bELohTec
bELohTeg
bELohTek
programy
kategorie
bELohTed

Na szczycie Mount Everest. Sukces chińskiej wyprawy

Chiński zespół geodezyjny dotarł na Mount Everest - najwyższy szczyt Ziemi, położony w Himalajach. To część misji naukowców, którzy chcą ponownie oszacować dokładną wysokość ośmiotysięcznika. Naukowcy odpoczywali w obozie górskim na wysokości 8300 m. Stamtąd wyruszyli w ostatni etap. Na szczycie ośmioosobowa załoga z czterema operatorami umieściła specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Chiny zainicjowały nową rundę pomiarową najwyższego szczytu Ziemi pod koniec kwietnia. Zła pogoda z silnymi opadami śniegu i mocnym wiatrem dwukrotnie przełożyła te plany. Od powstania Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 r., tamtejsi geodeci przeprowadzili 6 rund pomiarowych. Dwukrotnie ogłoszono wysokość szczytu w 1975 i 2005 r. Wynosiła ona 8 848,13 metrów i 8 844,43 metrów.

140 reakcji
24
55
61
Podziel się
Komentarze (61)
27-05-2020
!!!!!!!!!Weszli,rozstawili i co dalej,bo z artykułu nic nie wynika,czy pomiary zostały wykonane,czy trwają i ewentualnie jakie są wyniki?
zobacz więcej komentarzy (61)

Programy Wirtualnej Polski

bELohTep
KOMENTARZE
(61)
!!!!!!!!!
rok temu
Weszli,rozstawili i co dalej,bo z artykułu nic nie wynika,czy pomiary zostały wykonane,czy trwają i ewentualnie jakie są wyniki?
Ogi
rok temu
To od udeptywania. Za duży tam ruch
janusz
rok temu
To się kurczy Mont Everest , albo turyści go rozkradają ?
bELohTeH
veto
rok temu
Geniusze z WP. Co wynika z artykułu?
jaja
rok temu
wedlug wp, to przynajmniej raz na tydzien trzeba ksiazki pisac na nowo...
Najnowsze komentarze (61)
malwina
rok temu
Taki tekst oznacza, że tzw. "naukowcy" są pacynkami w rękach szaleńców, którzy roszczą sobie prawo do władania światem i ludźmi.
MAx
rok temu
Jak to jest że wszystkie wirusy pochodzą z Chin??? SARS, SARS-COv czy inne... Wszystkie pochodzą z Chin...
freemind
rok temu
Odkąd korporacje, banksterzy i firmy farmaceutyczne rządzą światem to będzie wirus za wirusem żeby zarobić na szczepionkach , które wymordują 70 proc ludzkości jak marzy WHO , Gates i "kuzyni" szukający większej przestrzeni życiowej i możliwości położenia łapy na cudzym majątku. Po to jest ta sfabrykowana PLANDEMIA by za grosze przejąć majątek GOIM.
toni
rok temu
no i jeszcze jeden hiny daja swiatu nastepnego wirusa tak do pary
Patriota
rok temu
I znowu chińscy naukowcy...
pinolo
rok temu
Jakoś dziwnie wszystko z Chin. Eksperymenty robią a później wychodzi nie wiadomo co i trudno to leczyć. Zabronić eksperymentów na wirusach i będziemy spokojniejsi.
tropiciel zół...
rok temu
Te kitajce znów coś wysmażyli. Trzeba natychmiast rozwiązać WHO i skończyć z epidemiami wirusów. WHO to agenda mafijna ONZ sponsorowana przez Chiny.
XD
rok temu
A kiedy kolejny? Prosimy o kalendarium pojawiania się niezwykle bezwzględnych wirusów. Pozwoli to nam w spokoju uzupełnić zapasy maseczek. Dziękujemy przyjaciołom z Chin za cenne informacje. Z zaciekawieniem czekamy na następne.
bELohTez
Saba
rok temu
Wirusa nie odkryli tylko zrobili. Bawili się w labolatoriach i dogadać się nie umieli co do szczepionek. Przykre, że musieli sobie podnosić samoocenę siejąc postrach. Polacy powinni się zjednoczyć ( a stać nas na to , bo mamy twarde charaktery)...Akceptujmy się, szanujmy, dogadujmy przez aktywne słuchanie, a wszystko co złe zostanie zwalczone.
wc mówi
rok temu
na yt,ze kraj który ma obozy dla obywateli za wiare itp.ostrzega hahahahaha
Zibi
rok temu
Znowu Chiny?,za mało jednego?
obserwator
rok temu
Wybić wszystkie "Świnie" na tym świecie i problem się rozwiąże...
dziadekzpragi
rok temu
Nie wypalił pierwszy , może drugi odpali . Ludzi jest za dużo ! Pozostaje powiedzieć sobie " Co się ma stać niech się staje , bylem tytoń miał i faję , byle ładny był dzień "
mg 40
rok temu
polska armia pis zwarta gotowa i rozbrojona przez 500 plus i rydzola
...
Następna strona
bELohTfb
bELohTei
bELohTfi
bELohTfj