bFHwfowQ
bFHwfowU
bFHwfowY
programy
kategorie
bFHwfowR

Nałóg Henryka VIII. Uwielbiał nie tylko kobiety i dobre jedzenie

Henryk VIII był brytyjskim monarchą znanym głównie ze swoich skomplikowanych historii małżeńskich. Król poza kobietami i jedzeniem lubował się również w grach na pieniądze. Uzależnienie od kart i kości sprawiło, że monarcha został okrzyknięty "największym angielskim hazardzistą". Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl . Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł: Największy nałóg Henryka VIII. Ucierpiały nawet kościelne dzwony .

187 reakcji
63
83
41
Podziel się
Komentarze (41)
15-10-2021
olo
kużwa co Polaka obchodzi jakie nałogi miał ten król angoli. Zacznijcie edukować Polaków jakich to oni mieli królów jakie oni mieli nałogi i zalety . Róbcie programy...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (41)

Programy Wirtualnej Polski

bFHwfoxd
KOMENTARZE
(41)
olo
7 miesięcy temu
kużwa co Polaka obchodzi jakie nałogi miał ten król angoli. Zacznijcie edukować Polaków jakich to oni mieli królów jakie oni mieli nałogi i zalety . Róbcie programy edukacyjne podające fakty z polskiej historii . A nie ciągle wciskacie nam jak nie historię angoli do żabojadów. W końcu młode pokolenie będzie znało lepiej obcych historię niż własnego kraju.
Ewa
7 miesięcy temu
No cóż,baby , żarcie,i hazard.Duzych ambicji nie miał.
Kama
7 miesięcy temu
Ja słyszałem, że grał w gry komputerowe.
bFHwfoxv
histo
7 miesięcy temu
Podobno lubił się też bawić kolejką elektryczną.
Zonk
7 miesięcy temu
"Uzależnienie od kart i kości sprawiło, że monarcha został okrzyknięty "największym angielskim hazardzistą"... A przy tym dużo palił...Przecież karta lubi dym.
Najnowsze komentarze (41)
Prawda kole
7 miesięcy temu
Ależ on był brzydki,odpychający,grajacy go aktorzy upiekszają go,antyseksowny i tyle reklamy ,bo uderzył w zasady chrześcijanskie,by mieć w łożu kochankę,która cwaniakowaniem doprowadziła do malżeństwa i urodzenia dziecka.Nawet głowę pozwoliła sobie ściąć dla władzy jej córki-mordrerczyni Marii.
WOW
7 miesięcy temu
Tak kochał ze Anne na szafot wysłał , ni naprawdę kochaś,
Bera
7 miesięcy temu
Ja słyszałem że czytał WP
Samaritan
7 miesięcy temu
A czy mial Boga w sercu?pewnie nie no i teraz tez Boga nie widuje bo ludzie ktorzy za zycia zyja bez Boga nie beda go ogladali:-/smutne:-/
Margarita79
7 miesięcy temu
Bardzo ciekawe..
Tkjm
7 miesięcy temu
Ciężko napisać o polskich władcach. Łatwiej przedrukować z angielskiej prasy brukowej.
Gosc
7 miesięcy temu
Kawał artykułu nie ma co
Polak.
7 miesięcy temu
Każda jego żona kończyła na szafocie bez głowy. Był przede wszystkim psychopatą i seryjnym zabójcą. Chyba tylko Izabeli Aragońskiej odpuścił.
bFHwfoxn
Olga
7 miesięcy temu
Trzeba od Niemców odszkodowanie za straty wojenne tego uczyć mlodych
Qwerty
7 miesięcy temu