programy
kategorie

Najcieplejszy maj w historii. Badacze ostrzegają przed pożarami

W maju temperatury na Syberii wzrosły o 10 st. C powyżej średniej z ostatnich lat. Klimatolodzy z Unii Europejskiej podają, że poprzedni miesiąc był najcieplejszym majem w historii. Maj był bardzo ciepłym miesiącem na Alasce, w obu Amerykach zachodniej Europie, Afryce i Antarktydzie. Jednak najbardziej "ucierpiała" zachodnia Syberia. Te tereny doświadczają niezwykle ciepłej anomalii już od stycznia.

189 reakcji
18
109
62
Podziel się
Komentarze (62)
10-06-2020
StopGretynom
20 lat temu już na początku maja mozna było kąpać się w rzece, tak było ciepło i słonecznie. w tym roku dwa tygodnie temu skończyłem ogrzewać dom, a internetowe wróbelki...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (62)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(62)
StopGretynom
4 lata temu
20 lat temu już na początku maja mozna było kąpać się w rzece, tak było ciepło i słonecznie. w tym roku dwa tygodnie temu skończyłem ogrzewać dom, a internetowe wróbelki ćwierkają, że maj 2020 był najzimniejszym majem od 50 lat.. Takie to jest , to zabójcze globalne ocieplenie.
Nick
4 lata temu
Równocześnie klimatolodzy piszą, że Polska miała najzimniejszy maj od 20 lat.
Zatkalo kakao...
4 lata temu
A u nas zimno
IWETA
4 lata temu
A to ciekawe, syn mieszka w Kanadzie i narzekali, że już dawno w maju tak zimno nie było. Zazwyczaj już po 15 kwietnia robiło się nagle ciepło, a w tym roku nie, nawet teraz pogoda jest w kratkę.
fa
4 lata temu
czerwiec obecnie jest tak zimny że nawet nie można się wykąpać
Najnowsze komentarze (62)
Ula
4 lata temu
Aha znajomi po drugie stronie globu też nie narzekają , ze jest zbyt ciepło. W marcu -kwietniu , jakoś tak, wybuchło 7 wulkanów prawie równocześnie. Wulkany są cudownym zaworem bezpieczeństwa dla tej Planety. W górę poszło dużo popiołów itp. Pamiętacie co się działo jak wybuchł wulkan na Islandii. Mieliśmy zimne całe lato- no właśnie ...więc raczej stawiam że jest chłodno..W "doniesienia prasowe" zwłaszcza po ostatnich zdarzeniach - raczej nie wierzę. Reszta niech robi co chce- wolna wola... Jeszcze raz pozdrawiam bardzo serdecznie. Pozdrawiam
Ula
4 lata temu
Witam, przed chwilą chciałam rozwinąć podobno 93 komentarze, podobno- chyba że mi się w oczach "mieniło" :) - co raczej jest niemożliwe. Wiec gdzie są te komentarze? Po drugie przychylam się do stwierdzenia , ze maj był najzimniejszym miesiącem co widać i słychać. Obawiam sie , ze użyte na tej stronie sieci neuronowe ze sztucznej inteligencji właśnie zaczęły zawodzić i stają się bezużyteczne. Pozdrawiam serdecznie :)
Wuj Jan
4 lata temu
A w Polsce maj był zimny jak wuj...
Wuj Jan
4 lata temu
A w Polsce maj był zimny jak wuj...
Wuj Jan
4 lata temu
A w Polsce maj był zimny jak wuj...
KAMIL
4 lata temu
RZECZYWISCIE W POLSCE MAJ BYL BYL NAJZIMNIEJSZY OD WIELU LAT!!!!
LukaszZa
4 lata temu
No to war to kupowac Cabrio zanim ceny pójdą w gore ;)
Pawel
4 lata temu
Ja jeszcze dzisiaj palilem smieciami, zeby troche cieplej bylo w domku.
tomi
4 lata temu
Oglądam pogodę w Polsce i w Europie prawie każdego dnia najczęściej w internecie i wam zakomunikuję, że bzdury piszecie, przynajmniej na temat Europy zachodniej.
Tomek
4 lata temu
Takiego zimnego maja nie pamiętam. Serio, a mam 48 lat.
AleJazdaa
4 lata temu
Ciekawe bo ja przestałem w piecu palić dopiero kilka dni temu
ooo
4 lata temu
pewnie tusk cos kombinuje znowu z KODem
he-he
4 lata temu
Pewnie na podstawie niusa bloga "Nauka" o klimacie?
zxc
4 lata temu
takiego maja to dawno nie widziałem, zimno i deszczowo, globalne ocieplenie to chyba nie u mnie :)
...
Następna strona