bGNTtpsk
bGNTtpso
bGNTtpss
programy
kategorie
bGNTtpsl

Naturalne sposoby na mszyce. Proste i skuteczne

Mszyce to szkodniki, które opanowują prawie każdą roślinę, zarówno te doniczkowe, jak i te ogrodowe. Są prawdziwą zmorą, gdyż szybko szybko się rozmnażają i same się nie wyniosą. Aby się ich pozbyć, można zastosować gotowe środki chemiczne dostępne na rynku. Warto jednak użyć domowych sposobów i oszczędzić roślinom ogrodowym lub doniczkowym kontaktu z chemią. Istnieje sporo możliwości, które nam w tym pomogą. My jednak proponujemy przygotowanie w domu roztworów, które skutecznie usuną mszyce. Jest także inny sprawdzony i niezawodny sposób z udziałem... biedronek. W jaki sposób możemy zachęcić biedronki do pomocy z mszycami?

226 reakcji
117
76
33
Podziel się
bGNTtpsn
Komentarze (33)
25-05-2020
VaresGdzie można kupić biedronki ?
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bGNTtpsx
KOMENTARZE
(33)
Vares
3 lata temu
Gdzie można kupić biedronki ?
zeba
3 lata temu
co za głupoty - tak samo pomoże jak woda święcona - szkoda czasu
aaa
3 lata temu
Odnośnie tytułu "... hodowcy roślin..." nauczcie się w końcu, że rośliny się uprawia, a hoduje zwierzęta.
bGNTtpsP
HaHa
3 lata temu
Jak to gdzie kupić? W Biedronce!!!
Kwiotek
3 lata temu
Czy biedronki kupię w Biedronce czy w Lidlu :)))
Najnowsze komentarze (33)
szadek
3 lata temu
Od lat stosuję jedyny sprawdzony sposób. Z początkiem wiosny jak tylko pojawi się pierwszy kopiec, zbieram młode gałązki razem z liśćmi bzu / ten który ma białe kwiaty a następnie czarne owoce/. Następnie wciskam w dwa otwory kanałowe i wyrównuję ziemią. Nowy kopiec i powtarzam to jeszcze raz. Kret znika i nam spokój na cały rok. Mój trawnik 1500 m 2.
krecik
3 lata temu
Autor artykolu nie wie chyba, ze krety to nomadzi, ktorzy nie zostaja w jednym miejscu dluzej niz rok. W miejsce jednej populacji przychoda inne. I tak w kolko. Maja pod ziemia dziesiatki kilometrow kanalow..I tylko nalezy miec nadzieje, ze zmienia miejsce przemarszu.
Mozesiekomusp...
3 lata temu
Biedronki lubią żółty kolor. Przywiążcie coś żółtego do krzewu lub drzewa. Na mszyce polecam dwustronny lep lub odwrócić tasme najlepiej białą i przykleić do pnia drzewa. Mszyce łażą po drzewie góra dół i będą sie przyklejac. Można testowo zawiesić biały arusz z klejem. Powinny się też przylepić. Na YT pełno filmów o tym.
@enas
3 lata temu
Na kreta stosowano wszystko solarne czy bateryjne brzęczki /a jak głucha populacja kretów/karbid , specjalne płyny zapachowe, tabletki"Quickphos", i mógłbym tu wymienić jeszcze parę specyfików . Jedynym sposobem jaki uznaje za ciekawy jest woda , tak tak tylko należy stosować po każdej nowej wizycie ,- przyjdzie czas kiedy kret uzna ten teren za zalewowy i się wyniesie /w bieżącym roku/ nie gwarantuje że nie przyjdzie w następnym , a i jeszcze jedno dużo cierpliwości
Hubcio ogrodn...
3 lata temu
Tani prosty sposób.Dwa- trzy słoiczki po dżemie i napełnić je swoim moczem.Wlać do kanału i zasypać.Mieć mocz w zapasie i wlać przy następnej próbie kopania.Zapach toalet rodem z PRL-u niezwykle skuteczny.Pozdrawiam Pana,który kiedyś w internecie tak poradził.
garrlik :)
3 lata temu
Dobre rady !. czosnek zgadzam sie .
biały
3 lata temu
Wsadżcie sobie w zadek te wasze rady.gdzie uzyskał dyplom ten redaktorek/może u Rydzyka?/
Anna
3 lata temu
czy wystarczy być w pobliżu wrotyczu ? czy trzeba zrobić wyciąg z kwiatów lub liści.Artykuł niedopracowany.
bGNTtpsH
gość
3 lata temu
biedronki.................................. a zwłaszcza te z chin hi hi hi ha ha ha
micho
3 lata temu
Biedronki li tylko z Chin, tylko gatunek na tyle agresywny że atakują ludzi
alka
3 lata temu
Pomoże i woda święcona i biedronki. tyle, że tych drugich się nie kupuje a "zdobywa". żółte wstążeczki na krzakach z mszycą chwila cierpliwości i finito! mam krzew róży, który oblepiony był mszycami na każdym pędzie. teraz zostały resztki mszyc a resztę załatwiły larwy biedronek...
50+
3 lata temu
Kto te wszystkie głupoty wymyśla ?
zigi
3 lata temu
w biedronce bedzie promocja
Iza
3 lata temu
Vares: w kazdym sklepie z biedronkami. nie ma za co.
bGNTtptj
bGNTtpsq
bGNTtptq
bGNTtptr