bHnBsBAk
bHnBsBAo
bHnBsBAs
programy
kategorie
bHnBsBAl

Misja oczyszczania oceanu. Wydobyto ponad 100 ton śmieci

Holenderska organizacja ekologiczna Ocean Voyages zakończyła kolejną akcję oczyszczania Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci ze śmieci. Tym razem usunęła ponad 100 ton plastikowych śmieci. Ich misja trwała 48 dni i jak stwierdzili, jest to ''największe oczyszczenie otwartego oceanu w historii''. W ubiegłym roku ekolodzy usunęli około 50 ton śmieci podczas 25-dniowej misji. Oprócz śmieci wyłowili także dużo starych, porzuconych sieci rybackich, które dryfując zdążyły zabić wiele żółwi i ryb. Wielka Pacyficzna Plama Śmieci znajduje się na Pacyfiku, pomiędzy Hawajami a Kalifornią. Uważa się, że znajduje się tam ok. 80 000 ton plastikowych śmieci. Tego typu misje są niestety odosobnionymi przypadkami, ale są niezwykle potrzebne. W sumie w naszych oceanach znajduje się ok. 150 mln ton śmieci, które niszczą nasz ekosystem wodny.

119 reakcji
88
9
22
Podziel się
bHnBsBAn
Komentarze (22)
09-07-2020
Terra vita.
Ja mogę dużo i nic, ale są mądrzejsi biznesmeni, którzy szukają pieniędzy i żądzy,, zlikwidowali butelki szklane i wymienne". a zastąpili plastikiem i workami foliowymi,...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bHnBsBAx
KOMENTARZE
(22)
Terra vita.
3 lata temu
Ja mogę dużo i nic, ale są mądrzejsi biznesmeni, którzy szukają pieniędzy i żądzy,, zlikwidowali butelki szklane i wymienne". a zastąpili plastikiem i workami foliowymi, szkodliwymi aby nas STRUĆ.
Marta
3 lata temu
Ciekawa jestem ile torebek foliowych mnie zużyłam przez ok. 5 lat robiąc zakupy spożywcze i pakują je ciągle do tej samej siatki, którą noszę w torebce?
Jan
3 lata temu
Ludzie sami zniszczą ziemię . Nie potrzebny żaden meteoryt czy wojna nuklearna.
bHnBsBAP
Polka
3 lata temu
Dlaczego produkują nadal butelki plasikowe i torebki .To wina rzadów .Cieszę się i BARDZO DZIEKUJĘ ZE SĄ LUDZIEJ K EKOLODZY KTÓRZY WALCZĄ O NASZĄ PLANETE .Bardzo wam Dziękuje!
jedrus
3 lata temu
kropla w morzu potrzeb ale od czegos trzeba zacząć
Najnowsze komentarze (22)
olo
3 lata temu
Ja wiem że każda taka inicjatywa jest ok. ale 100 ton jak nie więcej (ryby) to poławia jeden kuter pełnomorski w ciągu 2 tygodniowego rejsu. Tak strasznie krzyczą o tej pacyficznej wyspie śmieci więc sądziłem że potęgi w rybołówstwie morskim wyślą kutry na taki połów i plama zniknie w ciągu 1 miesiąca sądząc po ilości poławianych ryb. Niestety wszystko to puste gadanie.
zbynek
3 lata temu
Dlaczego nie sa zlikwidowane but.plastikowe i wprowadzone szklane,rowniez do mleka a wszystkie z kaucja{zwrotne}kto trzepie kase na plastykach?Podobnie z makulatura,byly skupy za komuny a teraz mamy ja wysortowac a ktos bierze za nia kase bo przeciez utrzymanie taboru,oplate ludziom my oplacamy w oplacie za wywoz.
zbynek
3 lata temu
Jak to jest,segregujemy a wiec wykonujemy prace a za to coraz wiecej placimy.Uwazam,ze powinny byc wybudowane sortownie tam zatrudnieni ludzie a my powinnismy placic za wywoz smieci.Smieci to biznes na ktorym ktos zarabia.To dobry pomysl zatrudnic miliony rak,ktore jeszcze za sortowanie zaplaca.
ekplog
3 lata temu
kiedyś były opakowania szklane i ludzie żyli i tak powinno być dzisiaj
Ja
3 lata temu
Do dzisiaj nie mamy pojemników do segregacji, dwie interwencje w Urzędzie Miasta i co ? i nic. Ile nam MIASTO zapłaci surowej kary za zaistniałą sytuację ?
Smacznego
3 lata temu
Potrzebujesz błonnika, to jedz otręby np. żytnie z żurawiną. A chemii ze skóra nie jedz! Np. jabłka są jednymi z najbardziej skażonych owoców. Mam znajomego ogrodnika. powiedział mi, że prawie codziennie opryskuje jabłonie.
droma
3 lata temu
co to jest 100 ton imponuje ilosc ga,wna w wisle ,a bedzie wiecej ...
fvgbghngh
3 lata temu
To w oceanach jest milsrdy ton ZELAZA--to wyciagac TYTANICA i tysiace innych statkow jak tacy cwani
bHnBsBAH
Frank
3 lata temu
to bzdura. To oni wymyslili plastik i to oni go uzywają i jeszcze opisuja te pierdoły. To oni wycieli drzewa i zamienili w popiół. To oni wyprodukowali Obozy Koncentracyjne i zamienili miliony ludzi w popiół. To oni wyprodukowali Hitlera i morduja ludzi. To oni lubuja sie w morderstwach.To oni na tym żeruja i opowiadaja nam pierdoły.
ju
3 lata temu
Brawo!!! taaaka akcja ozyścili ten obszar z 0,125% śmieci SPEKTAKULAENE!!!
Arts
3 lata temu
Miałem nadzieje że Covid 19 wykończy ludzkość na ziemi i planeta odetchnie. Niestety będziemy jeszcze musieli poczekać. Oby nie długo !!!
Papierek
3 lata temu
Wszystko co napisano to święta prawda , tzw. postęp nie ma nic wspólnego z ekologią.Tony żelaza zamienione w samochody przemieszczane z miejsca na miejsce z obciążeniem 70 -90 kg wagi człowieka , spalające olbrzymie ilości paliwa zanieczyszczające atmosferę , samoloty pasażerskie przewożące ludzi dla kaprysu tzw wypoczynku , ciuchy , buty ,,jednorazowego użycia" itd.Na wytworzenie tych produktów została zużyta energia , woda i podobnie w najlepszym przypadku na ich recykling.Tutaj należy szukać oszczędności ale wiem , że to,, nie - polityczne i nie - popularne".
yonnek
3 lata temu
O i za takie zanieczyszczanie powinno sie karac bez opamietania. A za czyszczenie solidnie nagradzac !
johny
3 lata temu
brawo
bHnBsBBj
bHnBsBAq
bHnBsBBq
bHnBsBBr