programy
kategorie

Nauczyciele dołączą do protestu uczniów? Broniarz odpowiada

- Dzisiaj najważniejsze dla nas jest to, żebyśmy przekonali decydentów do tego, że odejście nauczyciela z pracy oznacza problem dla całego procesu edukacji - mówi w programie "Newsroom" prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Jak dodawał, nauczyciele nie oczekują traktowania jako herosów, ale jednocześnie by nie wymagano heroicznej postawy. - Walczymy o zdrowie nauczycieli i uczniów - podkreślił Broniarz. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie planuje również protestu ani nie zamierza przyłączać się do strajku uczniów, który rozpoczął się w wielu polskich szkołach. - Teraz zajmują nas znacznie ważniejsze sprawy niż jakiekolwiek inne działania ZNP - podkreślał szef nauczycielskiego związku w programie "Newsroom".

Tranksrypcja:Już same dzieci, sami uczniowie zaczynają protestować - jest...
rozwiń
Organizuje go maturzysta, Mikołaj Wolanin. Protest uczniów to może i protest nauczycieli?
Znaczy, dzisiaj dla nas rzeczą najważniejszą jest to, abyśmy przekonali decydentów co do tego, że odejście z pracy nauczyciela, będzie zagrożeniem dla całego systemu edukacyjnego.
Dzisiaj walczymy o zdrowie nauczycieli, o zdrowie uczniów. Nie chcemy, żeby traktowano nas jako herosów, ale też, żeby nikt nie oczekiwał od nas takiej heroicznej postawy.
Ale chcemy normalnie wykonywać naszą profesję, nasz zawód - i na tym się dzisiaj skupiamy i apelujemy do rządzących.
Czyli protestów nie planujecie w najbliższym czasie?
Nie. Nie ma czegoś takiego? Dzisiaj są ważniejsze sprawy. Ważniejsze sprawy dzisiaj zajmują nas nauczycieli.
I nie ulega wątpliwości, że one nie znajdują żadnego porównania z jakimkolwiek innym działaniem, choćby Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Czego życzyć nauczycielom przed ich świętem?
Tego, żeby mieć zrozumienie u tych, od których zależy nasze życie, zdrowie, jakość edukacji. I to, żebyśmy byli rzeczywiście traktowani jako ci, którzy wykonują niesłychanie ciężką pracę.
Zasługują na uznanie, szacunek nie tylko z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale za taką codzienną ciężką pracę.
Ale jednocześnie, żeby przynajmniej elementarne zrozumienie przekładane na decyzje sprzyjały realizacji naszej misji, naszego posłannictwa.
282 reakcje
190
92
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)