programy
kategorie

Nagrał przypadkiem wyjątkowego dzięcioła w Bieszczadach. Wideo jest hitem sieci

Wyjątkowego dzięcioła białogrzbietego udało się uwiecznić Kazimierzowi Nóżce, leśnikowi z Bieszczadów. Mężczyzna natknął się na niego przypadkiem podczas spaceru. Od razu zaczął nagrywać ptaka, bo takie spotkanie to wyjątkowa gratka. Dzięcioł białogrzbiety jest bowiem pod ochroną i często jest mylony z innymi reprezentantami swojego gatunku. Nagranie stało się hitem. W ciągu kilku dni publikację na Facebooku wyświetliło ponad 11 tysięcy osób. Bohater wideo należy do największych z dzięciołów pstrych. Rozpiętość jego skrzydeł to nawet 40 centymetrów. Najczęściej można go podziwiać między innymi w Puszczy Białowieskiej i Augustowskiej, w lasach Doliny Biebrzy oraz w Bieszczadach.

128 reakcji
98
4
26
Podziel się
Komentarze (26)
21-05-2021
miki21
Wspaniały ptak, tylko ile ich zostanie jak na Bieszczady zacznie się najazd tłumów "turystów". Duże propagowanie Bieszczad w mediach społecznościowych zrobi swoje. Próby...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (26)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(26)
miki21
3 lata temu
Wspaniały ptak, tylko ile ich zostanie jak na Bieszczady zacznie się najazd tłumów "turystów". Duże propagowanie Bieszczad w mediach społecznościowych zrobi swoje. Próby ratowania obszarów leśnych atakowane jest przez samorządy pod pozorem utraty zarobków zatrudnionych w leśnictwie. Jak widać słusznie z nazwy pewnego ministerstwa zniknęło słowo - ochrony. Po co sobie komplikować życie. Epidemia pokazała jasno, że bazowanie na usługach źle się może skończyć. Tylko czy włodarze to zrozumieli, chyba nie. Grunt to forsa a po nas, choćby potop. Dowodem zabójstwo, moim zdaniem, niedźwiedzicy i jej malucha na Słowacji bo ludzie przecież nie mogli posiedzieć dłużej w schronisku. Tylko patrzeć jak i u nas to się zacznie.Głupich nie sieją, sami się rodzą.
polityka wyni...
3 lata temu
właśnie wycinają biesczadzkie lasy ,i będzie poptakach
starodrzew!
3 lata temu
właśnie dzięciołom potrzebne są STARE DRZEWA. Które w Polsce się beztrosko wycina tłumacząc,że posadzi się nowe. Tymczasem wykucie dziupli w starym drzewie jest łątwiejsze- dzięcioł napoczyna, grzyby pomagają dokończyć dzieło. Wysokość drzew też ma znaczenie. STarsze drzewa też owocują- a ich owoce to pokarm dla ptaków. Wilgi też nie zagoszczą w młodnikach, muszą mieć starodrzew, są płochliwe i przebywają wyłącznie w koronach drzew wysoko. Nie bedzie starychrzew- nie będzie NICZEGO. A polscy leśnicy rżnący lasy...Kiedy lud się wkurzy? Nie bądźcie obojętni.
TW Balbina
3 lata temu
Wszystkie dzięcioły w Polsce są pod ochroną więc dzięcioł białogrzbiety nie stanowi tu wyjątku. Jest rzeczywiście dużo rzadziej spotykany, stąd pewnie wziął się wzmiankowany błąd dziennikarza.
!!!!!
3 lata temu
Tnijta tak dalej te lasy to żadnego białogrzbietego nie uświadczysz!!!!
Najnowsze komentarze (26)
Gambuzino
3 lata temu
Ten dzięcioł jakoś chaotycznie stukał bo inne w miejscu drążą aż wyjmą larwy, a ten próbkował i nic nie znalazł
gość
3 lata temu
Przepiękny ptaszek , ja ostatnio siedziałem cicho bo czytałem pocztę w komputerze i nagle słyszę , a tu stuk , stuk i coraz głośniej miarowe coraz szybsze stukanie . Cichutko podszedłem do okna i patrzę skąd dochodzi ten dźwięk , a to na naszej pięknej wierzbie - dzięcioł pstry zagościł - przyszedł zbadać naszą już co nieco leciwą wierzbę czy nie potrzebuje jego pomocy. Jakie te ptaszyny są cudowne , świat bez nich byłby bardzo ubogi ! Wiosna to najpiękniejsza chyba pora roku , a jak ptaszęta się krzątają - można to godzinami obserwować .
Vincent
3 lata temu
Czy ten focio to w ogóle świadczy jakąś pracę, bo mam wrażenie że on tylko spaceruje po lesie
stary wróbel
3 lata temu
podobny przyleciał na czereśnie parę roków temu, znam sie trochę na ptakach , wiec skoro takiego nigdy nie widziałem to sprawdziłem i to był własnie białogrzbiety, nie był płochliwy wiec to było z bliska .Mieszkam na Ślasku
emeryt MSZ
3 lata temu
wole bieszczady jak zasyfione tatry i zakopane zatłoczone jak marszałkowską w godzinach szczytu
gaja
3 lata temu
tegoPana NOZKE nalezy nagrodzic premia , to on nasza wiedze podpiera dobrymi przykladami ,Brawo Panie NOZKA duzo zdrowia zycze Panu .
rene
3 lata temu
Co pan Nóżka będzie nagrywał gdy każą my wyciąć większość drzew w jego nadleśnictwie ? Puste wyręby czy wybetonowane alejki ?
ślązak
3 lata temu
A CZY WIECIE ŻE DZIĘCIOŁ ROZŁUPUJE DOMKI SIKOREK I ZJADA MŁODE JE CO DO JEDNEJ I CO WY NA TO ???? ŻYCIE !!!!
Karol
3 lata temu
przecudna scena, przyroda jest wspaniała
Cynik
3 lata temu
Ktoś mi wytłumaczy, co w tym nadzwyczajnego...? I w jakiej "sieci" filmik jest hitem??
jagna
3 lata temu
pracowity ptaszek
TINKE...RS
3 lata temu
Leśniczy Nóżka ma fajną fuchę nic nie robi tylko chodzi po lesie i nagrywa .
REKLAMOŻERCA
3 lata temu
Reklama dłuższa niż nagranie. Nie polecam czekać.
pola
3 lata temu
I jak tu przyrody nie kochać? :-)