bCObxpeI
bCObxpeM
bCObxpeQ
programy
kategorie
bCObxpeJ

Miliardy dla TVP. Jarosław Gowin: muszę postawić zarzut opozycji

Czy Andrzej Duda zawetuje ustawę ws. rekompensaty dla TVP? Jarosław Gowin zaznaczył w programie "Tłit", że nie rozmawiał z prezydentem na ten temat. Dodał, że "nie widzi nic złego" ws. przyznania TVP dwóch miliardów złotych. - Pod naszymi rządami nakłady na służbę zdrowia się zwiększyły. Muszę postawić opozycji zarzut demonicznego wykorzystania tragedii ludzkich - podkreślił polityk. Gowin odniósł się również do słów szefa WOŚP, Jurka Owsiaka.

Tranksrypcja:Będzie pan nadal namawiał prezydenta do tego, żeby nie podpi...
rozwiń
Nie rozmawiałem z panem prezydentem. Na ten temat akurat z panem prezydentem nie rozmawiałem. A gdyby miał pan okazję porozmawiać?
Gdybym miał okazję porozmawiać, to zachowałbym się w sposób spójny. A spójne zachowanie polega na tym, że skoro głosowałem w Sejmie za tą poprawką, to znaczy, że liczę na to, że pan prezydent ją podpisze.
Czyli nie widzi pan nic złego w tym?
Pod naszymi rządami nakłady na służbę zdrowia wzrosły o kilkadziesiąt miliardów. Nakłady na walkę z nowotworami wzrosły o kilka miliardów.
I w związku z tym tutaj akurat przykro mi, tu muszę postawić opozycji zarzut demonicznego wykorzystywania tragedii ludzkich. Jakimi zawsze jest ta choroba.
No, a Jurek Owsiak mówi tak. "Niedorzecznością jest przekazywanie dwóch miliardów złotych na TVP. Prezydent powinien to zawetować". Zgadza się pan z Owsiakiem?
Nie, nie zgadzam się z panem Owsiakiem, bo równie dobrze można powiedzieć, że niedorzecznością jest to, że w tegorocznym budżecie jest o 4 miliardy więcej na naukę i szkolnictwo wyższe.
Albo, że jest o ileś miliardów więcej na budowę dróg. Państwo musi się rozwijać w sposób harmonijny. Czyli musimy równoważyć nakłady między wieloma obszarami. W każdym państwie, nawet najbogatszym kołderka jest za krótka.
7 reakcji
2
4
1
Podziel się
Komentarze (1)
27-02-2020
maqSpodziewałem się po Gowinie odrobinę więcej. Jego moralność jest chyba na pokaz, bo gdy powinien się nim wykazać, okazuje się, że gada jak każdy pisowiec.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

bCObxpeV
Napisz komentarz
27-02-2020

maqSpodziewałem się po Gowinie odrobinę więcej. Jego moralność jest chyba na pokaz, bo gdy powinien się nim wykazać, okazuje się, że gada jak każdy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)
bCObxpfH
bCObxpeO
bCObxpfO
bCObxpfP