bESKSlZw
bESKSlZA
bESKSlZE
programy
kategorie
bESKSlZx

Nałóg Henryka VIII. Uwielbiał nie tylko kobiety i dobre jedzenie

Henryk VIII był brytyjskim monarchą znanym głównie ze swoich skomplikowanych historii małżeńskich. Król poza kobietami i jedzeniem lubował się również w grach na pieniądze. Uzależnienie od kart i kości sprawiło, że monarcha został okrzyknięty "największym angielskim hazardzistą". Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl . Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł: Największy nałóg Henryka VIII. Ucierpiały nawet kościelne dzwony .

187 reakcji
63
82
42
Podziel się
Komentarze (42)
15-10-2021
olo
kużwa co Polaka obchodzi jakie nałogi miał ten król angoli. Zacznijcie edukować Polaków jakich to oni mieli królów jakie oni mieli nałogi i zalety . Róbcie programy...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (42)

Programy Wirtualnej Polski

bESKSlZJ
KOMENTARZE
(42)
olo
2 miesiące temu
kużwa co Polaka obchodzi jakie nałogi miał ten król angoli. Zacznijcie edukować Polaków jakich to oni mieli królów jakie oni mieli nałogi i zalety . Róbcie programy edukacyjne podające fakty z polskiej historii . A nie ciągle wciskacie nam jak nie historię angoli do żabojadów. W końcu młode pokolenie będzie znało lepiej obcych historię niż własnego kraju.
Ewa
miesiąc temu
No cóż,baby , żarcie,i hazard.Duzych ambicji nie miał.
Kama
2 miesiące temu
Ja słyszałem, że grał w gry komputerowe.
bESKSmab
histo
2 miesiące temu
Podobno lubił się też bawić kolejką elektryczną.
Zonk
2 miesiące temu
"Uzależnienie od kart i kości sprawiło, że monarcha został okrzyknięty "największym angielskim hazardzistą"... A przy tym dużo palił...Przecież karta lubi dym.
Najnowsze komentarze (42)
Prawda kole
miesiąc temu
Ależ on był brzydki,odpychający,grajacy go aktorzy upiekszają go,antyseksowny i tyle reklamy ,bo uderzył w zasady chrześcijanskie,by mieć w łożu kochankę,która cwaniakowaniem doprowadziła do malżeństwa i urodzenia dziecka.Nawet głowę pozwoliła sobie ściąć dla władzy jej córki-mordrerczyni Marii.
WOW
miesiąc temu
Tak kochał ze Anne na szafot wysłał , ni naprawdę kochaś,
Bera
miesiąc temu
Ja słyszałem że czytał WP
Samaritan
miesiąc temu
A czy mial Boga w sercu?pewnie nie no i teraz tez Boga nie widuje bo ludzie ktorzy za zycia zyja bez Boga nie beda go ogladali:-/smutne:-/
level 3
miesiąc temu
a w tajemnicy, grał w Mario i mortal kombat
Margarita79
miesiąc temu
Bardzo ciekawe..
Tkjm
miesiąc temu
Ciężko napisać o polskich władcach. Łatwiej przedrukować z angielskiej prasy brukowej.
Gosc
miesiąc temu
Kawał artykułu nie ma co
bESKSlZT
Polak.
miesiąc temu
Każda jego żona kończyła na szafocie bez głowy. Był przede wszystkim psychopatą i seryjnym zabójcą. Chyba tylko Izabeli Aragońskiej odpuścił.
Olga
miesiąc temu
Trzeba od Niemców odszkodowanie za straty wojenne tego uczyć mlodych
Qwerty
miesiąc temu
Podobno miał małego fiucika i dlatego ścinał kobiety
Me78
miesiąc temu
Największą zasługą Henryka pozostaje zerwanie z Watykanem i uniezależnienie Anglii od papiestwa i kościoła katolickiego. Szkoda, że reformacja w Polsce się nie udała, czego skutki odczuwamy do dziś, a kościół kontynuuje swoje praktyki i kształtuje mentalność kolejnych pokoleń naiwnych...
Moprman
miesiąc temu
A myślałem że robił na drutach, a on jak większość bezrobotnych millenialsów grał w gry, walił wódę i dzierlatki bałamucił
ano
miesiąc temu
Co nas obchodzi ile zamordował żon i do czego służyła słynna wieża Tower . Nie jest wzorem do naśladowania państwo, które kolonizowało pół świata.
bESKSmav
bESKSlZC
bESKSmaC
bESKSmaD