bCZHPAfE
bCZHPAfI
bCZHPAfM
programy
kategorie
bCZHPAfF

Makabryczne zaślubiny "kata Warszawy". Upiorna ceremonia martwego SS-Mana

Franz Kutschera, austriacki ogrodnik, zrobił w SS zawrotną karierę. W 1943 r. zaczął rządzić okupowaną Warszawą. Szybko sterroryzował miasto. Zwiększył liczbę łapanek i egzekucji. Nazwano go "katem Warszawy". Armia Krajowa wydała na niego wyrok. W 1944 r., w trwającej zaledwie 100 sekund akcji – Kutscherę zlikwidowano. 3 dni później zorganizowano pogrzeb. Obok trumny stanęła ciężarna narzeczona zbrodniarza. Ceremonię pogrzebu zbrodniarza połączono z... jego ślubem z norweską volksdeutschką. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj tekst: https://wielkahistoria.pl/slub-franza-kutschery-upiorna-posmiertna-ceremonia

184 reakcje
42
76
66
Podziel się
Komentarze (66)
23-03-2020
ZenekKutschera był rodowitym Austriakiem, zresztą tak samo jak jego szef Adolf. Znam wiele wspomnień z czasów wojny, z których wynikało, że Austriacy byli gorsi niż Niemcy,.
zobacz więcej komentarzy (66)
bCZHPAfR
KOMENTARZE
(66)
Zenek
6 miesięcy temu
Kutschera był rodowitym Austriakiem, zresztą tak samo jak jego szef Adolf. Znam wiele wspomnień z czasów wojny, z których wynikało, że Austriacy byli gorsi niż Niemcy,.
misio56
6 miesięcy temu
jak losy dziecka Kutschery nie są znane? Nikt tego nie badał. Szkoda trzeba temu człowiekowi uzmysłowić kim był tatuś , nawet jak ma obecnie 70 lat
Mr Hyde
6 miesięcy temu
Drobna uwaga do powyższego tekstu: Franz Kutschera nie był słynnym lecz osławionym katem Warszawy. Niby drobiazg, ale jednak różnica!
bCZHPAgj
Najnowsze komentarze (66)
Patriota
1 tyg. temu
Niemcy rosja i austria powinni zostac rozliczeni za wszystkie zbrodnie.
LECHITA.
6 miesięcy temu
Austriacy obok Niemców, byli najbardziej zajadłymi nazistami. Po wojnie zrobili wszystko, aby uważano ich za pierwsze ofiary hitlerowskiego ,,najazdu". O tym jak było na prawdę świadczy narodowość wielu wysokich oficerów SS w tym komendantów obozów koncentracyjnych.
wojciech.parz...
6 miesięcy temu
Do autora Lekcji do końca Pan nie odrobił. Przed paroma laty oficyna wydawnicza Fina wydała książkę mojego autorstwa "Zabić Franza Kutscherę". Książka zawiera informacje zdecydowanie większe niż Pański artykuł. Między innymi na temat pogrzebu, miejsca pochówku i sławetnego ślubu. Książka nie najgorsza bo pretendowała do Varsavianów roku i została pozytywnie przyjęta przez historyków zawodowo zajmujących się tą problematyką. Pozdrawiam Pana serdecznie Wojciech Parzyński
nielubieich
6 miesięcy temu
A za odsiecz wiedeńską odpłacili nam długoletnim zaborem. tfu
PL
6 miesięcy temu
wiedzialem ze norwegowie to gestapowcy
miłygośc
6 miesięcy temu
szyszko miał podobny uśmiech ...
SORRY ALE NIE...
6 miesięcy temu
BYL KATEM WARSZAWY; MORDOWAL LUDZI A AK ZORGANIZOWALA MU JESZCZE POGRZEB (???)
Zobacz
6 miesięcy temu
AUSTRYJACY, UKRAIŃCY...... TO GORSI OD NIEMCA BYLI!!
bCZHPAgb
ANTYSATRAPA
6 miesięcy temu
W NOWEJ POLITYCE HISTORYCZNEJ PARTII STRAPI I NACJONALIZMU=PiS,NIE MA MIEJSCE,O AUSTRIACKICH ZBRODNIARZACH!!OKAZUJE SIĘ JEDNAK,ŻE MATOŁKI Z IPN,ZAPOMINAJĄ,ŻE ZA NAJWIĘKSZE ZBRODNIE NA POLAKACH I ŻYDACH, PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ ODPOWIADAJĄ,WYMIENIĘ TYLKO KILKU: ODILLO GLOBOCNIK, FRANZ KUTSCHERA, AMON GOTH, TO TYLKO 3, Z KILKU DZIESIĘCIU,A I TAK WINNI SĄ MILIONÓW OFIAR!!
Krakus
6 miesięcy temu
Austriak oczywiście-stamtąd pochodzili najgorsi zwyrodnialcy i mordercy,ten kraj wydał na świat najstraszniejszych nazistów i do dziś nie rozliczyli się z ta przeszłością ,pozostąłości po obozach były niszczone a grunta sprzedawane abyb zatrzeć ślady tych okropności które tam wyprawiali w Mauthausen i Gusen.
lolek
6 miesięcy temu
W miejscowości Czchów (południe Polski) podczas budowy elektrowni wodnej za okupacji, kierownik warsztatów - Niemiec - cywil ! uderzył w twarz młodego Polaka, który był synem "partyzanta czchowskiego" (A kury a Kaczki ), więc "partyzanci czchowscy wydali wyrok śmierci na Niemca - został zastrzelony. Po tym morderstwie przyjechało SS do Czchowa, zgonili na rynku czchowiaków, wybrali 10-ciu mężczyzn i powiesili na lipie obok Kościoła. Czy to miało jakikolwiek sens ? dlaczego w Czchowie nigdy o tym nie mówiono i nie słyszano ?
riki
6 miesięcy temu
niestety jest jak jest i powiem tak z sasiadami trzeba zyc w zgodzie, zbrodni nie zapominac ale jak chciano scigac zbrodniarzy dzisiejszych to ich szef powiedzial jak ktos wezmie ta sprawe na wokande to bedzie scigany na calym swiecie o kim mowa
jajacek
6 miesięcy temu
Mówi się, że do dziś w wielu austriackich domach, w szafach, wiszą mundury SS
JamJestOn
6 miesięcy temu
A to nie było tak jak teraz nam próbują wcisnąć, że to nie byli niemcy, autriacy, włosi tylko naziści z Nazistanu !?!
...
Następna strona
bCZHPAgD
bCZHPAfK
bCZHPAgK
bCZHPAgL