bCZsfWWI
bCZsfWWM
bCZsfWWQ
programy
kategorie
bCZsfWWJ

Łuk Wilsona. Zbadali budowlę z czasów Jezusa. Kontrowersyjne miejsce sprzed 2 tys. lat

Naukowcy z Israel Antiquities Authority dzięki datowaniu radiowęglowemu odkryli datę budowy Łuku Wilsona. To część starożytnego mostu, który kiedyś łączył górną część Jerozolimy ze Wzgórzem Świątynnym. Pierwszy etap mostu powstał między 20 r. p.n.e., a 20 r., za czasów Heroda Wielkiego lub po jego śmierci. Drugi etap budowano między 30 a 60. r., w okresie rządów rzymskich. Datowanie sugeruje, że budowa trwała w czasie rządów znanego z Biblii Poncjusza Piłata, który nakazał ukrzyżować Jezusa. Miejsce badań uchodzi za kontrowersyjne. Miesza się tu historia, religia i polityka. Wzgórze Świątynne ma bowiem symboliczne znaczenie dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. W starożytności znajdowała się tu Świątynia Jerozolimska. Było to najświętsze miejsce judaizmu. Dziś wzgórze jest miejscem świętym dla muzułmanów.

111 reakcji
22
39
50
Podziel się
Komentarze (50)
04-06-2020
olgaJaki to byłby spokój na świecie, gdyby nie było świętych miejsc.
zobacz więcej komentarzy (50)
bCZsfWWV
KOMENTARZE
(50)
olga
4 miesiące temu
Jaki to byłby spokój na świecie, gdyby nie było świętych miejsc.
ciekawska bab...
4 miesiące temu
Fajnie. Tylko co robi "Ostatnia wieczerza " na stronie głównej WP ?
katolik z Far...
4 miesiące temu
A dlaczego jest to miejsce swiete dla muzulmanow ktorzy przeciez nie pochodza z Jerozolimy ? Ich miejsce to MEKKA a nie Jerozolima. To tak wyglada jak by polacy nagle oglosili ze CHICAGO to swiete miasto dla Polski i Polakow.
bCZsfWXn
Najnowsze komentarze (50)
Wolna Syria
4 miesiące temu
Nawet TU widać i CZUĆ smród onuc TERRORYSTÓW od PWK "WAGNERA" - prywatnej "armii" przybocznego bandziora na Kremlu - "POWAR" go zwą. JEDYNA WOLNA ENKLAWA od RZEŹNIKA ASADA = 3 000 000 mających inne zdanie WYMORDOWAŁ = klasyczne LUDOBÓJSTWO i to przy pomocy DRUZJEJ z Moskwy!
okazja
4 miesiące temu
Wyszpachlować i będzie jako zastępczy dla F-16.
fairewolf
4 miesiące temu
To jest firmowy samolot peło,na razie bez załogi,ale po wyborach odlecą.
mrMango
4 miesiące temu
Ech myślałem że znaleźli niezapłacony rachunek za imprezę
mrMango
4 miesiące temu
Ech myślałem że znaleźli niezaplacony rachunek za imprezę...
GOSC
4 miesiące temu
JEHOWICI NA FORUM W AKCJI.Z DOPINGIEM BIEDNYCH ATEISTÓW.BUHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
asoenuh
4 miesiące temu
judaizmu, chrześcijaństwa i islamu... 3 najwieksze zarazy tego swiata. Miliardy hektolitrow przelanej krwi... Obrzydliwosc w czystej postaci.
Jan
4 miesiące temu
Ateiści to wierzący w to, że Bóg nie istnieje.
bCZsfWXf
olo
4 miesiące temu
No tak: dostali 10 przykazań, zbudowali Arkę aby te przykazania godnie przechowywać, później ich wielcy władcy zbudowali Świątynię aby tę Arkę z przykazaniami godnie przechowywać, następnie zgubili Arkę i przykazania, zgubili Swiątynię, zgubili także przekazy historyczne na temat istnienia tychże władców a teraz zarządzają finansami świata. Cienko to widzę.
WIERZĄCY POLA...
4 miesiące temu
NIE SŁUCHAJCIE KŁAMSTW ZŁYCH ŻYDÓW. = JEZUS TO SYN MARII I JÓZEFA. - BÓG ZAŚ UKOCHAŁ JEZUSA ZA JEGO WIARĘ,SERCE,ROZUM,DOBROĆ,ITD,ITP - TEMU NAZYWANY JEST SYNEM BOŻYM - TAK JAK MY JESTEŚMY SYNAMI BOŻYMI,DZIEĆMI MARII - MATKI JEZUSA - BRAĆMY,SIOTRAMI JEZUSA..
kamas
4 miesiące temu
mierny opis.
NIE KŁAMCIE
4 miesiące temu
TO SANHEDRYN ŻYDOWSKICH RABINÓW,NAKŁANIAJĄC ZŁYCH ŻYDÓW NAKAZAŁ I DOPROWADZIŁ DO ZAMORDOWANIA JEZUSA. - PIŁAT UMYŁ RĘCE PRZED WYDANIEM WYROKU WŚCIEKŁEGO ŻĄDANIA SANHEDRYNU. >>> Datowanie sugeruje, że budowa trwała w czasie rządów znanego z Biblii Poncjusza Piłata, który nakazał ukrzyżować Jezusa.
medium
4 miesiące temu
Jezus to osoba prawdziwa.
belferka
4 miesiące temu
...miejsce badań uchodzi za kontrowersyjne.... czy autor wie, jakie jest znaczenie tego słowa? chyba nie bardzo....
bCZsfWXH
bCZsfWWO
bCZsfWXO
bCZsfWXP