bCMWrRSc
bCMWrRSg
bCMWrRSk
programy
kategorie
bCMWrRSd

Łukasz Szumowski wicepremierem? Beata Szydło: to nie ten moment

- Prezes PiS ma zaufanie do ministra zdrowia, tak jak ja i całe prezydium Zjednoczonej Prawicy – mówiła w programie "Tłit" Beata Szydło. Europosłanka PiS była pytana o szansę Szumowskiego na tekę wicepremiera. - Wszyscy politycy powinni się koncentrować na walce z koronawirusem i stabilizacji politycznej. Rozwiązania personalne to nie ten moment - stwierdziła Szydło.

Tranksrypcja:Pani premier, czy do Łukasza Szumowskiego, o którym pani wsp...
rozwiń
Jarosław Kaczyński ma zaufanie do Łukasza Szumowskiego tak jak mam i ja, i jak mamy wszyscy pozostali członkowie naszego kierownictwa prezydium Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Prawicy.
I mam nadzieję - i to jest najważniejsze, że - jak mają zaufanie Polacy. Bo rzeczywiście ostatnie sondaże pokazują, że Łukasz Szumowski cieszy się ogromnym zaufaniem Polaków.
Myśli pani, że kariera polityczna przed Łukaszem Szumowskim stoi otworem? Niektórzy namawiają - tak jak wicepremier, były wicepremier Jarosław Gowin Mateusza Morawieckiego.
Do tego, żeby powierzył Łukaszowi Szumowskiego tekę wicepremiera. Pytam teraz jako byłą wicepremier. Czy Łukasz Szumowski powinien być wicepremierem?
Łukasz Szumowski chyba podziękował za taki przywilej. Mam wrażenie, że gdzieś wypowiedział się w ten sposób w wywiadzie.
Ja uważam, że w tej chwili wszyscy politycy powinni koncentrować się przede wszystkim na tym, co jest najistotniejsze.
To znaczy na walce z koronawirusem i stabilizacji politycznej. Natomiast jakieś dywagacje i takie rozważania również i personalne - chyba to nie jest ten moment.
W tej chwili najważniejsze jest to, żeby uspokoić scenę polityczną. Żeby wszyscy politycy również z opozycji zrozumieli, że potrzebna jest współpraca.
I, że jak najszybciej musimy przejść przez ten niełatwy - oczywiście my sobie zdajemy z tego sprawę, ale niełatwy proces wyborczy, ale konieczny. Nie ma innego wyjścia.
Ale im szybciej wybory się odbędą, skończy się kampania wyborcza tym lepiej.
0
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bCMWrRSp
Napisz komentarz
bCMWrRTb
bCMWrRSi
bCMWrRTi
bCMWrRTj