programy
kategorie

Nałóg Henryka VIII. Uwielbiał nie tylko kobiety i dobre jedzenie

Henryk VIII był brytyjskim monarchą znanym głównie ze swoich skomplikowanych historii małżeńskich. Król poza kobietami i jedzeniem lubował się również w grach na pieniądze. Uzależnienie od kart i kości sprawiło, że monarcha został okrzyknięty "największym angielskim hazardzistą". Materiał powstał na podstawie tekstu opublikowanego na łamach portalu WielkaHistoria.pl . Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł: Największy nałóg Henryka VIII. Ucierpiały nawet kościelne dzwony .

187 reakcji
63
83
41
Podziel się
Komentarze (41)
15-10-2021
olo
kużwa co Polaka obchodzi jakie nałogi miał ten król angoli. Zacznijcie edukować Polaków jakich to oni mieli królów jakie oni mieli nałogi i zalety . Róbcie programy...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (41)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(41)
olo
3 lata temu
kużwa co Polaka obchodzi jakie nałogi miał ten król angoli. Zacznijcie edukować Polaków jakich to oni mieli królów jakie oni mieli nałogi i zalety . Róbcie programy edukacyjne podające fakty z polskiej historii . A nie ciągle wciskacie nam jak nie historię angoli do żabojadów. W końcu młode pokolenie będzie znało lepiej obcych historię niż własnego kraju.
Ewa
3 lata temu
No cóż,baby , żarcie,i hazard.Duzych ambicji nie miał.
Kama
3 lata temu
Ja słyszałem, że grał w gry komputerowe.
histo
3 lata temu
Podobno lubił się też bawić kolejką elektryczną.
Zonk
3 lata temu
"Uzależnienie od kart i kości sprawiło, że monarcha został okrzyknięty "największym angielskim hazardzistą"... A przy tym dużo palił...Przecież karta lubi dym.
Najnowsze komentarze (41)
Prawda kole
3 lata temu
Ależ on był brzydki,odpychający,grajacy go aktorzy upiekszają go,antyseksowny i tyle reklamy ,bo uderzył w zasady chrześcijanskie,by mieć w łożu kochankę,która cwaniakowaniem doprowadziła do malżeństwa i urodzenia dziecka.Nawet głowę pozwoliła sobie ściąć dla władzy jej córki-mordrerczyni Marii.
WOW
3 lata temu
Tak kochał ze Anne na szafot wysłał , ni naprawdę kochaś,
Bera
3 lata temu
Ja słyszałem że czytał WP
Samaritan
3 lata temu
A czy mial Boga w sercu?pewnie nie no i teraz tez Boga nie widuje bo ludzie ktorzy za zycia zyja bez Boga nie beda go ogladali:-/smutne:-/
Margarita79
3 lata temu
Bardzo ciekawe..
Tkjm
3 lata temu
Ciężko napisać o polskich władcach. Łatwiej przedrukować z angielskiej prasy brukowej.
Gosc
3 lata temu
Kawał artykułu nie ma co
Polak.
3 lata temu
Każda jego żona kończyła na szafocie bez głowy. Był przede wszystkim psychopatą i seryjnym zabójcą. Chyba tylko Izabeli Aragońskiej odpuścił.
Olga
3 lata temu
Trzeba od Niemców odszkodowanie za straty wojenne tego uczyć mlodych
Qwerty
3 lata temu
Podobno miał małego fiucika i dlatego ścinał kobiety
Me78
3 lata temu
Największą zasługą Henryka pozostaje zerwanie z Watykanem i uniezależnienie Anglii od papiestwa i kościoła katolickiego. Szkoda, że reformacja w Polsce się nie udała, czego skutki odczuwamy do dziś, a kościół kontynuuje swoje praktyki i kształtuje mentalność kolejnych pokoleń naiwnych...
Moprman
3 lata temu
A myślałem że robił na drutach, a on jak większość bezrobotnych millenialsów grał w gry, walił wódę i dzierlatki bałamucił
ano
3 lata temu
Co nas obchodzi ile zamordował żon i do czego służyła słynna wieża Tower . Nie jest wzorem do naśladowania państwo, które kolonizowało pół świata.
Działonowy
3 lata temu
Henryk VIII wprowadził też pewną innowację technologiczną, jak chodzi o uzbrojenie okrętów wojennych. Wcześniej, to na okrętach były działa o różnym kalibrze, zebrane przypadkowo, że każde działo musiało mieć swoją amunicję. Zarządził on, że na jednym okręcie mają być działa jednego typu, co ułatwiało zarządzanie magazynem amunicji i zaopatrzeniem w nią okrętu w porcie.