bFgilgus
bFgilguw
bFgilguA
programy
kategorie
bFgilgut

Łukaszenka grozi Polsce rozmieszczeniem rosyjskiej broni jądrowej. "Jesteśmy na to gotowi"

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka udzielił we wtorek wywiadu rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej "RIA Nowosti". Autorytarny przywódca Białorusi poinformował, że zwróciłby się do prezydenta Rosji Władimira Putina o rozmieszczenie broni jądrowej na Białorusi, jeśli USA i NATO zdecydują się na analogiczny krok w Polsce. - Jeśli USA rozmieszczą rakiety jądrowe w Polsce, to zaproponuję Putinowi rozlokowanie broni jądrowej na Białorusi – powiedział Łukaszenka. Prowadzący dopytywał, o jakie pociski nuklearne chodzi. - Pomyślimy jakie. Na pewno takie, które byłyby najbardziej skuteczne. Nieprzypadkowo mówię, że na Białorusi jesteśmy już na to gotowi – stwierdził Łukaszenka. Jego słowa padły w kontekście wahań Niemiec w sprawie utrzymywania na swoim terytorium amerykańskiej broni atomowej w ramach natowskiego programu jej współdzielenia. Jens Stoltenberg, szef NATO, zastrzegł w Berlinie, że broń może zostać przeniesiona dalej na wschód, jeśli Niemcy...

rozwiń
1422 reakcje
124
826
472
Podziel się
Komentarze (472)
01-12-2021
zasdeOn powinien przejść gruntowne badania głowy !
zobacz więcej komentarzy (472)

Programy Wirtualnej Polski

bFgilguF
KOMENTARZE
(472)
zasde
2 miesiące temu
On powinien przejść gruntowne badania głowy !
XXI
2 miesiące temu
Lukaszenka, pamiętaj że wiatry najczęściej wieją z zachodu. Jak myślisz w którym kierunku poleci chmura radioaktywna????
Max
2 miesiące temu
Łuakszenka ze swoim ziomalem Putinem to chyba największe zakały współczesnego świata.
bFgilguX
Slawek
2 miesiące temu
Łukaszenka największą broń jądrową ma w spodniach...
MS13
2 miesiące temu
weźcie sprzątnijcie tego baćke bo jeszcze coś nawyrabia.......
Najnowsze komentarze (472)
Leonardo
2 miesiące temu
Chłopcze z PGR daj żyć Białorusi, nie zasłaniaj się Władimirem. Podnóżku czerwonej gwiazdy,kim jesteś żeby wpędzać w biedę Białorusinów. Idź do lasu opodal granicy na którą zaprosiłeś gości ,weź linkę i pokaż jak powinno kończyć się marną dyktaturę z godnością.
ron
2 miesiące temu
mysle ze powodem takiej polityki jest wtracanie sie polski do Bialorusi, a z sasiadami nalezy zyc w zgodzie
J23
2 miesiące temu
Cały ten cyrk na wschodniej granicy już kosztował Polskę kilka miliardów. Tyle wywalono w błoto z powodu błędnej polityki pisowskich rządów.
aj-waj
2 miesiące temu
Broń ruskich już dawno jest na Białorusi !!, a nie dawno to Łukaszenka był idolem PiS -u ,co się stało ?
oby to byly t...
2 miesiące temu
wlaczcie swiadomosc.....igranie z bronia atomowa to koniec wiekszosci ludzkosci nawet .calej ziemi
olo
2 miesiące temu
Naiwniacy ,ta wypowiedz to sygnał ,że Rosja kończy przejmować pełną kontrolę nad Białorusią. Białoruś nie zniknie z mapy jako państwo. Będzie miało parlament ,rząd ,prezydenta, władze lokalne, ale wszystkie kluczowe decyzje będą konsultowane i zapadać w Moskwie. Armia Białorusi już weszła w skład Armii Rosji z określonymi zadaniami w jej strukturach. Popatrzcie na mapę a zobaczycie jaki "klin wbił Putin" pomiędzy Bałtów a Ukrainę i jaki będzie miało wpływ na zmianę planów dla sztabów armii państw sąsiednich . Przykro mówić, ale Rosjanie kolejny raz ograli zachód . A Polska za jakiś czas będzie miała nową granicę z Rosją i jej bazami wojskowymi. Tak to wygląda.
szkot
2 miesiące temu
Oj, taki przuwódca jak Łukaszenka przydałby się w naszym. Wszystkich tych złodzieji z PO wsadziłby do więzienia. Tusk i jego koledzy z więzienia już by nie wyszli.
syn AKowcow
2 miesiące temu
Byłem w Mińsku jak i w Moskwie-piękne miasta; szkoda ich...~!
bFgilguP
fsdddddddd
2 miesiące temu
Ja bym zaproponował Putinowi podlasie, lubelszczyznę i wschodnią część mazowsza razem z mieszkańcami tych terenów. Od razu w Polsce żyłoby się lepiej.
kinol
2 miesiące temu
Broń jądrowa w Polsce? Tak, ale pod jednym warunkiem: to my będziemy nią zarządzać i decydować o jej użyciu. Jeśli nie, to powinniśmy odmówić.
Jac
2 miesiące temu
Przecież Rosjanie mają taką broń w Kaliningradzie i nie muszą się liczyć z niepewnym partnerem białoruskim, którego mogą sobie spokojnie olać :) :) I nie muszą ponosić z tego tytułu żadnych kosztów, nikomu płacić i nikogo się pytać :) :)
NLS
2 miesiące temu
Nie ma po co broni atomowej przenosić, ona na terytorium Białorusi jest JUŻ OD DAWNA!!! Pomyślcie jak było w Polsce z tą bronią za czasów PZPR i ZSRR. Myślicie że w Białorusi jest ***inaczej***!!!???
punkt
2 miesiące temu
Polska moze zmienic nazwe na POGORZELISKO
Marek
2 miesiące temu
i znów na polskiej ziemi będa rozgrywane rozgrywki mocarstw?
...
Następna strona
bFgilgvr
bFgilguy
bFgilgvy
bFgilgvz