bCXMouOI
bCXMouOM
bCXMouOQ
programy
kategorie
bCXMouOJ

Naturalne sposoby na mszyce. Proste i skuteczne

Mszyce to szkodniki, które opanowują prawie każdą roślinę, zarówno te doniczkowe, jak i te ogrodowe. Są prawdziwą zmorą, gdyż szybko szybko się rozmnażają i same się nie wyniosą. Aby się ich pozbyć, można zastosować gotowe środki chemiczne dostępne na rynku. Warto jednak użyć domowych sposobów i oszczędzić roślinom ogrodowym lub doniczkowym kontaktu z chemią. Istnieje sporo możliwości, które nam w tym pomogą. My jednak proponujemy przygotowanie w domu roztworów, które skutecznie usuną mszyce. Jest także inny sprawdzony i niezawodny sposób z udziałem... biedronek. W jaki sposób możemy zachęcić biedronki do pomocy z mszycami?

222 reakcje
113
76
33
Podziel się
Komentarze (33)
25-05-2020
VaresGdzie można kupić biedronki ?
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bCXMouOV
KOMENTARZE
(33)
Vares
4 miesiące temu
Gdzie można kupić biedronki ?
zeba
4 miesiące temu
co za głupoty - tak samo pomoże jak woda święcona - szkoda czasu
aaa
4 miesiące temu
Odnośnie tytułu "... hodowcy roślin..." nauczcie się w końcu, że rośliny się uprawia, a hoduje zwierzęta.
bCXMouPn
Najnowsze komentarze (33)
szadek
miesiąc temu
Od lat stosuję jedyny sprawdzony sposób. Z początkiem wiosny jak tylko pojawi się pierwszy kopiec, zbieram młode gałązki razem z liśćmi bzu / ten który ma białe kwiaty a następnie czarne owoce/. Następnie wciskam w dwa otwory kanałowe i wyrównuję ziemią. Nowy kopiec i powtarzam to jeszcze raz. Kret znika i nam spokój na cały rok. Mój trawnik 1500 m 2.
krecik
miesiąc temu
Autor artykolu nie wie chyba, ze krety to nomadzi, ktorzy nie zostaja w jednym miejscu dluzej niz rok. W miejsce jednej populacji przychoda inne. I tak w kolko. Maja pod ziemia dziesiatki kilometrow kanalow..I tylko nalezy miec nadzieje, ze zmienia miejsce przemarszu.
Mozesiekomusp...
miesiąc temu
Biedronki lubią żółty kolor. Przywiążcie coś żółtego do krzewu lub drzewa. Na mszyce polecam dwustronny lep lub odwrócić tasme najlepiej białą i przykleić do pnia drzewa. Mszyce łażą po drzewie góra dół i będą sie przyklejac. Można testowo zawiesić biały arusz z klejem. Powinny się też przylepić. Na YT pełno filmów o tym.
@enas
miesiąc temu
Na kreta stosowano wszystko solarne czy bateryjne brzęczki /a jak głucha populacja kretów/karbid , specjalne płyny zapachowe, tabletki"Quickphos", i mógłbym tu wymienić jeszcze parę specyfików . Jedynym sposobem jaki uznaje za ciekawy jest woda , tak tak tylko należy stosować po każdej nowej wizycie ,- przyjdzie czas kiedy kret uzna ten teren za zalewowy i się wyniesie /w bieżącym roku/ nie gwarantuje że nie przyjdzie w następnym , a i jeszcze jedno dużo cierpliwości
Hubcio ogrodn...
miesiąc temu
Tani prosty sposób.Dwa- trzy słoiczki po dżemie i napełnić je swoim moczem.Wlać do kanału i zasypać.Mieć mocz w zapasie i wlać przy następnej próbie kopania.Zapach toalet rodem z PRL-u niezwykle skuteczny.Pozdrawiam Pana,który kiedyś w internecie tak poradził.
garrlik :)
miesiąc temu
Dobre rady !. czosnek zgadzam sie .
biały
miesiąc temu
Wsadżcie sobie w zadek te wasze rady.gdzie uzyskał dyplom ten redaktorek/może u Rydzyka?/
Anna
4 miesiące temu
czy wystarczy być w pobliżu wrotyczu ? czy trzeba zrobić wyciąg z kwiatów lub liści.Artykuł niedopracowany.
bCXMouPf
gość
4 miesiące temu
biedronki.................................. a zwłaszcza te z chin hi hi hi ha ha ha
micho
4 miesiące temu
Biedronki li tylko z Chin, tylko gatunek na tyle agresywny że atakują ludzi
alka
4 miesiące temu
Pomoże i woda święcona i biedronki. tyle, że tych drugich się nie kupuje a "zdobywa". żółte wstążeczki na krzakach z mszycą chwila cierpliwości i finito! mam krzew róży, który oblepiony był mszycami na każdym pędzie. teraz zostały resztki mszyc a resztę załatwiły larwy biedronek...
50+
4 miesiące temu
Kto te wszystkie głupoty wymyśla ?
zigi
4 miesiące temu
w biedronce bedzie promocja
Iza
4 miesiące temu
Vares: w kazdym sklepie z biedronkami. nie ma za co.
bCXMouPH
bCXMouOO
bCXMouPO
bCXMouPP