bDzOGkOc
bDzOGkOg
bDzOGkOk
programy
kategorie
bDzOGkOd

Najnowszy sondaż IBRiS dla WP. Mocny spadek PiS. Karczewski wskazał powód

Najnowszy sondaż parlamentarny IBRiS dla Wirtualnej Polski nie wypadł zbyt pomyślnie dla partii rządzącej. Wyniki badania w programie WP "Tłit" skomentował Stanisław Karczewski. - To jest spadek jednego badania. Na pewno przedłużająca się dyskusja w koalicji Zjednoczonej Prawicy nie wpłynęła na poparcie Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczył były marszałek Senatu. Polityk PiS zaznaczył jednak, że ma nadzieję, że działaniami, związanymi z walką z koronawirusem, uda się nadgonić stracone zaufanie. Karczewski uniknął odpowiedzi na pytanie o wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej. - Jak mówiłem, to jest jeden sondaż. Jeżeli polityk mówi, że nie patrzy na sondaże, to mówi nieprawdę. Ja to analizowałem, natomiast zobaczymy, jakie będą trendy - podkreślił. Senator dodał, że Zjednoczona Prawica nie myśli aktualnie o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego. - Ustawa o stanie epidemiologicznym, która została uchwalona również przez Platformę Obywatelską, zawiera wszystko, co...

rozwiń
Tranksrypcja:Skoro rząd, skoro Prawo i Sprawiedliwość tak dzielnie walczy...
rozwiń
Panie redaktorze, to jest spadek jednego badania. Mam nadzieję, że szybko odbijemy się.
Na pewno przedłużająca się dyskusja i debata w koalicji Zjednoczonej Prawicy nie wpłynęła na poparcie Prawa i Sprawiedliwości.
Ale myślę, że naszymi działaniami - tymi działaniami, które będą dotyczyły nie tylko walki z koronawirusem, bo my mówimy tutaj, ale również z naszą ofensywą jesienną, o której mówiliśmy.
A która na pewno z powodu koronawirusa będzie trochę zwolniona, bo przecież jednak tu takim priorytetem jest w tej chwili walka z koronawirusem i z efektami epidemii.
Tylko, że w tym sondażu jest jeszcze jedno zaskoczenie. To, że Prawu i Sprawiedliwości spada to jest jedno, ale trochę nieobecna Platforma Obywatelska, czy Koalicja Obywatelska zyskuje.
I to ponad 6%. I to nie jest dla pana zaskoczeniem?
Panie redaktorze, to jest jeden sondaż. I jeśli polityk mówi, że nie patrzy na sondaże, to mówi nieprawdę. Oczywiście, że ja ten sondaż analizowałem. Natomiast zobaczymy, jakie będą trendy.
Ważniejsze są jednak trendy sondażowe niż same pojedyncze sondaże.
To inny, to też jest pojedynczy sondaż, ale ważny sondaż - o stanie nadzwyczajnym. Aż 46 pytanych jest przeciw wprowadzeniu jakiemukolwiek stanu nadzwyczajnego.
To zamyka dyskusję na temat, czy rząd powinien taki stan wprowadzić, czy nie?
Na razie o tym nie myślimy, panie redaktorze. I w tej chwili myślę, że ta ustawa, która została uchwalona - zresztą przez Platformę Obywatelską.
My głosowaliśmy za tą ustawą - 411 posłów głosowało za ustawą. Mówię tutaj o ustawie o stanie epidemiologicznym.
I no, jak na razie to wszystko co w tej ustawie jest zawarte wystarczy do walki z koronawirusem.
33 reakcje
4
29
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDzOGkOp
KOMENTARZE
(0)
bDzOGkPb
bDzOGkOi
bDzOGkPi
bDzOGkPj