programy
kategorie

Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Brnęli w półmetrowym błocie

W Włoszakowicach odbyły się zawody o mistrzostwo Polski w kolarstwie przełajowym. Tytuły zdobyli: Marek Konwa i Barbara Borowiecka. Ten pierwszy sięgnął po tytuł już 9. raz w karierze. Zawodnik UKS Krupiński Suszec/Konwa Bike pokonał o 1:40 Patryka Stosza (Voster ATS Team) i Adama Żubera (Mazowsze Serce Polski). Konwa prowadził od startu i zasłużenie sięgnął po tytuł. Na 6. miejscu dojechał Michał Paluta, szosowy MP z 2019 roku. Wśród pań Borowiecka (Szczepanbike/Prinzwear) wyprzedziła Zuzannę Krzystałę (RK Exclusive Doors MTB Team) i Antoninę Białek (Warszawski Klub Kolarski). Podczas zawodów mocno padało, a momentami trzeba było pokonał pół metra błota. Trasa była bardzo wymagająca, a niektóre zawodniczki i zawodnicy lądowali na "rozjeżdżonej" ziemi. Wielu z nich ratowało się niosąc rowery na plecach. - Pod względem frekwencji były to najprawdopodobniej najliczniej obsadzone mistrzostwa kraju w historii, w których wystartowało blisko 700 zawodników we...