bFZJuVFM
bFZJuVFQ
bFZJuVFU
programy
kategorie
bFZJuVFN

Na szczycie Mount Everest. Sukces chińskiej wyprawy

Chiński zespół geodezyjny dotarł na Mount Everest - najwyższy szczyt Ziemi, położony w Himalajach. To część misji naukowców, którzy chcą ponownie oszacować dokładną wysokość ośmiotysięcznika. Naukowcy odpoczywali w obozie górskim na wysokości 8300 m. Stamtąd wyruszyli w ostatni etap. Na szczycie ośmioosobowa załoga z czterema operatorami umieściła specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Chiny zainicjowały nową rundę pomiarową najwyższego szczytu Ziemi pod koniec kwietnia. Zła pogoda z silnymi opadami śniegu i mocnym wiatrem dwukrotnie przełożyła te plany. Od powstania Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 r., tamtejsi geodeci przeprowadzili 6 rund pomiarowych. Dwukrotnie ogłoszono wysokość szczytu w 1975 i 2005 r. Wynosiła ona 8 848,13 metrów i 8 844,43 metrów.

140 reakcji
24
55
61
Podziel się
Komentarze (61)
27-05-2020
!!!!!!!!!Weszli,rozstawili i co dalej,bo z artykułu nic nie wynika,czy pomiary zostały wykonane,czy trwają i ewentualnie jakie są wyniki?
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

bFZJuVFZ
KOMENTARZE
(61)
!!!!!!!!!
2 lata temu
Weszli,rozstawili i co dalej,bo z artykułu nic nie wynika,czy pomiary zostały wykonane,czy trwają i ewentualnie jakie są wyniki?
janusz
2 lata temu
To się kurczy Mont Everest , albo turyści go rozkradają ?
Ogi
2 lata temu
To od udeptywania. Za duży tam ruch
bFZJuVGr
veto
2 lata temu
Geniusze z WP. Co wynika z artykułu?
555
2 lata temu
Kamienie ze szczytu pewnie już na Ali. Jak ci naukowcy zejdą znów będzie niższy.
Najnowsze komentarze (61)
malwina
2 lata temu
Taki tekst oznacza, że tzw. "naukowcy" są pacynkami w rękach szaleńców, którzy roszczą sobie prawo do władania światem i ludźmi.
MAx
2 lata temu
Jak to jest że wszystkie wirusy pochodzą z Chin??? SARS, SARS-COv czy inne... Wszystkie pochodzą z Chin...
freemind
2 lata temu
Odkąd korporacje, banksterzy i firmy farmaceutyczne rządzą światem to będzie wirus za wirusem żeby zarobić na szczepionkach , które wymordują 70 proc ludzkości jak marzy WHO , Gates i "kuzyni" szukający większej przestrzeni życiowej i możliwości położenia łapy na cudzym majątku. Po to jest ta sfabrykowana PLANDEMIA by za grosze przejąć majątek GOIM.
toni
2 lata temu
no i jeszcze jeden hiny daja swiatu nastepnego wirusa tak do pary
Patriota
2 lata temu
I znowu chińscy naukowcy...
pinolo
2 lata temu
Jakoś dziwnie wszystko z Chin. Eksperymenty robią a później wychodzi nie wiadomo co i trudno to leczyć. Zabronić eksperymentów na wirusach i będziemy spokojniejsi.
tropiciel zół...
2 lata temu
Te kitajce znów coś wysmażyli. Trzeba natychmiast rozwiązać WHO i skończyć z epidemiami wirusów. WHO to agenda mafijna ONZ sponsorowana przez Chiny.
XD
2 lata temu
A kiedy kolejny? Prosimy o kalendarium pojawiania się niezwykle bezwzględnych wirusów. Pozwoli to nam w spokoju uzupełnić zapasy maseczek. Dziękujemy przyjaciołom z Chin za cenne informacje. Z zaciekawieniem czekamy na następne.
bFZJuVGj
Saba
2 lata temu
Wirusa nie odkryli tylko zrobili. Bawili się w labolatoriach i dogadać się nie umieli co do szczepionek. Przykre, że musieli sobie podnosić samoocenę siejąc postrach. Polacy powinni się zjednoczyć ( a stać nas na to , bo mamy twarde charaktery)...Akceptujmy się, szanujmy, dogadujmy przez aktywne słuchanie, a wszystko co złe zostanie zwalczone.
wc mówi
2 lata temu
na yt,ze kraj który ma obozy dla obywateli za wiare itp.ostrzega hahahahaha
Zibi
2 lata temu
Znowu Chiny?,za mało jednego?
obserwator
2 lata temu
Wybić wszystkie "Świnie" na tym świecie i problem się rozwiąże...
dziadekzpragi
2 lata temu
Nie wypalił pierwszy , może drugi odpali . Ludzi jest za dużo ! Pozostaje powiedzieć sobie " Co się ma stać niech się staje , bylem tytoń miał i faję , byle ładny był dzień "
mg 40
2 lata temu
polska armia pis zwarta gotowa i rozbrojona przez 500 plus i rydzola
...
Następna strona
bFZJuVGL
bFZJuVFS
bFZJuVGS
bFZJuVGT