowców czy zaniku bioróżnorodności. Próbując wpłynąć na sumienia głów państw całego świata, Greenpeace zorganizował happening na Svalbardzie. Na ścianie topniejącego lodowca wyświetlono film, na którym młodzi aktywiści wzywają do podjęcia działań. Data wydarzenia, 25 września, zbiegła się ze światowymi strajkami na rzecz klimatu

63 reakcje
7
21
35
Podziel się
Komentarze (35)
28-09-2020
aryaTo ekoterroryści, a nie obrońcy planety. Patrzą tylko, gdzie tu by skubnąć kaskę. Jakoś nie widać, aby próbowali utemperować największych trucicieli.
zobacz więcej komentarzy (35)

Programy Wirtualnej Polski

bDJgCqkh
KOMENTARZE
(35)
arya
5 miesięcy temu
To ekoterroryści, a nie obrońcy planety. Patrzą tylko, gdzie tu by skubnąć kaskę. Jakoś nie widać, aby próbowali utemperować największych trucicieli.
Zagłoba
5 miesięcy temu
Nie ma jedności w ludziach na całym świecie i dlatego nic nie zdziałasz=jeden kraj gdy by sie dostosował to reszta go zatruje i była by to mała kropelka dodana do oceanu=?? A najwiekszymi trucicielami sa państwa najbogatsze tylko biedote zmuszaja do zachamować warunków cieplarnianych??
hahahaa
5 miesięcy temu
Bzdury... porównajcie wykres ze średniowiecza temperatur rocznych, aby im dorównać czyli czasom przed industrialnych to musimy ocieplić klimat o jeszcze 2-3 stopnie na całym świecie.
bDJgCqkz
zyga
5 miesięcy temu
ci obroncy planety lataja swoimi odrzutowcami na konferencje. Obluda nic wiecej
meteo
5 miesięcy temu
Klimat to nie jest coś stałego , od milionów lat się zmienia i nadal będzie się zmieniał . Niektórym się wydaje że ten proces potrafią zatrzymać ale to tylko pobożne życzenia.
Najnowsze komentarze (35)
Hinofob
4 miesiące temu
Chinczyki zbudowały elektrownie wodną i zaporę, utworzyli ogromne jezioro, które zmieniło pozycję ziemi względem słońca. To wywołało ocieplenie i powolne przebiegunowanie ziemi, i topnienie lodowców. To doprowadzi do globalnej katastrofy.
obserwator
5 miesięcy temu
...coraz wiecej tych naukowych,,niedoleg zyciowych,,slyszy dzwieki,ktore wykorzystuje do wlasnych celow...czas aby uslyszeli dzwieki ktore beda im towarzyszyly ,gdy spolecznosc tego swiata sie pozbiera i zrozumie na czym polegaja kretactwa pseudo/naukowe oraz do czego tak naprawde sluza.
ewaa
5 miesięcy temu
gdzie ten dźwięk ? który był w tytule
GOŚĆ
5 miesięcy temu
Póki przyroda nie zabierze nam domów i nie będziemy walczyć o jedzenie, do ludzi nic nie dotrze. Szkoda apeli. Światem rządzi pieniądz a nie dobrostan mieszkańców.
asd
5 miesięcy temu
a jaki to dźwięk "upiorny" ?
heniek
5 miesięcy temu
no a gdzie ten dźwięk
RyszardB
5 miesięcy temu
Czytam grenpis to słyszę potworny trzask rury w Warszawie na który nie reagują ci ekoterroryści . Zmiany klimatyczne są związane z cyklicznym przemieszczaniem się biegunów kuli ziemskiej na co ludzie nie mają wpływu a terroryści z grenpisu żądają pieniędzy dla siebie za obronę klimatu .
GP to ściema
5 miesięcy temu
To ugrupowanie płatnych terrorystów niech zacznie pikietować w Chinach, Indiach, USA lub Rosji tam gdzie wydzielane jest najwięcej gazów cieplarnianych... Niestety za to tam im nikt nie zapłaci, tak jak za barkę z węglem w Polsce, gdzie węgiel z niej pochodzący miał jechać do czeskiej huty polska a nie niemiecka koleją
bDJgCqkr
max
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze że się topią . Bez ocieplenia nie było by cywilizacji ludzkiej. Chciałem zauważyć że topia się od 20 tysiecy lat . W tym czasie stopiło sie 2/3 lądolodu większość lodu pływającego a poziom oceanu podniósł się o 120 m. Średnio rocznie przybywa 6 mm ( policzcie sobie : 20.000 lat /120m ).Bałtyk był co najwyżej małym jeziorem gdyby nad nim i naszymi głowami nie było wtedy 1,5 km lodu. Właśnie dzięki ociepleniu człowiek mógł wyruszyć na północ ze swej kolebki gdzieś w południowej Afryce. Precz z durną ideologią że za ocieplenie odpowiada człowiek - to bójda na resorach
Lodzia
5 miesięcy temu
dajcie im dużo kasy a lodowce zaczną się ochładzać i zamarzać
D68
5 miesięcy temu
Emisja spalin przez jeden rej tankowca = 10 000 aut osobowych w ciągu roku. Z chciwością i chęcią zysku jeszcze nikt nie wygrał. Mentalności "człowieków" w ciągu 100 lat nie zmienisz... żryć kupować żryć więcej piniendzów kupować wydalać wydalać wydalać żryć
Antrax
5 miesięcy temu
Po raz pierwszy na tym portalu, naukowcom nie opadły szczeki. Cud! Ludzie! Istny cud!
proktolog
5 miesięcy temu
Gdybyśmy nie zatruwali powietrza kropelki wody nie miały by się do czego przyczepiać i nie byłoby deszczy, śniegu. Przez to że dbamy o planetę czyli nie produkujemy zanieczyszczeń to wszystko zaczyna się zmieniać.
jami
5 miesięcy temu
Hm. A co z dziurą ozonową? hm jeszcze 15 lat temu to była największa bolączka
bDJgCqkT
bDJgCqka
bDJgCqla
bDJgCqlb